Reply to Thread
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 51 to 60 of 72

Thread: Zlatá cesta (Aneb jak rozjet produkci 500 zlatých mincí denně)

  1. #51
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by PapajaCZ View Post
    ceny jsem nepřestřelil. při tom mém výpočtu jsem prošel komplet aktuální nabídky, co byly na trhu. Je fakt, že někdy se dá koupit levněji, někdy dráž. Také jsem si doteď myslel, že i doly na lvl 1 vydělávají. Ale je věcí každého, zda bude investovat do dolů, nebo bude přímo prodávat suroviny.
    Problém je v tom, že když se díváš na nabídky takto, tak jsou vždy předražené. Zkus si tam dát 10 mincí za 1000 mramoru a uvidíš jak to pujde.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  2. #52

    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    Zdarec,
    jsem tu nováček, settlers hraju týden, ale už 20let hraju strategické hry, vč. offline settlerů ;-).

    Když jsem si pročetl tuto diskuzi, tak jestli jsem to dobře pochopil, tak pro normálního hráče, který to pustí večer před spaním a ráno ke kafi, platí tato pravidla:

    0) Pokud nejsem schopný vytáhnout celý řetězec na min. lvl 2, tak to nemá smysl, čím vyšší lvl v řetězci, tím to bude lepší, upgrade začíná na jeho posledním článku
    1) Postavit zlatý důl je hodně drahá záležitost, takže se nesmí nechat spadnout, tzn. že dolování stojí, dokud nemám možnost doplnění
    2) Postavený zlatý důl jede jen v případě, že mám bonus 3x (2x)
    3) Tavírna jede jen v případě bonusu 3x (2x)
    4) Mincovna jede jen v případě bonus 3x

    Výsledkem by měla být maximalizace zlata bez nutnosti u toho pořád sedět a protože celý řetězec nepojede non-stop, tak se mu nemusí přizpůsobit celá ekonomika.

    Pochopil jsem to správně?

    Singing Axe

  3. #53
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    0) V podstatě ano, protože čím vyšší úroveň budovy tím relativně levnější je bonus který na ni budeš používat. Pravda ale je, že někde se začít musí. Takže to spíš záleží individuálně na šikovnosti a podnikavosti jedinců jestli co a jak se jim vyplatí. Někdy jdou suroviny nakoupit velmi levně na trhu.

    1) "drahá" je relativní. Pro nového hráče určitě, časem to ani nezaznamenáš. U většiny lidí bez doplňováků to většinou končí tím že staví důl na druhou úroveň a vesměs to nechají i spadnout. Pokročilý hráč si to může dovolit, začínající nikoli.
    2) Pokud se jedná o zlatý důl na (5) do kterého hážeš doplňování tak určitě s 3x bonusy. Pokud se jedná o "spotřební" zlatý důl, tak ten klidně s bonusy 2x.
    3) Ano
    4) Ano, ale nebál bych se i 2x bonusů.

    V podstatě by ti mělo stačit lognout 2x denně na házení košů, případně zapínání / vypínání.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  4. #54

    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    8
    Monde
    Kouzelnictví
    Mam 6 dolu, 3x tavirnu a 1x mincovnu na 2 levelu. S bonusem (2x na 12 hod) mám denne 220 mincí.
    Denně prodám veci za cca 100 minci. Tohle mi zatím bohatě stačí.Do budoucna budu rozšiřovat vyrobu mincí.
    Pak se bez problému dostanu na 500 minci denně.A to vše s 2xbonusem.Kde taky brát 3xbonus, že.
    Vyrobu minci beru jako lepší přilepšení, ne jako cíl.

  5. #55

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    no mel by to byt jeden z cilu protoze jich na vylepsovani potrebujes sakra hodne a jen obchod to cely nepokryje

  6. #56

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    12
    Monde
    Kouzelnictví
    Plně souhlasím se zakladatelem vlákna, že výroba vlastních mincí je velmi dobré rozhodnutí. Dnes jsem trochu počítal a předložím Vám konkrétní výpočet pro inspiraci. Důvodem byla úvaha, zda při nedostatku surovin na postavení dolu celý řetězec zastavit nebo si koupit potřebné suroviny na trhu.

    Základním předpokladem je, že na celou výrobu a po celou dobu použiju x2 bonus a výrobny jsou na 2 lvl. Na postavení dolu a vylepšení na 2 lvl budu potřebovat přibližně 140 zm, 20 zm padne na nákup košíků pro vytěžení. Tavírna bude potřebovat 30 zm na uhlí a 25 zm na bonusy, košíky. (Měla by to množství zpracovávat asi 30 hodin). Mincovna potom bude potřebovat 30 zm na bonusy po dobu zpracování. (37 hodin zpracování).
    Výsledkem je spotřeba 245 zm a přínos 299 zm, tedy čistý zisk 54 mincí z jednoho dolu.

    Časy se můžou nepatrně lišit podle času cesty, ale zásadní vliv to nebude mít, za další, tohle je ta nejhorší varianta, kdy musíte úplně všechno koupit a bonusy vám nedá přítel. A také se dá v dobrou denní dobu nakupovat i levněji, než jsem kalkuloval já.

    Doplněno: nepočítal jsem s úsporou při včasném zboření dolu a vrácením části surovin.
    Last edited by zdenekold; 30.07.13 at 08:17.

  7. #57

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    22
    Monde
    Kouzelnictví
    1305 minci za 12 hodin.

    Aloha , další motivující obrazky...
    Pro přiblížení obrazku použijte prave tlačitko myši a " Zobrazit obrázek "




  8. #58

  9. #59

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    22
    Monde
    Kouzelnictví
    Aha ... tak takhle to vypadá, když to někdo myslí opravdu vážně

    A možná by mě zajímalo , jen ze zvědavosti, kolik tohle stalo/stojí opravdových peněz.
    Last edited by WSTomi; 02.08.13 at 20:03.

  10. #60

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Ahoj, rada bych se zeptala, jak doplnujete zlate doly. Mam 3 doly na levelu 4 a sehnat doplneni dolu za nejakou rozumnou cenu je docela problem. Kolik tak date na trhu za doplneni? Nebo kupujete rovnou vytezenou rudu?

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.