Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Přesné výpočty produkce

  1. #1

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví

    Přesné výpočty produkce

    Ahoj, napadlo mě si udělat pár výpočtů, které ušetří čas a pomůžou při hře, a tak se s tím s vámi podělím..
    Kdyby měl někdo další nápady co spočítat, klidně napište a když bude čas a bude to možné, tak to zpracuji .)

    Ke stažení jsou k dispozici dvě verze. Jedna je pro Excel 2007 a novější, ve které byly výpočty vytvořeny a druhá pro starší 97-2003.
    http://www.ulozisko.sk/677022/Vypoct...PuGR_v1.05.rar

    Ke spuštění je potřeba program Microsoft Excel (je součástí Microsoft Office), který je ke stažení kdekoliv na internetu.
    Při prvním spuštění se mohou zakázat Makra a pak by nešlo klikat na tlačítka, takže jen stačí makra povolit a vše bude fungovat jak má .) Nabízí to Excel sám, objeví se tam "Zabezpečení upozornění"..


    Návod jak používat paměť :
    https://www.youtube.com/watch?v=A6mRYRzU6vo



    Kdy se něco takového může hodit?
    • Máte arktický důl a bojíte se, aby vám nespadl, tak rychle a jednoduše necháte spočítat přesný čas, kdy bude vytěžen
    • Nevíte, za jak dlouho se vyrobí určitě množství suroviny, které potřebujete například do úkolu
    • Někdo vám poslal suroviny, zda by jste mu nevyrobil/a například exotická prkna a oba chcete vědět, kdy dané množství bude k dispozici
    • Máte zbytek nějaké suroviny a není momentálně moc čas dostat klesající produkci do plusu, tak si spočítáte, zda-li surovina ještě vydrží po vašem návratu do hry
    • Podle přehledu ekonomiky jste měli mít dávno vytěžené potřebné množství suroviny, jenže nemáte..tak jednoduše zjistíte skutečný čas, kdy bude hotovo
    • Na budovu jste aplikovali nějaký drahý bonus, který jen tak nezískáte a potřebujete vědět, kdy získáte nějaké určité množství suroviny...jenže přehled ekonomiky vám to neřekne, protože nebere v úvahu, kdy bonus skončí
    • Máte jen pár minut, než musíte odejít ze hry a nevíte, zda do té doby surovinu vyprodukujete a nebo si jí máte raději koupit..díky těmto výpočtům to zjistíte hned
    • A spoustu dalších situací...

    Na-rozdíl od přehledu ekonomiky zjistíte naprosto přesnou dobu výroby nebo spotřeby suroviny a také zjistíte přesné datum a čas kdy bude hotovo. Klasický přehled totiž ukazuje pouze orientační hodnoty, které jsou pravděpodobně zaokrouhleny. Největší výhodou těchto výpočtů je, že dokážete spočítat přesný čas i s ohledem na ukončení bonusu. Možná se to nezdá, ale rozdíl může být i v řádu hodin! Pokud budete potřebovat zjistit i nějaké větší množství suroviny, za určitých okolností může jít o rozdíl i dnů!

    Pro představu jsem udělal pár zkušebních výpočtů, kde jasně uvidíte rozdíly. Někdy se jedná o rozdíl pouhých pár minut, ale někdy i hodin či dnů..
    Pro ukázku jsem spočítal produkci dvou stájí. Jedna je na 2.úrovni a druhá na 3.
    Tak za jak dlouho dokážou vyrobit 8000 koní?


