Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Krizový úkol číslo 2 - Padlá armáda

  1. #1

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví

    Krizový úkol číslo 2 - Padlá armáda

    Úkol už mám dokončený, takže si mohu dovolit trochu bilancovat.

    Obecně bych tento úkol hodnotil jako povedenější než ten minulý, i když zase ne o tolik. Inu, věci které oceňuji:

    - omezení bojů proti náhodnému generátoru na jedno hledání pokladu.
    - povinná dobrodružství byla vždy alespoň pro dva hráče, dávalo to možnost volby zda ho budu hrát sám, napůl, nebo nákup LS.
    - byla zvolena dobrodružství všeobecně neoblíbená, které nebyl problém sehnat, nýbrž dohrát.
    - jakmile byly známy požadavky na další úkoly, dalo se dobře taktizovat s vylepšováním budov. Když jsem se dozvěděl, že budu mět vyrobit 500 oceláků, vylepšil jsem dva zbrojíře z dvojek na trojky a dva nové dvojkové přistavěl... sice se nakonec ukázalo, že to byl planý poplach, ale stejně se mi to líbilo... tak aspoň jsem měl hotovo za pár minut.
    - pokud už se mělo něco platit, byla to surovina, která byla "obětovatelná". Lidé 45+ sice prskali ohledně 5000 ledku, ale upřímně řečeno, sám jsem ho měl na skladě 3 a půl tisíce, protože ho na trhu stejně nikdo nikdy nekupuje (jsem L42). Kdyby byl úkol zaplatit 5000 žuly, tak bych rozhořčení i chápal.
    - úkol "dohrajte dobrodružství" jde, jako již tradičně, vyřešit hledáním vajíček.

    Co se mi naopak nelíbilo:

    - občas příliš přehnaná progrese obtížnosti... běžný hráč si může koupit jen 3 průzkumníky, ale často tak udělá ještě před 35 levelem. Vyšší levely mají za úkol náročnější (delší) hledání, ale už nemají rozumný přístup k dalším průzkumníkům, to samé se mi nelíbí progrese náročnosti u "dorůstání populace", když se všem hráčům rodí stejně a lektvary lásky jsou v podstatě nesehnatelné.
    - výše odměny. Čekal jsem že bude nižší, ale ne, že bude třetinová. Také si myslím, že pro vyšší levely by měla být odměna větší než pro nižší, když už mají mnohem větší náklady.

    Návrhy jak vylepšit příští úkol:

    - součástí odměny by měla být nějaká neobchodovatelná trofej (která ani nemusí nic dělat), která bude dokazovat, že hráč úkol dohrál.
    - výše odměny by se mohla trochu měnit podle množství času, které hráč k dohrání potřeboval.
    - úkoly na vyrobení surovin by mohly být mnohem náročnější, ať je hráč více motivován přemýšlet, kolik budov je potřeba postavit.
    - více úrovní obtížnosti. Takhle jsou ty rozdíly na přelomových levelech strašně vysoké.
    Last edited by A_T_F; 27.05.13 at 17:06.

  2. #2
    Former Community Team member BB_Kahsi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1,000
    Monde
    Kouzelnictví
    Děkuji za hezkou ukázku toho, jak má vypadat hodnocení. Plusy, mínusy, návrhy. A hodnoceno až po dohrání.

    BB_Kahsi

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    nesouhlasim s tim ze dobrodruzstvi byli zvoleny neoblibeny... 26-35 meli bohatym brat to se chodi hodne casto a je celkem i oblibeny kvuli sanci na ziskani Bilyho hradu. 36-45 meli Syny veltdu ty nechodi snad vubec nikdo pokud k tomu neni nejak donucen a naprosto chapu, ze je nikdo nechodi, protoze ze severanu je loot naprosto totizny. U nekterych surovin o neco vyssi s podstatne mensima ztratama. O 46+ a jejich samotarskych experimentech se snad ani netreba zminovat, tam je to uplne to samy a lidi 46+ neprskali jen kvuli ledku, ale taky kvuli placeni 10k exo dreva... z myho pohledu byl tenhle krizovy ukol o dost horsi jak 4 vetry tam odmeny aspon za neco staly(rezidence, sila, vodni mlyny), u tohohle mi lekarnicky za celkovy dokonceni prijdou docela jako vysmech, 250 dia je sice peknych ale vzhledem k tomu kolik bude za nedlouho za tyden hrani to je naprosty minimum v pomeru kolik bylo za tyden hrani v dobe 4 vetru

  4. #4

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví
    tak na jednu stranu řekneš "nesouhlasim s tim ze dobrodruzstvi byli zvoleny neoblibeny" a pak mi přitakáš jak se Synama Veldtu, tak s Experimentama? Na BB je mizerný loot oproti ztrátám, bílý hrad nejde obchodovat a má jen 50 lidí, to je stejné jak trojka bonusová rezidence, a ta vyjde sakra levněji. Z ekonomického hlediska je chození BB nesmysl, z motivačního je to srovnatelné s experimenty a šancí na bránu.

    10k exo? mám na skladě 28k a nevím co s tím, na trhu to nejde prodat ani 3 ku 1.

  5. #5

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    ten nesouhlas byl myslen na ty BB, ty se chodej hodne casto asi jsem to jen trosku blbe napsal
    ano ale kolik z 10K exo dreva jsi schopny udelat exo desek? ty si myslim ze se daj prodat celkem slusne, ale nevim neprodavam je takze tezko rict
    Last edited by Karamon; 27.05.13 at 23:55.

  6. #6

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví
    Mám 3 exopily a nestíhám řezat, co z dobrodružství nosím. Prkna neprodává, házím je do upgradů.

    Jinak, to jak často se něco chodí lze snadno zjistit podle ceny dobrodružství na trhu. Seveřani okolo 1200, temní rytíři okolo 1200, to je chodit často.

  7. #7

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    no zalezi taky na tom co z toho dostanes kdyby BB meli stejnou odmenu jako severani nebo rytiri tak se budou taky prodavat za vic

  8. #8

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    86
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by A_T_F View Post

    Návrhy jak vylepšit příští úkol:

    - součástí odměny by měla být nějaká neobchodovatelná trofej (která ani nemusí nic dělat), která bude dokazovat, že hráč úkol dohrál.
    jo, tohle je dobrý nápad.
    Zbytek návrhů mi nepřijde jako zas až tak nutných.

  9. #9

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    24
    Monde
    Kouzelnictví
    Škoda, že na dokončení úkolu je nutnost mít naprosto zbytečnou a tím pádem i předraženou expertní budovu.

    Kdyby celou expertní záložku staveb smazali a nechali jen exo pilu a novou výzkum budovu, tak se nikdo ani nebude zlobit.. možná si ani nevšimne.

  10. #10

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Yograin View Post
    Škoda, že na dokončení úkolu je nutnost mít naprosto zbytečnou a tím pádem i předraženou expertní budovu.
    Pravda, pod tohle se plně podepisuji. Otázka je, jak to řešit... já osobně bych prefroval přístup opačný, změnit drop rate na dobrodružstvích, aby nepadaly expertní zbraně (kuše,děla,damašky), aby lidé vůbec byli motivováni je vyrábět... ale to už je změna herní mechaniky, tz. se to úplně nehodí do kategorie tipů na příští úkol.

    Ale dodal bych ještě jeden návrh - volitelné podmínky splnění úkolu. Něco jako "vyrobte 5000 bronzových mečů nebo vyrobte 500 ocelových mečů".

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.