Closed Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Návrch na vylepšení hry a samotného trhu NABÍDKA - POPTÁVKA !!!

  1. #1

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    9
    Monde
    Kouzelnictví

    Návrch na vylepšení hry a samotného trhu NABÍDKA - POPTÁVKA !!!

    Mě osobně štve, jak stále klesají ceny surovin a cítím se znevýhodněn proti současným novým hráčům (tehdy jako kupující dnes už jako spíše prodávající), než v době kdy jsem začínal já a bylo všechno několika násobně dražší a pro mě co se týká shánění ať už základních, nebo postupně pokročilejších surovin obtížnější (JE TO NEFÉR !!!). Dnes kdo začne, tak nemá vůbec žádný problém s postupem hrou, protože ceny surovin jsou za babku a všechno vylepší prakticky za chvilku ! Dále se jedná o neustále podhodnocování surovin, kdy před půl rokem např. 500ks mramoru stálo 60 mincí a DNES ?! Dnes to je trapných 1000ks mramoru za necelých 30 mincí a proto se ptám, jak to bude pokračovat dál a kam se to nyní ubírá ? S takovou za dalšího půl roku může 5000ks mramoru stát 10 mincí i HŮŘ !!! Proto navrhuji, aby se něco začalo dělat proto, aby NABÍDKA nebyla o tolik větší než POPTÁVKA na trhu. Mě osobně napadly dva nápady a z něčeho jsem si vzal příklad i z jiných podobných her.

    1. Dělat časté akce na spotřebu surovin, kterých je aktuálně nadbytek (např. výroba speciálních bonusu dočasně, dodání určitého počtu surovin na úkol, ale nebavíme se tady o počtu stovek a nebo tisíců ks myslím tím, ještě víc !)

    2. Možnost si např. postavit nějaký monument s bonusem na něco, nebo jenom na okrasu v řádech 100 000 - 1 000 000ks surovin, ať to nemá každý hned na počkání

    3. Zkuste vymyslet něco i Vy sami ;-)

    Tímto vším by se měla, nebo aspoň mohla změnit polarita na POPTÁVKA by mohla začít převyšovat NABÍDKU čímž by se aspoň dočasně během akce mohla zvýšit cena surovin a nebyly by tak směšně nízko za pakatel. Z podobných her mám zkušenost takovou, že jakmile začala nějaká takováto akce, tak ceny vylétly raketově nahoru a dávalo to větší možnost pro obchodování, což k této hře bezpochyby taky patří.

  2. #2
    Ing-Smoula's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nemecko
    Posts
    280
    Monde
    Kouzelnictví
    nabidku neovlyvnis lidi se budou stale predhanet aby prodavaly neustale mohli uzivit sve mesta. napriklad vezmu rpiklad od nejmenovaneho hrace ma 20 cca pekaren ale zadny mlyn. coz podle toho soudit hraci mouku berou jako nezbytnou surovinu ktere je mnoho a koupi za pak drobnych jako veskery ostatni zbytek. Ty ceny se muzou debrat smerem s cenami nahoru (stejne jako ropa v realu) ale taky muzou uplne klesnout na pouhou rybu napriklad. Stouhle ekonomikou nic neudelas. A BB nemaj pravo zasahovat prave do chodu hry. Toto pujde pres Vyvojare, ale nepredpokladej ze tady toto schvali

  3. #3

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    9
    Monde
    Kouzelnictví
    Já si tohle nemyslím, protože čerpám ze zkušenosti z jiných her, kdy během akce potřebné na suroviny, vždy ceny vyletěly raketově nahoru, protože byl v tu ránu nedostatek díky této akci. Samozřejmě po akci se postupně ceny během pár dnů vrátily na normál a proto je potřeba, aby se začaly nějaké akce tohoto typu dělat, protože tady je úplné bezvětří a je potřeba tomu trochu pomoc.

  4. #4
    Zergous's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    147
    Monde
    Kouzelnictví
    ad) Mě osobně štve, jak stále klesají ceny surovin a cítím se znevýhodněn proti současným novým hráčům (tehdy jako kupující dnes už jako spíše prodávající),

    Mě taky štve že jsem si koupil plazmovou televizi za 500 000 a dnes ji koupí kdekdo za 15 000 (jenom příklad tvé logiky)

    ad) Dnes kdo začne, tak nemá vůbec žádný problém s postupem hrou, protože ceny surovin jsou za babku a všechno vylepší prakticky za chvilku !