    Code:
    BEZ BONUSŮ
    
    Číslo stáje   |   Úroveň   |  Doba výroby  |             Přehled ekonomiky            |        Mé výpočty
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          1       |      3     |  6min 32sek   |       330/12hod --> 12dní 2h 54m 32s     |     12dní 2h 22m 13s
          2       |      2     |  6min 56sek   |       206/12hod --> 19dní 10h 1m 9s      |     19dní 6h 13min 20s
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Celkem vyrobí 8k koní za:                          536/12hod --> 7dní 11h 6min 16s    |     7dní 10h 20m 15s
    
    Takže v případě, že bych měl pouze jednu stáj, tak by rozdíl činil až skoro 4hodiny!
    V případě obou stájí to dělá "jen" cca 3/4 hodiny.. 
    Ale musíte mít na paměti, že s každou změnou údajů se mohou rapidně měnit výsledky.
    Z těchto údajů je jasné, že ve skutečnosti za 12 hodin vyrobíte víc suroviny, než vám přehled ekonomiky říká.
    Teď ještě pro ukázku výpočty se stejným bonusem na obou stájích. (Biče a mrkve 4x)

    Code:
    Se čtyřnásobným bonusem "Biče a mrkve"
    
    Číslo stáje |Úroveň|Doba výroby|Konec bonusu|       Přehled ekonomiky          |    Mé výpočty    | Ohled na konec bonusu
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          1     |   3  |6min 32sek | 5hod 54min | 4x330/12hod --> 3dny 0h 43m 38s  |  3dny 0h 35m 33s |   11dní 8h 40m 13s
          2     |   2  |6min 56sek | 5hod 54min | 4x206/12hod --> 4dny 20h 30m 17s |4dny 19h 33min 20s|   18dní 12h 31m 20s
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Celkem vyrobí 8k koní za:                    2144/12hod --> 1den 20h 46min 34s |  1den 20h 35m 3s |    7dní 1h 0m 12s
    
    Teď už jsou výsledky mnohem podobnější, za předpokladu, že nebudeme uvažovat s ukončením bonusu. 
    Opět ale platí, že za jiných hodnot nastanou situace, které dělají rozdíly v řádu hodin..
    Všimněte si, že díky ohledu na konec bonusu jsme zjistili, že s 6ti hodinovým bonusem při jednorázovém použití jsme získali oproti stavu bez bonusu navíc přibližně 9 a půl hodiny k dobru.
    Last edited by PuGR; 06.05.14 at 15:17.

  2. #2
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Dodáváš sešit zamkutý, což je nahouby. Po manuálním odemčení listu (heslo jsem si musel vysosat z toho makra) vše funguje normálně (LibreOffice, verze 1:3.5.7-0ubuntu5).

    Design je teda příšerný. Jednak bych odstranil ten Comic Sans , pak ty šipky a čáry by šly udělat určitě líp. Celkově to na mě vyplácá moc barev, připadám si zmatený. Dej třeba šedé pro popisky, žluté pro vstupy a červené pro výsledky. To tlusté zelené orámování jedné buňky je ohavné. Jo a chtělo by to nějakou dokumentaci - např. k čemu je ta paměť.

    Když si ten list odemknete ručně ( sešit odemykáte na vlastní nebezpečí - heslo je zamekpugr90), tak můžu potvrdit funkčnost v LO.

    E: Jako zarytý Linuxák bych uvítal viditelné označení licence - obecně lze říct, že Creative Commons, Beerware nebo WTFPL nic nezkazíš.
    Last edited by Ravise; 06.05.14 at 15:40. Reason: e:heslo
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  3. #3

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    Díky za upozornění, ale uzamčené jsou jen ty buňky, do kterých se nemá zasahovat, kolonky které se mají vyplnit jsou normálně k dispozici.
    Je to proto, že né každý v tom umí a mohl by zmodifikovat výpočty Klidně i omylem.. proto je to zamčený, takže bych to heslo sem určitě nedával..
    Jinak vzhled samozřejmě můžu upravit, ten jsem tam naplácal dá se říct dost narychlo, takže děkuji za rady .)
    Celková barevnost byla zvolená z důvodu rozdělení sloupců s hodinami, minutami a vteřinami.. bez barevného rozlišení by bylo snazší vyplnit nesprávnou tabulku.
    U buněk, kde je v pravém horním rohu malý červený praporek jsou popisky, kde jsou vysvětlivky

