Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Thread: The Settlers (SETTL)

  1. #1

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví

    The Settlers (SETTL)

    Vůdce: sorbox
    Správci: Anifer, Bruce70, Kwe1, Ursa_Major

    Předpoklady pro členství:
    Funkční gramotnost, konverzační ovládání českého nebo slovenského jazyka, základy aritmetiky, základy práce s počítačem (otvírání a zavírání oken, schopnost napsat odkaz bez "http" a další běžné dovednosti. Základní komunikační schopnosti. Snášenlivá povaha, která hodně vydrží výhodou.

    Povinnosti člena:

    1. jednou denně se přihlásit a plnit zadaný úkol cechu - v případě problémů komunikovat na chatu cechu a požádat komunitu o pomoc s plněním (materiál, suroviny, bonusy - je nutné komunikovat, když se něco děje)

    2. zapisovat splnění úkolu cechu - formou den/měsíc; pořadí splnění/počet členů povinných plnit; hodina/minuta - až bude podporou instalováno počítadlo, tato povinnost bude změněna nebo zrušena podle technických parametrů počítadla (zatím je neznáme)

    3. zapisovat nesplnění - formou den/měsíc hodina/minuta - co nelze splnit a proč - reagovat na zprávy komunity (většina věcí se dá řešit a pokud ne, je aspoň nutné o tom vědět)

    4. zapisovat plánovanou nepřítomnost formou den/měsíc - den/měsíc a důvod (např. dovolená, stěhování a pod.) aby se vědělo, co se děje - pokud bude z důvodů tísně cechu takový člověk dočasně vyloučen, je osvobozen z placení pokuty - viz dále

    5. podle možností pomáhat ostatním s plněním úkolů cechu


    Práva člena:

    1. plnit úkoly cechu a dostávat za ně odměnu, která nebude krácena

    2. každý nový člen obdrží na vyžádání od člena Ursa_Major recept na medvědí mléko

    3. každý aktivní člen má právo očekávat a žádat pomoc při plnění úkolů cechu od ostatních členů

    4. každý člen cechu má právo vznášet připomínky a dotazy na cechovním chatu


    Všeobecné:

    1. vstup do cechu může a nemusí být zpoplatněn, což záleží zejména na momentální situaci cechu a na dohodě s vůdcem. Platící člen obdrží status "zlatého člena". Neplatící člen obdrží status "válečníka cechu". Poplatek může být po dohodě redukován nebo odložen.

    2. tíseň cechu: pokud v cechu visí čekající úkol a do splnění stávajícího úkolu chybí jen několik členů, může cech přistoupit k redukci členů cechu za účelem splnění úkolu "v nouzi". V takovém případě jsou vyhozeni všichni, kteří nemají u tohoto úkolu zapsáno buď splnění, nebo důvod nesplnění. Pokud to nepomůže, jsou dočasně vyhozeni také ti, kteří splnit nemohli, nebo jsou dlouhodobě nepřítomní.

    3. po skončení stavu tísně může být člen znovu přijat. Ve zdůvodněných případech je přijat zpět bez jakékoli sankce. Pokud se jedná o člena, který nedal o sobě vědět, nereagoval na zprávy a nemá dodatečně omluvu typu poruchy počítače, náhlého převozu do nemocnice a podobně, pak zaplatí za opětovné přijetí manipulační poplatek, který se řídí momentálním stavem cechu a může být stanoven i v naturáliích. Výši manipulačního poplatku určuje vůdce cechu který jej také obdrží a využije pro další rozvoj cechu. Výše manipulačního poplatku se může lišit u jednotlivých členů a v různé době. Zohledňuje se zejména, zda se člen provinil opakovaně, dosažený level člena, mentální postižení člena, a aktuální situace na trhu. Příklad: v období březen-duben 2013 může být poplatek stanoven ve velikonočních vejcích.


    Další ustanovení:

    1. pravidla mohou být v průběhu času dále upravována v komentářích tohoto vlákna, proto je vhodné je číst.

    2. ačkoli to tak nemusí vypadat, jinak je s náma docela legrace.