    No až na pokročilejší budovy (a vyšší levely budov) kde potřebuje mince a ty jaksi tvrdnou (stávají se cennějšími)

    ad) 500ks mramoru stálo 60 mincí a DNES ?! Dnes to je trapných 1000ks mramoru za necelých 30 mincí

    Ano ještě nedávno stálo DVD 500 korun a dnes se prodává za 10 to jsou věci

    1. Dělat časté akce na spotřebu surovin, kterých je aktuálně nadbytek (např. výroba speciálních bonusu dočasně, dodání určitého počtu surovin na úkol, ale nebavíme se tady o počtu stovek a nebo tisíců ks myslím tím, ještě víc !)

    Jasně tím přitáhneš hodně lidí aby mrhali surovinama a pokud by zato byla velká odměna tak zase znehodnotíš hodnotu té odměny.

    2. Možnost si např. postavit nějaký monument s bonusem na něco, nebo jenom na okrasu v řádech 100 000 - 1 000 000ks surovin, ať to nemá každý hned na počkání

    Si postav monumentů můžeš mít kolik chceš a klidně si je za 1 000 000 surovin koupíš na trhu. (Btw ty máš takovou kapacitu skladů?)


    K poslednímu odstavci snad jenom toliko nechceš- li prodávat neprodávej když nebude prodávat víc lidí a někdo to chce tak si připlatí tak funguje globální svět a tak to funguje i tady ve hře. BlueByte tu jenom poskytl nástroj. Ceny si určují živí lidé. Regulace obecně je vždy jenom cesta do pekel.

  5. #5

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví
    Jeremino: tento problém už tu padnul. Před časem jsem ho rozebírám v mém příspěvku: Zamyšlení nad hrou a návrhy na zlepšení, který najdeš na Forum: Nápady o nových věcech nebo změnách.

    Zergous: Tohle nemůžeš srovnávat s realitou. Nejedná se o běžný trh, kde by fungovala neviditelná ruka trhu. A i když v reálu jsem proti státním zásahům, tak zde by to bylo potřeba. Na trhu postupně převládají producenti nad spotřebiteli, což se v realitě neděje. Já mám například kompletně zelenou ekonomiku bez bonusů, takže nemám potřebu cokoliv kupovat a tak jen prodávám za mince. Jak začne ubývat nových hráčů, což se stane každé hře, tak lidem začnou zbývat suroviny, kterých se nebudou mít jak zbavit a nebude se dostávat zlata.

    Příklady z praxe, které jsi uvedl nejsou zrovna trefné. Plazmová televize je luxusní statek který ztrácí na hodnotě tím, že zastarává. Vem si třeba zboží, které nezastará, například základní potraviny, ty neustále zdražují. A čemu se víc blíží mramor ve hře?

    "Si postav monumentů můžeš mít kolik chceš a klidně si je za 1 000 000 surovin koupíš na trhu. (Btw ty máš takovou kapacitu skladů?)"

    Celý tvůj příspěvek je poměrně kousavý, ale tady už to bylo opravdu moc. Nějaký monument bych jistě uvítal, to byl od Jeremina dobrý nápad a jsitě by se to neplatilo naráz, ale postupně, třeba po 10k takže by ti stačila současná kapacita skladů. Chce to jen trochu o tom popřemýšlet a né se chopit první příležitosti rejpnout si do dobrého příspěvku.

    Osobně s trhem vidím do budoucna velký problém a vývojáři by se na to měli zaměřit.

  6. #6
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Moor8 View Post
    Jeremino: tento problém už tu padnul. Před časem jsem ho rozebírám v mém příspěvku: Zamyšlení nad hrou a návrhy na zlepšení, který najdeš na Forum: Nápady o nových věcech nebo změnách.

    Zergous: Tohle nemůžeš srovnávat s realitou. Nejedná se o běžný trh, kde by fungovala neviditelná ruka trhu. A i když v reálu jsem proti státním zásahům, tak zde by to bylo potřeba. Na trhu postupně převládají producenti nad spotřebiteli, což se v realitě neděje. Já mám například kompletně zelenou ekonomiku bez bonusů, takže nemám potřebu cokoliv kupovat a tak jen prodávám za mince. Jak začne ubývat nových hráčů, což se stane každé hře, tak lidem začnou zbývat suroviny, kterých se nebudou mít jak zbavit a nebude se dostávat zlata.

    Příklady z praxe, které jsi uvedl nejsou zrovna trefné. Plazmová televize je luxusní statek který ztrácí na hodnotě tím, že zastarává. Vem si třeba zboží, které nezastará, například základní potraviny, ty neustále zdražují. A čemu se víc blíží mramor ve hře?

