Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Nový koncept CQ

  1. #1

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví

    Nový koncept CQ

    Zdravím,

    cechovní úkoly jsou pro řadu hráčů neustálým opakováním již minimálně unavující. Neškodilo by vytvořit nějaké nové a současně se mrknout na zoubek i těm současným, neboť tím jak se mění hra, mění se i smysl některých úkolů. Proč musím například stavět obyčejnou studnu, když mám vodní mlýny, obyčejný měděný důl, když mám bezedné atd. Rovněž úkoly ve kterých jsou zbraně by měly být přehodnoceny, neboť jejich cena šla rapidně nahoru a nikomu se zrovna dvakrát nechce platit například 40 drahých vozů za pár cechovních mincí.
    Další často diskutovanou otázkou je neustálé odehrávání dobrodružství. Nyní, když jsou tu expedice a nelze mít současně spuštěnou expedici a klasické dobrodružství, je situace zase o něco horší. Zbraně už nepadají v odměnách a tak hodně hráčů omezuje odehrávání dober, protože zkrátka nestíhá vyrábět tolik zbraní. Jasně, můžeme argumentovat tím, že je nikdo nenutí, že se to dá nejrůzněji obejít (LS, diamanty, ...).
    Podle mě by se ale měla situace nějak zlepšit a navrhoval bych toto:

    V současnosti se cechovní úkol skládá ze dvou částí. Ty jsou pevně dané a hráč musí obě části splnit, aby splnil úkol. Já navrhuji předělat cechovní úkoly tak, aby obsahovali tři části, z nichž by pro úspěšné dokončení úkolu musel hráč splnit alespoň dvě z nich. Které dvě, to už je na něm. Vytvořily by se tři okruhy podúkolů (lehké, střední a těžké) a do každého cechovního úkolu by se náhodně vygenerovali z každé skupiny po jednom podúkolu.
    Lehké: tradiční prodejte / nakupte XY dané suroviny, vyrobte X toho či onoho bonusu, nahoďtě x bonusů a podobně.
    Střední: náročnější věci jako například zaplaťte zbraněma, vyrobte XY dané komodity, ...
    Těžké: odehrajte dobrodružství, a nebo podobné věci jako ve střední skupině.

    Podúkoly by se museli vybalancovat tak (hlavně ty ve střední skupině), aby hráči popřemýšleli nad tím, zda je pro ně v daný moment výhodnější splnit podúkol ze střední skupiny nebo odehrát případné dobro z té těžké. To by šlo udělat například tím, že by podúkoly ze střední části byli ekonomicky nevýhodné, ale časově méně náročné než odehrání dobra.

    Uvítám vaše názory na problematiku cechovních úkolů :-)

    P.S.: Toto vlákno zakládám již podruhé. To první záhadně zmizelo. Pokud by se snad měla situace opakovat, uvítal bych nějakou zprávu proč mi dotyčný maže příspěvky! Pro všechny případy si začnu dělat screeny.

    Last edited by BB_Nanuq; 30.09.16 at 13:46.

  2. #2
    MOD_Gryphem's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    297
    Monde
    Kouzelnictví
    Nezmizelo, jen bylo přesunuto zde.

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Kontrolní otázka. K čemu potom tedy slouží kategorie "Nápady o nových věcech nebo změnách"?
    To už potom rovnou můžete kategorii zrušit a všechno cpát do jedné větve "Co by se mělo udělat lépe a jak!" Možná je to jenom můj osobní názor, ale raději mám více větví než jednu rozsáhlou a tudíž méně přehlednou.
    Každopádně díky za reakci. Aspoň vím, že jsem nezblbnul a zjistilo se kam se poděli moje předchozí příspěvky :-)

  4. #4
    SeFF's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Morava
    Posts
    379
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Roderik View Post
    Kontrolní otázka. K čemu potom tedy slouží kategorie "Nápady o nových věcech nebo změnách"?
    To už potom rovnou můžete kategorii zrušit a všechno cpát do jedné větve "Co by se mělo udělat lépe a jak!" Možná je to jenom můj osobní názor, ale raději mám více větví než jednu rozsáhlou a tudíž méně přehlednou.
    Každopádně díky za reakci. Aspoň vím, že jsem nezblbnul a zjistilo se kam se poděli moje předchozí příspěvky :-)
    Já ti to hodím do prvního postu, takže přehledné to bude, jen teď nemám čas to tam dávat.

  5. #5
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Roderik View Post
    Kontrolní otázka. K čemu potom tedy slouží kategorie "Nápady o nových věcech nebo změnách"?
    To už potom rovnou můžete kategorii zrušit a všechno cpát do jedné větve "Co by se mělo udělat lépe a jak!" Možná je to jenom můj osobní názor, ale raději mám více větví než jednu rozsáhlou a tudíž méně přehlednou.
    Každopádně díky za reakci. Aspoň vím, že jsem nezblbnul a zjistilo se kam se poděli moje předchozí příspěvky :-)
    Koncept "jedno vlákno - jedna věc" je asi překonaný...
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.