    3. v případě zájmu o členství kontaktujte vůdce cechu (jeho nick najdete nahoře v textu - kdo jej nedokáže najít, nemůže být členem cechu, protože by brzdil cech svou negramotností a neschopností pracovat s psaným textem)
    Last edited by Ursa_Major; 17.04.13 at 21:22. Reason: změna správce

  2. #2

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    Nejvtipnější je vyhlásit soutěž a sám ji pak vyhrát - kontumačně.

  3. #3

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    10
    Monde
    Kouzelnictví
    Takže nejprve mimo soutěž pár vysvětlivek k výše uvedenému příspěvku:

    Vůdce: sorbox (po změně v administrativě tak trošku ztratil na důležitosti, díky novému správci :-) )
    Správci: moc ho neznám, moc ho neznám, moc ho neznám, medvídek

    Předpoklady pro členství:
    Pokud někdo z vás čte tyto řádky, tak většinu již splnil a nebo alespoň částečně.

    Povinnosti člena: (alespoň jak je chápu já :-D )

    1.Pokud dostanu materiálový úkol a nebo jiný, kdy mám něco vyrobit a odevzdat, požádám neodkladně ostatní a nechám si potřebné suroviny poslat.

    2. Pečlivě zapisuji splnění cechovního úkolu podle vzoru ! V případě potřeby nechám nahlédnout na ten papírek co mám vedle klávesnice

    3. Bohužel nejsem žena a tak tvrzení "dneska to nejde, bolí mne hlava" asi neuspěje :-( Budu muset najít nějakou jinou výmluvu

    4. pokud se mi do úkolu nechce, nahlásím úmrtí v rodině (nebudu muset platit pokutu)

    Práva člena:

    1.všechny body bych vynechal s výjimkou bodu 2. Je pouze škoda, že se jedná pouze o recept a ne o ochutnávku

    Všeobecné:

    1. přijetí do cechu samozřejmě urychlí a nebo oddálí v případě žen čerstvé foto, nejlépe tzv "promenáda v plavkách" a u mužů výpis z bankovního konta včetně PINu k platební kartě

    2. tíseň cechu: v poslední době skoro stále trvající stav

    3. tím pádem je opodstatněné pravidelné vylučování a opětné nabírání členů za poplatek, který bude zřejmě vyplácen medvídkovi. Proto bych byl pro zavedení poplatku za setrvávání v cechu, kdy by pro změnu odevzdával medvídek naturálie členům :-) A nemusela by to být zrovna vajíčka :-)




    Přesto vítáme všechny nové zájemce, kteří se k nám chtějí přidat i po přečtení těchto řádků :-) Jsme veselí a hraví - pokud ovšem vůbec komunikujeme

  4. #4

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1
    Monde
    Kouzelnictví

    Soutěž

    O jakou to soutěž tu vlastně jde? Nikde jsem se nedočetl, co tu mám vlastně psát a co za to vyhraju. :-)

  5. #5

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    10
    Monde
    Kouzelnictví
    Settleřice

    U stolku tu dítě stálo,
    na monitor zíralo.
    na Settleřím ostrůvku,
    se sem tam cosi míhalo.

    Půlnoc bude za chviličku,
    ještě úkol dodělat:
    kolegovi na políčku
    více pšenky udělat.

    Teď ! Hle na trhu je návrh,
    za fůru mramoru tu rybku chtěj -
    mám rychlý comp a tak mám navrch,
    do skladu mi to vozy odvážej.

    A teď se vrhnu do banditů,
    pár rekrutů tam na ně dám.
    Pak vyšlu pár průzkumníků
    a nové zdroje vyhledám

    Jen pojďte ke mně, drahokamy
    ať povolení nakoupím,
    pak postavím si další domy
    a v levelu zas postoupím.

    Malá, hnědá, tváři divé,
    pod plachetkou osoba,
    vlasy má pod šátkem sivé,
    toť čarodějnice z ostrova

    Tu zvládnu snadno, a možná ne,
    rychle tam pošlu milici.
    Pach krve kol mne vane,
    už jí dostali, tu bídnici.

    Na chatu nás hlídá tiše
    medvídek Ursa, jako stín.
    Už zase prý tu píši klišé,
    zítra z toho budu mít splín.

    A ostatní ? Nic - jen přihlíží,
    prý blbneme tu jak děti.
    Však další bonus se snad blíží,
    tak nebudu jen tiše seděti.

