Reply to Thread
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 41 to 50 of 72

Thread: Zlatá cesta (Aneb jak rozjet produkci 500 zlatých mincí denně)

  1. #41

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Brutalnilesnik: Myslim, ze hlavne zalezi na tom, jakou si kdo zvoli herni strategii. Pouzivam 2x bonusy a myslim, ze je to v pohode. V budoucnu bych rada zapojila 3x bonusy, ale cekam az budu mit budovy na vyssim levelu a vic minci. Uhli potrebuju jen na vyrobu medi a na tiskarsky material. Mece vyrabim jen obcas, protoze je k nicemu nepotrebuju. Nejtezsi je pro me casovani bonusu, protoze nemam nikoho, kdo by mi je hazel na budovy v takovou dobu, kdy potrebuju. Ale je to fajn pocit, ze ty mince co mam jsem si hezky sama vyrobila.

  2. #42

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Zdravím. Zajímalo by mě, kolik by bylo na celý ten řetěz potřeba košíků exotického ovoce.
    Když má být výsledkem toho řetězu 1010 mincí, ať vím kolik si jich mám odečíst za nákup košíků (za košík počítám cenu 150 mincí).
    Košíky budou potřeba minimálně tři, ale nevím jestli se důl vytěží jen s jedním košem, jestli vytěženou rudu tavírna přetaví na zlato na jeden zátah a stejně tak s mincovnou...
    Díky za případnou odpověď.
    Last edited by Amadys33; 06.07.13 at 23:37.

  3. #43
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Amadys33 ono jde o to na jaké úrovni budovy házíš ten exotický košík. Čím vyšší budova tím je košík "levnější". Nehledě na to že 150 mincí za košík je opravdu mnoho a pak jeho používání ztrácí na významu. Osobně bych nedal za exotický košík víc jak 75 mincí, sám je ale kupuji za chleba, pivo, mramor nebo jiné suroviny, protože barter mi přijde lepší. Chci vyrábět mince, a nechci za to platit mincemi. Každý musí zvážit co je pro něj v daném momentě nejvýhodnější. Informací je k tomu dost, na zbytek stačí kalkulačka.

    Co se týče uhlí. Pokud má někdo dostatečnou produkci košíků tety irmy, může jednoduše házet koše na dřevorubce a buď redukovat jejich počet na polovinu (při stejné produkci uhlí) nebo přistavět uhlíře na dvojnásobnou produkci. Velmi jednoduché a efektivní, ale moc lidí to nepoužívá.

    Tady se každý musí rozmyslet co je pro něj výhodnější. To záleží na každém, jakou strategii si zvolí.

    4 dřevorubci + 6 lesníků a házet irmy vs 8 dřevorubců a 12 lesníků bez košíků. Obojí uživí 8 uhláren.

    8 košíků denně vs. +10 povolenek, 5000 mincí, 3000 mramoru, 5000 exo prken, 3000 žuly při upgradu.
    Last edited by Dalnar; 09.07.13 at 10:00.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  4. #44

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    2
    Monde
    Kouzelnictví
    na co důl ničit ? není lepší když tam máte třeba 15 zlata tak ho pozastavit ? a později doplnit ?

  5. #45

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    9
    Monde
    Kouzelnictví
    jablickoCZ ano, proto je dobre (casem) dat jeden dul na uroven 5 a doplnovat jej, klidne jeste muzes vyuzit bonusů z vylepsenyho pruzkumnika a 3x bonusu (jedna moznost je take koupit zlatou horecku za cech mince) pokud jsi ale na nizsim lvlu tak mincovnu a tavirnu nemas na vyssich urovnich, a tolik zlate rudy na doplneni take nemas, proto staci kosicek Irmy a dul zbourat. - Dalnar o tom v navodu pise..

  6. #46

    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    44
    Monde
    Kouzelnictví
    jelikož se tu pár lidí zmínilo o tom, že se to nevyplatí a kolik že je potřeba bonusů a surovin, tak jsem si udělal dva takové menší výpočty.

    První modelová situace: mám jeden důl, tavírnu i mincovnu, vše na úrovni 1. 3x denně nahozen koš tety irmy, výroba nonstop
    důl 300 rudy, tavírna, mincovna. 3x 6h bonus/den. (průměrný bonus 1,75)
    300důl - 525ruda -459 zlato- 200 mince.

