Reply to Thread
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast
Results 61 to 70 of 72

Thread: Zlatá cesta (Aneb jak rozjet produkci 500 zlatých mincí denně)

  1. #61

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    22
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Villette View Post
    Ahoj, rada bych se zeptala, jak doplnujete zlate doly. Mam 3 doly na levelu 4 a sehnat doplneni dolu za nejakou rozumnou cenu je docela problem. Kolik tak date na trhu za doplneni? Nebo kupujete rovnou vytezenou rudu?
    Když máš mincovny a tavírny alespoň na levelu 3 tak se to i vyplatí kupovat vytěženou rudu. Já to kombinuji s vlastními doly na levelu 1 a nechám je spadnout.

  2. #62

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    12
    Monde
    Kouzelnictví
    Nemyslím, že se výhodnost tohoto nákupu odvíjí od levelu tavíren a mincoven. Ty to jenom rychleji zpracují, takže třeba ušetří 2 nebo víc šestihodinových bonusů. Spíše se to odvíjí od úrovně dolu, stavu ekonomiky (výroba prken, mramoru a nástrojů) a vlastnění x3 bonusů. Protože při nákupu 500 ks na doplnění z nich při x2 bonusech vznikne 500 zm (250 - původní, špatná hodnota, opraveno). A cena tohoto doplnění je někde kolem 360 až 370 zm, takže zaplatíte 360 a získáte 500. Ale k tomu si musíte připočítat zlaté, které můžete tím pádem prodat, protože jste je nemuseli použít na novou stavbu. Počítal jsem cca 1,5 násobek ceny dolu, protože normální důl má 300, vy jste doplnili 500. Takže 180 zm za důl, cca 16 za 2. lvl, 33 za 3. lvl a 63 za 4. lvl. Takže suma sumárum 280 zm, které si můžete připočíst k oněm 500 získaným. Při vlastnění x3 bonusů je to samozřejmě ještě lepší.

    Na základě upozornění MasterHaluz jsem upravil počet získaných mincí.
    Last edited by zdenekold; 04.08.13 at 07:22.

  3. #63

    Join Date
    May 2013
    Posts
    2
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by zdenekold View Post
    Nemyslím, že se výhodnost tohoto nákupu odvíjí od levelu tavíren a mincoven. Ty to jenom rychleji zpracují, takže třeba ušetří 2 nebo víc šestihodinových bonusů. Spíše se to odvíjí od úrovně dolu, stavu ekonomiky (výroba prken, mramoru a nástrojů) a vlastnění x3 bonusů. Protože při nákupu 500 ks na doplnění z nich při x2 bonusech vznikne 250 zm. A cena tohoto doplnění je někde kolem 360 až 370 zm, takže zaplatíte 360 a získáte 250. Ale k tomu si musíte připočítat zlaté, které můžete tím pádem prodat, protože jste je nemuseli použít na novou stavbu. Počítal jsem cca 1,5 násobek ceny dolu, protože normální důl má 300, vy jste doplnili 500. Takže 180 zm za důl, cca 16 za 2. lvl, 33 za 3. lvl a 63 za 4. lvl. Takže suma sumárum 280 zm, které si můžete připočíst k oněm 250 získaným. Při vlastnění x3 bonusů je to samozřejmě ještě lepší.
    Taky si nemyslím. Když koupím 500 ks na doplnění tak z toho mám 500zlatých při 2x bonusech ,protože z dolu mám 1000rudy ->1000 cihel -> 500mincí ,a ne 250.

  4. #64

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    12
    Monde
    Kouzelnictví
    Taky si nemyslím. Když koupím 500 ks na doplnění tak z toho mám 500zlatých při 2x bonusech ,protože z dolu mám 1000rudy ->1000 cihel -> 500mincí ,a ne 250.
    Ano, máš pravdu, hrubě jsem se seknul s tou rudou vytěženou z dolu. Opravím to.