    "Si postav monumentů můžeš mít kolik chceš a klidně si je za 1 000 000 surovin koupíš na trhu. (Btw ty máš takovou kapacitu skladů?)"

    Celý tvůj příspěvek je poměrně kousavý, ale tady už to bylo opravdu moc. Nějaký monument bych jistě uvítal, to byl od Jeremina dobrý nápad a jsitě by se to neplatilo naráz, ale postupně, třeba po 10k takže by ti stačila současná kapacita skladů. Chce to jen trochu o tom popřemýšlet a né se chopit první příležitosti rejpnout si do dobrého příspěvku.

    Osobně s trhem vidím do budoucna velký problém a vývojáři by se na to měli zaměřit.
    A co ti brání v tom začít dělat vlastní mince ? Co je pro tebe dobrý přisun zlatek denně ? Můžeš za levno nakupovat desky a mramor ? Na trhu není žádný problém, jen lenost některých investovat suroviny a čas do výroby zlatek protože odírat nováčky na šílených nabídkách bylo v minulosti tak výhodné. Taky hlavně nějvíc klesají ceny toho, co každý může snadno vyprodukovat. Co tě stojí těžba mramoru ? poslat geologa 1x denně...

    Nechápu, já mám jen jednu mincovnu a jednu tavírnu zlata (jsem břídil proti některým) a stejně mi to dá téměř 900 mincí denně. Nevím kolik byste si víc představovali víc. Nikdo nikomu nebrání mít mincoven víc.

    Nebo začnete penalizovat lidi za to že si vůbec dovolí prodávat něco pod cenou ? Jak si vůbec někdo může dovolit zaměřit na nějakou výrobu a pak to prodávat pod cenou co ? Hrůza, takoví lidi by měli dostat ban nebo něco, likvidují trh předražených nabídek.

    Pokud chcete vidět jak vypadá trh na pokročilém serveru, logněte na nějaký starý anglický nebo neměcký a uvidíte. Na mramoru tam nikdy nezbohatnete.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  7. #7

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    129
    Monde
    Kouzelnictví
    já ti zase mohu oponovat s tím,že ty jako dříve hrající sis mohl nabouchat materiálu daleko víc a nyní už nevíš co s ním,vydělal sis daleko víc než ti co teprve začínají a materiál shánějí.Pro někoho je lepší si suroviny kupovat a někdo zase hraje tím stylem že chce být samostatný a mít ekonomiku nastavenou tak,aby nemusel nic kupovat.Každý máme jiný styl hraní,ale když vidím jak ti co začali hrát dřív a mají všeho dost tak už pomaličku neví co by prodali aby získali ještě víc.Je to ekonomická hra a tak to prostě ber,musíš se smířit s tím že ceny klesají,ale nikdy neklesnou natolik aby se prodávaly pod výrobní cenou.

  8. #8
    Zergous's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    147
    Monde
    Kouzelnictví
    ad) Moor8

    Zergous: Tohle nemůžeš srovnávat s realitou. Nejedná se o běžný trh, kde by fungovala neviditelná ruka trhu. A i když v reálu jsem proti státním zásahům, tak zde by to bylo potřeba. Na trhu postupně převládají producenti nad spotřebiteli, což se v realitě neděje. Já mám například kompletně zelenou ekonomiku bez bonusů, takže nemám potřebu cokoliv kupovat a tak jen prodávám za mince.

    Naopak obchody ve hrách se používají jako ekonomické modely chování lidí v reálu. Když je moc mramoru tak jde cena dolů. Když bude mít pekárna moc rohlíků a nikdo je nebude kupovat srazí cenu, nebo to vyhodí. V čem vidíš rozdíl ?

    ad) Jak začne ubývat nových hráčů, což se stane každé hře, tak lidem začnou zbývat suroviny, kterých se nebudou mít jak zbavit a nebude se dostávat zlata.
    Jak psal Dalnar mince si můžeš vyrábět, tak proč myslíš, že tenhle problém nastane? Za "levné" suroviny postavíš zlaté doly tavírny a mincovny a hurá mince :-) A že to bude neefektivní? No a co furt ti to dá víc, než za kolik bys prodal ty suroviny ne?