    časy těžby: důl: 12:48 (-1zdroj z dolu) 64 hodin na vytěžení (prům. 7,8 košů)
    tavírna: 12:32 (2 rudy) 55hodin na zprac. (prům. 6,9 košů)
    mincovna: 25:20 (4zlata) 49hodin na zprac. (prům. 6 košů)

    spotřeba pomocné suroviny:
    uhlí do tavírny: 2100
    tvr. prkna na důl:1400
    mramor na důl:1400
    nástroje na důl:1500

    akt. cena na trhu surovin: uhlí 10-15 mincí za 1000, tvr. prkna: 30-40/1000ks, mram.:40/1000ks, nástroje:30-40/1000ks.

    spotřeba košů při úrovni 1 všech budov: 20,7 košů
    spotřeba při tavírně i mincovně úrň. 2, důl úrň.1: 14,2 košů
    koš tety irmy z trhu:4-5/ks
    suroviny na 1 koš: ryby 1,2 mince (10/1000ks), chléb 1,8 mince (30/1000ks), klobásy 1,7mince (85/1000ks)
    cena surovin na koš:4,7 mince.


    celk. cena surovin na důl a tavírnu 203,6 (při zbourání dolu s 1 rudou úspora cca 40 mincí za vrácené suroviny.)
    celk cena košů potřebných na celý cyklus (20,7košů) 97 mincí.

    Druhá situace: mám důl, tavírnu i mincovnu na lvl 4, použiji bonus +500 zlata do dolu. Výroba pouze po dobu trvání košů tety irmy.

    doplnění dolu +500 rudy (důl úroveň 4,spouštěn pouze s bonusem koš tety irmy)
    500 zdroj v dolu - 1000 rudy -1000 zlato - 500 mincí.
    doba těžby:
    důl 26,6h
    tavírna lvl 4 : 26h
    mincovna lvl 4: 26h
    spotřeba 15 košů na všechny 3 budovy.
    4000 uhlí na tavírnu.
    celkové náklady (uhlí + bonusy) 125 mincí.
    zisk: 375 mincí


    V prvním příkladu je vidět, že na úrovni 1 se těžba zlata opravdu nevyplatí ani s 2x bonusy. Tedy pokud by měl člověk počítat ceny všech surovin. Prodejem surovin potřebných na stavbu dolu, na košíky se dá vydělat víc. Záleží na každém, zda bude raději trávit čas obchody se surovinami nebo bude nahazovat bonusy a stavět doly. Také cena stav. materiálů je různá, někdy se dá nakoupit levně.
    Druhý příklad je to, proč se vyplatí výroba mincí i s 2x bonusy. Jen je potřeba počáteční investice do získání potřebné úrovně budov. Poté už stačí jen mít štěstí při nějakém dobrodružství a získat doplňovák, nebo jej výhodně koupit v obchodě...

  7. #47

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    46
    Monde
    Kouzelnictví
    s bonusama se vyplati i na lvl 1 uz jen proto,ze prestrelils ceny,vsechny ty suroviny jdou koupit za polovinu tvoji ceny,nekdi i min a ted se docela dobre nakupuji i za beznou vodu

  8. #48

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    5
    Monde
    Kouzelnictví
    pride mi to strasne narocne na cas, logistiku, spolupracu, kto pri tom moze sediet cely den OK, ale my normalni smrtelnici potrebuju ine moznosti, a tie tu su - OBCHOD
    vyberte si nejaky rychlo obratkovu surovinu napr. prkna z tvrdeho dreva a tocte za zlatky, v priebehu hodiny som schopny otocit 8 slotov kazdy s 2000 prkien a pri kazdom s cistym ziskom 18 zl. - cize za hodinu zarobim 144 zl.
    staci 4 hodiny denne s om na tych 500 zlatkach - a to bez trapenia, buffov atd

  9. #49

    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    44
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Alfajk View Post
    s bonusama se vyplati i na lvl 1 uz jen proto,ze prestrelils ceny,vsechny ty suroviny jdou koupit za polovinu tvoji ceny,nekdi i min a ted se docela dobre nakupuji i za beznou vodu
    ceny jsem nepřestřelil. při tom mém výpočtu jsem prošel komplet aktuální nabídky, co byly na trhu. Je fakt, že někdy se dá koupit levněji, někdy dráž. Také jsem si doteď myslel, že i doly na lvl 1 vydělávají. Ale je věcí každého, zda bude investovat do dolů, nebo bude přímo prodávat suroviny.

  10. #50

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    1
    Monde
    Kouzelnictví
    Ja si myslím že cesta ako zarabať mince je v nápojoch :P ..

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.