  5. #65

    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    22
    Monde
    Kouzelnictví
    no ti co kupuji doplneni dolu jsou lide kteri pouzivaji pouze x3 bonusy pochybuju ze by to nekdo koupil a pouzil na x2 bonus... kazdy hrac ktery si vyrabi mince ma dul na lvl5 kam haze doplneni a ma ho zastavenej pousti jen tehdy mali x3 bonus... takze to mas 1500 rudy za tech "360" minci podle me je spis cena kolem 300 - 320 ... z toho mas 1500 zlata a z toho 750 minci... s x3 bonusama 2250 zlata a z toho 1600 minci a vermi ze jsou lide kteri maji v zasobe vice jak 100 bonusu x3 a dovoli si jet nonstop

  6. #66

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    31
    Monde
    Kouzelnictví
    Ave,

    Osobně jsem začal dělat tavírny a doly po té, co jsem si přečetl tohle vlákno. Můj výsledek je, že mám 2 mincovny level 5, které pod x3 bonusem vyrábí 870 mincí / 12 hod. Rudu jsem nikdy nekupoval, ale dělal dost čarodějnice a následně dobrodružství "Staří přátelé" ve kterém jsou za odměnu zlaté cihly. Nyní mám vylepšeného geologa na 3/3 bodů zvětšeného zlaté dolu, který má 372 jednotek zlata. Nejdůležitější co mít je mincovnu level 5, dřív bych ji asi ani nepouštěl, třeba si půjčit od cechu suroviny na 5. lv a postupně vracet žulu. Tavírny zlata není nutno mít vysoký level, protože je většina lidí (nebo aspoň já) pouštím jen s x2 buffem. Co se týče zlatých dolů, tak zatím žádný level 5 nemám, jedou mi všechny jen x2 pod "stálými" (nepodaří se tu být vždy na čas) buffy. Zlatý důl level 5 se dle mého vyplatí až s vylepšeným geologem, kde je možnost najít důl, který lze těžit rychleji. Takže bych doporučoval nestavět zbytečně brzo zlaté doly level 5, ale počkat než se bude dát těžit rychleji. Jestli to bude stejné jako u měděného dolu, který s tímto bonusem těží 2x rychleji, to by znamenalo že by zlatý důl těžil na 5. lv jako by byl level 10 ) a to se s x3 buffem vyplatí víc než mincovna, zdali je dostatek zlaté rudy v dole Ale kupovat zbytečně zlatou rudu na doplnění dolu bych nedělal, protože je to příliš nákladné a víceméně zbytečné Zdali je dostatek času člověk může dělat dobrodružství a tyto doplnění si nastřádat )

    Ražení Zdar!

  7. #67
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Paráda, jsem rád že to funguje. Kdyby mi každý kdo začal vyrábět mince až po přečtení tohoto vlákna poslal aspoň 10 mincí, tak jsem boháč. Ale ne, jsem rád že je víc mincí v oběhu....
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  8. #68

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak sem právě otestoval 3x bonus na důl a funguje to tak, že z dolu na 4. levelu mizí zlatá ruda rychlostí 20ks/hodinu, ale do skladu přibývá 60ks/h.
    tvrdíte, že pokud použiju 3x bonus na tavírnu na 2 levelu, bude produkovat 30 cihel/h ale spotřebuje jen 20 rudy a 80 uhlí za hodinu?
    podobně jako mincovna 2 lvl, která bez bonusu vyrobí 5 mincí/h při spotřebě 20 cihel/h bude vyrábět s 3xB 15 mincí/h při stejné spotřebě?

  9. #69

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    31
    Monde
    Kouzelnictví
    Bonus nemá žádný vliv na spotřebu, pouze na produkci.
    Není nic jednoduššího než se přesvědčit.
    Rozklikni si nějakou budovu s výrobou, přepni na podrobnosti a dole v okně máš potřebný počet surovin a produktů.

  10. #70

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    Monde
    Kouzelnictví
    takže pokud to funguje tak jak sem napsal, se mi nevyplatí jakýkoli bonus použít jinde než na budově 5lvl a ve zlaté cestě se vyplatí nejvíc na mincovně, protože při použití talíře sušenek na dole 4. lvlu má talíř cenu 123 zlatých (to je cena zlaté rudy kterou přinese navíc) a v podstatě mincovnu bez 3xB nemá smysl spouštět.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.