Reply to Thread
Page 3 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 70

Thread: [Návod] Efektivní umístění budov

  1. #21

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by luk1as View Post
    Tak jsem zkusil přemístit pekárnu a mlýny dle návodu a výsledek mě nemile překvapil, mlýny nestíhají dodávat mouku do pekáren. Není to o moc jen -3, ale z toho plyne že ty propočty jsou špatně (což ale nikde nevidím). Nebo kde je chyba???? Podle časů co ukazují budovy to má být v rovnováze, ale není.
    Ahoj, ve hře je chyba která mě osobně stála několik tisícovek tvrdého dřeva. Když přesuneš budovu ke skladu na pozici 6s nebo zadní 8s tak po přesunu v produkci budovy je nulová příprava. Hra tedy nepočítá 4x cestu ale jen 2x cestu. Tím pak vznikají tyhle chybičky. Stačí relognout hru a vše se srovná.

    Ennyna

  2. #22

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    Monde
    Kouzelnictví
    O této chybce vím a tím to není. Je to tak i po reloadnutí hry.

    Spíš jestli na to nekápnul Ennyna, který se zmiňuje o zaokrouhlovaní při výpočtu produkce na 12h hrou. Pokud tam vychází blbý číslo a hra to zaokrouhlí dolů a to pro každej lvl budov tak při mém 3lvl budov je to hned -3 ks v produkci mouky, ale ve skutečnosti je to v pořádku. Ale zatím jsem to nepočítal tak nevím.

  3. #23

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak už jsem to propočítal:
    12h = 43200s
    Mlýn vyprodukuje jednu mouku každých 6:48 = 408s
    43200/408 = 105,88
    ale hra počítá 105 což při lvl 3 dělá produkci 315, ale ona je ve skutečnosti 317,65

    V podstatě to není proti logice věci, protože za 12h opravdu je vyprodukováno celých 105 kusů mouky. Takže se neděste jako že je produkce za 12h v mínusu. Ve skutečnosti je vyrovnaná. Problém je zaokrouhlování hrou.

  4. #24

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    Mě se před chvílí dostavěla druhá pekárna na 3 level a jsem taky v mínusu, tak sem běžím napsat. V zaokrouhlování to není je to v tomhle:

    Mlýn 6:48 = za 12 hodin (43200/408) udělá 105,88 cyklů za 12 h a vyrobí 105 jednotek x level mlýnu x počet mlýnů u mě to je 105x3x4 = 1260 mouky za 12h
    Pekárna 3:24 = za 12 hodin (43200/204) udělá 211,76 cyklů za 12 h a vyrobí 211 jednotek x level pekárny x počet prkáren u mě to je 211x3x2 = 1266 chleba za 12h
    Pekárna je rychlejší a stihne udělat v těch počítanejch 12 h o jeden cyklus více a tím se dostáváte ve statistice do mínusu. Mlýny jsou v polovině další produkce takže mají vyrobeno 50% a při dalším cyklu pekárny se to srovná. Kdyby za těch 12 hodin mlýn udělal sudý počet cylků bude hra ukazovat vyrovnanou produkci.

    Pokud by jsi chtěl mít v pořádku přehled produkce tak početně vychází na 12h:
    mlýn na poli 20s = 43200/440 = 98,18 cyklu
    pekárnu na poli 10s = 43200/220=196,36 cyklu = ztráta 180 jednotek chleba za 1 den

    nebo

    2x pekárna na poli 6s = 2*211=422 cyklů za 12 h
    3x mlýn na poli 12s a 1x mlýn na poli 10s = 3*105+1*108=423 cyklů za hodinu a už jste v plusu

  5. #25

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    12
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak z toho nejsem moudrej :-)
    A je to tedy vyrovnaná produkce a hra to jenom blbě ukazuje kvůli těm cyklům a nebo to vyrovnaná produkce není, mouka fakt bude ubývat o ty 3 kusy za 12h (při 2 mlýnech a jedné pekárně vše lvl 3) a pak to počítání efektivního umístění budov je tak trochu výpočet na vodě?

  6. #26

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    6
    Monde
    Kouzelnictví
    Nemám ověřeno ve hře hapruju mi ještě farmy a mlýny občas nemají co mlýt. Ale z propočtu by neměla ubejvat bude jenom lítat +/- 3 u tebe u mě +/- 6 u mě. Jenom v tom 12 hodinovým výpočtu pekárna stihne udělat o jeden výrobek navíc zatím co mlýn je v polovině své produkce. Takže pro výpočet kde hra vše startuje v jeden čas a na 12 hodin jí to nevyjde protože mlýn ještě nedodal tak to píše mouka v mínusu.

  7. #27

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    1
    Monde
    Kouzelnictví
    Fajn, že sis s tím dal práci a udělal českou verzi Xantusi, engličtiny neznalí to jistě ocení. Osobně jsem zvědavý na další návody a dík za mapky sektorů - lámal jsem si hlavu s č. 6, teď mi už chybí jen ty povolenky.
    Ještě k debatě o produkci výše - rozhodně si nemyslím, že je dobře umisťovat budovy do horší pozice, jen aby produkce byla 0/12h. Radši si kupte 1000 mouky a máte na půl roku vystaráno

  8. #28
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Protože asi 12h nebude přesně dělitelné na celé číslo žádným cycklem, tak tam logicky musí dojít k zaokrouhlování. Prvních 12h bude mít třeba o cyklus víc a další o cyklus míň, ale průměr bude stejný. Já mám tvrdé dřevo neustále -5 až -10 v mínusu a ve skutečnosti se mi na skladu hromadí.

    A mimochodem, efektivní umístění funguje dobře u výrobních budov. Hůře pak funguje u dřevorubců, protože se musí umístit hodně specificky aby jejich obrátka byla co nejkratší.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  9. #29

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    40
    Monde
    Kouzelnictví
    Tito videa i navody znam z TSO.com..mel bych i par dalscih ktere by lidem trosku objasnilo hodne veci..uz nekolik dni se snazim vymyslet efektivni rozestaveni budov..jen vedet jak se tu vkladaji obrazky z pc

  10. #30

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    82
    Monde
    Kouzelnictví
    Trošku som sa pohral s farmami....







    dal loziska mramoru v s3....




    a drevorubce a lesnici v s4. som v pluse +763/12h kulatiny a +321/12h vo vysadzani stromov (tu je to premenlive, občas som v minuse). ale musim podotknuť, že kulatinu nepilim na prkna.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.