    Prvního května prý bude akce,
    kdoví, co to však znamená.
    Odměny pak se každému zachce,
    a pro dobro věci i něco udělá.

    Však běda ! Zas průzkumníci tápou,
    kýžené věci nenosí.
    Z deseti věcí teprv pátou,
    proč se svým názvem honosí ?

    Po noci hraní se cítím svěží,
    prsty ke klávesám přimknuté.
    Pytel od chipsů vedle mne leží
    a pivo všechno vypité.
    Last edited by PrimatorDittrich; 18.04.13 at 22:49.

  6. #6

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    PrimatorDittrich: to je dobře, že trénuješ, báseň bude jedno z dalších zadání soutěže. Taky mi včera došlo pivo. Chipsy ale nejím, lezou do cementu. :-)

  7. #7

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    Konec soutěže. Je 7:01. Čarodějnici z močálu vyhrává Pinochio. Když bude šikovnej, dostane za ni na trhu 20 mincí. :-)

  8. #8

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    TAK POZOR, ZMĚNA:

    PROTOŽE MOJE OBĚŽNÍKY JDOU NĚKTERÝM HRÁČŮM NA NERVY, A MY O NĚ NECHCEME PŘIJÍT, NAJDETE OD TEĎKA VEŠKERÉ INFORMACE O SOUTĚŽÍCH, PROBÍHAJÍCÍCH ÚKOLECH CECHU A AKTIVITĚ V POKRAČOVÁNÍ TOHOTO VLÁKNA.

    Díky za pochopení
    Ursa :-)

    PS: Oběžník bude vycházet jednou týdně (neděle) a bude v něm shrnutí posledních událostí, odchody, noví členové a rámcové informace co se chystá nového.

    PPS: Výhodou fóra je možnost přidávat komentáře, které mohou číst všichni, kdo mají zájem - oběžníky mohou rozesílat jen "vyvolení", což činí komunikaci poněkud jednosměrnou. :-)
    Last edited by Ursa_Major; 20.04.13 at 08:56. Reason: dodatky

  9. #9

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    Rekapitulace:
    -------------

    Soutěž pro členy cechu na 20.4.2013:

    Konec: ve 14:00. Vyhraje nejabsurdnější nabídka v této sekci na fóru:
    http://forum.thesettlersonline.cz/forums/21-Obchod

    Cena pro vítěze: 1. cena: Čokoládový zajíček (zrychluje zásobárnu).
    2. cena: 1500 mramoru
    3. cena: dobrodružství Zrádci

    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

    Tajná soutěž pro členy cechu (tajné soutěže se zadávají na chatu cechu a to tajně, pro účast je třeba sledovat chat):

    Konec dnes o půlnoci (bylo odhlasováno prodloužení). Účastníci: Cvrkcvrk, Marik8648, Waph, PrimatorDittrich, Karamon, online bylo více lidí, ale nevím, kdo to sledoval. Pokud se chce někdo dodatečně zapojit, musí vytáhnout zadání z účastníků. Pokud ho prozradí. Vzhledem k tomu, že úkol se včera nepodařilo splnit, je docela dobře možné, že se nepodaří ani dnes. V tom případě cena propadne a bude zadána do další soutěže.
    Hraje se o Bohatým brát.

    Pokud někdo něco vyhraje, info najdete v tomto vláknu.

  10. #10

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    Vyhlášení vítězů:
    +++++++++++++

    Soutěž pro členy cechu na 20.4.2013:
    ------------------------------------
    Všechny tři ceny schramstne PrimatorDittrich - ne že by byl tak vtipnej, ale nikdo jinej se neobtěžoval něco vymyslet.

    ++++++++++++++++++++++++++++

    Tajná soutěž pro členy cechu:
    -----------------------------
    Zadání znělo: Bohatým brát vyhraje ten, kdo se odváží naházet hráči Epidemia jeho vlastní košíky na lesníky a studny. Pachatel nesmí předem prozradit že jde o soutěž a musí hráči Epidemia vzniklou ztrátu kompenzovat. Soutěž vyhrál před chvílí Karamon.

    Při provádění tajné soutěže vyplula na povrch spousta netušených problémů, takže slibuju, že příště takovou bejkárnu nevymyslím, a pokud jo, tak bude lepší naplánovaná. :-)

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.