    Příklady z praxe, které jsi uvedl nejsou zrovna trefné. Plazmová televize je luxusní statek který ztrácí na hodnotě tím, že zastarává. Vem si třeba zboží, které nezastará, například základní potraviny, ty neustále zdražují. A čemu se víc blíží mramor ve hře?

    ad) V reálu potraviny zdražují jenom unás a to jenom proto, že zahraniční řetězce nás prostě rády škubají a nám to nevadí. O kvalitě našich potravin ani nemluvě. Já jezdím nakupovat za hranice a kvalita a cena je neporovnatelná.

    "Si postav monumentů můžeš mít kolik chceš a klidně si je za 1 000 000 surovin koupíš na trhu. (Btw ty máš takovou kapacitu skladů?)"

    Celý tvůj příspěvek je poměrně kousavý, ale tady už to bylo opravdu moc. Nějaký monument bych jistě uvítal, to byl od Jeremina dobrý nápad a jsitě by se to neplatilo naráz, ale postupně, třeba po 10k takže by ti stačila současná kapacita skladů. Chce to jen trochu o tom popřemýšlet a né se chopit první příležitosti rejpnout si do dobrého příspěvku.

    ad) Ano můj příspěvek je kousavý, protože jeho požadavek je naprosto nelogický. Fňukání typu mě nikdo nekoupí mramor za mou cenu protože jsem drahý tak s tím výrobci něco udělejte je smysluplný?

    K tomu nákupu monumentu a co ti brání koupit třeba Sochu jezdce já nevím za 10 000 mramoru? Vůbec nic.

  9. #9

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví
    Dalnar: produkce mincí 900 za den? Tak to bych rád viděl. Uděláš screen? Je sice možné toho dosáhnout, ale až na hodně velkém levlu a mít to neustále pod trojkovým bonusem. (takže si odečti náklady na trojkový bonus, pak náklady na nové doly, na uhlí a bude tě to stát 7 povolení a to nepočítám budovy na uhlí) A pokud budeš mít jen dvojkový bonus, tak budeš mít denně 300 mincí. A než se dostaneš na 5. Lvl mincovny a 2 tavíren, tak to taky trvá, takže to neřeší problém hráčů cca na levlu 30-45.
    Proč penalizovat, koukni na můj návrh, ten by byl výhodný pro všechny. Mramor byl uveden jako příklad, protože ten prodává snad každý a všichni si jistě všimli vývoje cen. Leč tento neduh se týká všeho zboží.
    Zergous: „Naopak obchody ve hrách se používají jako ekonomické modely chování lidí v reálu. Když je moc mramoru tak jde cena dolů. Když bude mít pekárna moc rohlíků a nikdo je nebude kupovat srazí cenu, nebo to vyhodí. V čem vidíš rozdíl ?“
    V čem vidím rozdíl? Vždyť to tam píšu. V realitě se nemůže stát, že producenti převýší spotřebitele. Může se to stát na jednom trhu, ale né agregátně. Tato skutečnost deformuje trh a díky tomu nefungují klasické předpoklady. I v realitě je deflace negativním jevem.
    „V reálu potraviny zdražují jenom unás a to jenom proto, že zahraniční řetězce nás prostě rády škubají a nám to nevadí. O kvalitě našich potravin ani nemluvě. Já jezdím nakupovat za hranice a kvalita a cena je neporovnatelná.“
    Ve všech zemích na agregátní úrovni probíhá inflace. Nenajdeš jedinou, kde by docházelo k deflaci.

    „Ano můj příspěvek je kousavý, protože jeho požadavek je naprosto nelogický. Fňukání typu mě nikdo nekoupí mramor za mou cenu protože jsem drahý tak s tím výrobci něco udělejte je smysluplný?“
    Nežeň to ad absurdum. Mramor uvedl jen jako příklad. Ono se to týká všeho na trhu. Trochu foukacím dojmem působil, ale je logické snažit se předcházet problému do budoucna.

    „K tomu nákupu monumentu a co ti brání koupit třeba Sochu jezdce já nevím za 10 000 mramoru? Vůbec nic. „
    To je jen dekorace. Monumentem je myšleno něco většího, co se bude stavět dlouhodobě.

  10. #10
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Já jsem v mincovnách břídil. Já mám jen jednu na 5té, co na ni házím exo košíky každý den už asi 4-5 měsíců, holt dřív bývaly na trhu košíkové žně. Pro mě je mincovna spíš pěkná dekorace. Znám ale takové co mají takových mincoven i 5. A ono jde dobře i bez 3xB.

    Proč mi připadá, že většina hledá milion důvodů proč něco nejde, místo toho aby našla důvod proč něco jde.
    Last edited by Dalnar; 17.05.13 at 15:06.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

Closed Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.