    EDIT: Je možné, že LibreOffice celkový vzhled a funkčnost se zamykáním buňek, které jsou normálně odemčené upravuje.. Až to vyzkouším, tak dám vědět

    EDIT2:
    Takže LibreOffice bohužel nepodporuje všechny funkce, po přeuložení v jeho formátu se zdeformuje původní grafika a vytratí se důležitá tlačítka s funkcemi! Dále zmizí veškeré popisky..
    Takže ke správné funkčnosti opravdu používejte, alespoň prozatím, jen Microsoft Excel.
    Pokusím se časem zprovoznit tyto výpočty i skrze LibreOffice, pokud to bude možné.. Také zkusím najít funkční alternativy k Excelu, které jsou zdarma ke stažení .)
    Last edited by PuGR; 06.05.14 at 06:37.

  4. #4
    Former Community Team member BB_Kahsi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1,000
    Monde
    Kouzelnictví
    Za mě určitě plus, hezké.

    K heslu, pokud si přejete, smažu ho, ale kdo si pečetl celé vlákno, tak ví, že by ho neměl ve vlastním zájmu používat.

  5. #5

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    Takže po důkladném zkoumání a zkoušení různých alternativ vyšel Microsoft Office Compatibility Pack jako nejlepší řešení, pokud nevlastníte celý Microsoft Office, nebo vám nestačí zkušební verze, která je zdarma ke stažení na jeden měsíc...
    Tento speciální pack by měl umožnit otevřít a případně vyplňovat data vytvořená v Excelu.
    Bohužel bych musel odinstalovat celý Office, takže to nemohu vyzkoušet
    Pokud má někdo možnost to otestovat, tak budu rád, když zde napíšete zda to funguje nebo ne...
    Pokud bude plně funkční, edituji první příspěvek

    http://www.microsoft.com/cs-cz/downl...ails.aspx?id=3

  6. #6

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    59
    Monde
    Kouzelnictví
    co takhle použít program přimo na excel od office tam to jde vpohode vsechno

  7. #7

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    martin500:
    Jestli myslíš Excel Viewer, tak ten je jenom pro prohlížení. Takže nejde nic upravovat a tady je potřeba vepsat vstupní hodnoty..

  8. #8

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    59
    Monde
    Kouzelnictví
    to sice ano ale google ma vsobe i přímo tabulky kde si muzes vytvařet sešit tak jako v excelu.. Ruzzne funkce přiřazovat atd. Zkousel jsem to vtom otevřit a normalne me to tam funguje a mam to vzdy přistupne jak s mobilu tak s pc.

    Edit: jeste bych do te tabulky přidal nejaké okýnko jestli ta budova ma na sobe nejaky bonus a jaky. tzn. čas a kolikati nasobny.
    Last edited by martin500; 06.05.14 at 11:28.

  9. #9

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    A můžeš sem napsat přímý odkaz, co přesně máš na mysli?
    Já znám od googlu akorát OneDrive, to bohužel také nepodporuje všechny funkce a výpočty pak nefungují na 100%
    To je dobrý nápad, pokud myslíš vedle každého uloženého výpočtu (v paměti). Časem to přidám

    Jinak jsem přidal video návod, jak používat paměť pro zjištění celkové produkce ze všech uložených výpočtů...
    Last edited by PuGR; 06.05.14 at 15:24.

  10. #10
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    S Tvým dovolením bych se na LO podíval, zkusil přepsat a pak sem hodil odkaz. K heslu - čekal jsem to, ale říkal jsem, co mi LO ukázalo. Doplnil jsem k němu "na vlastní nebezpečí".

    E: Taky bych se mohl pokusit o JS webové klikátko, ale to by se mi hodilo přeložení maker a vzorců do "češtiny", pseudokódu.
    Last edited by Ravise; 06.05.14 at 15:43. Reason: +js
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.