Closed Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17

Thread: zlatý dul

  1. #11

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    8
    Monde
    Kouzelnictví
    tak je treba dojit pokud to jde :-)

  2. #12
    SipkovejRuza
    Guest
    dal si někdo práci a spočítal všechny náklady?
    stavba dolu, slévárny a mincovny - jejich upgrade na 3 level (míň asi nemá cenu vyrábět), bonusy a náklady na doplňovače (nepadne vždy!)

    když píšete, že se to vyplatí, tak musíte i tohle zahrnout ... tady nejde "kolik zlatek z dolu", ale "kolik stojí jedna zlatka z dolu"
    je to mraky surovin a času

    8-4-1 je děsný poměr

    ---
    už teď je cena děsně nízko ... hráči se snaží rychle prodat a podlézají ceny na trhu, nehledají řešení, jen tam hází nesmyslné nabídky
    pár přemýšlivých lidí to nevytrhne - problém každé online hry, ve které je volný trh

  3. #13
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Náklady na budovy je jednorázová investice, takže ten náklad se s časem relativně snižuje. A ceny surovin budou ještě více padat. Chleba vyrobí kdekdo, mince ne.

  4. #14
    SipkovejRuza
    Guest
    "časem se snižuje" jen to za budovy a upgrade, ale nesnižuje to na doplnění = musíš nakoupit nebo jinak získat doplnění = za D nebo za suroviny na vojáky, kteří to doplnění získají z nějakého dobrodružství
    Pokud to do toho nepočítáš, tak děláš špatně

  5. #15
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Ruda se dá koupit na trhu, 3x bonusy se dají koupit na trhu. Pokud pouze těžíš, děláš to špatně. Mám na skladě 5000 zlaté rudy, a přes 6000 zlatých cihel a nevytěžil jsem ani ň (doplnění z dobrodružství hážu do dolu který stojí). I kdybych bral že suroviny na mincovnu a tavírnu mají při dnešních cenách hodnotu 40 tis zlatek (jakože jsem tolik nezaplatil), tak to jsou pro mě 2 měsíce produkce mincovny která pojede dalších X měsíců. Pak už je to všechno do plusu. Jako vše ostatní v dlouhých hrách, je to prostě investice s delší návratností.

    Říkám, je to o tom rozdílu když víš jak a máš plán, a nevíš jak a tápeš. Mincovna a tavírna je jednorázový náklad, který se časem snižuje, pak už je to jen o šikovnosti si co nejlevněji získat matroš. Důl je náklad na 600-900 rudy, dokud bude levnější nakupovat rudu nemá smysl ho stavět, potom už nic jiného nezbude. Potom ale také mramoru a tvrdých desek bude na trhu tolik, že jejich hodnota bude stejně zanedbatelná a doly se prostě stavět budou.

    Já myslím že mých 663 mincí denně (skoro 20 tis měsíčně) se vyplatí a počítat rozhodně umím. Pokud si někdo myslí, že se pro něj ražení mincí nevyplácí, tak ať to prostě nedělá a prodává ten mramor a tvrdé desky, a rudu na trhu. My ostatní tu rudu koupíme a všichni budou spokojení.

    Já v tom nevidím problém. Exotické budovy prostě nejsou pro každého, stejně jako ne všichni budou slévat titan a vyrábět kuše.

    P.S. Nehledě na to, že kolem lvl 30 je běžný cechovní úkol vyrobit mince.
    Last edited by Dalnar; 10.02.13 at 10:46.

  6. #16

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    8
    Monde
    Kouzelnictví
    SipkovejRuza > ty nabidky nejsou nesmyslne, nekteří z nas umeji delat kaskadove obchody a v tu chvili se da dostat pod vyrobni cenu materialu a klicovy faktor je likvidita, tudiz co nejrychleji prodat, byt za o par zlataku nizsi cenu, abych mohl zase jinou surovinu nakoupit a znovu rozjet cely proces.. Dalnar ma naprostou pravdu a timto mu dekuji za uzitecne vypocty, ktere jsou pro me inspiraci do budoucna

  7. #17
    SipkovejRuza
    Guest
    sorry ... nechctěl jsem urazit obchodníky = ti co trh sledují a spekulují na něm ve svůj prospěch

    je tam ale spousta lidiček, kteří nepochopili význam přátelství a plnění prodejních a nákupních úkolů přes výměnu ... a ti pak na trhu dělají ty nesmyslné nabídky, aby udělali úkol co nejrychleji
    a další skupina jsou lidé, kteří si nespočítají výdaje a zisk při dělání surovin ... př. mramor nic nestojí (jen se postaví kameník, upgraduje a pak už jen těží, hledá a zase těží), mouka nebo pití ... to už potřebuje více vstupů, více budov, více času ... podobně zbraně, koně ...

    kolik to hraje lidiček ... tisíce ... a obchodníků, kteří ten trh sledují a dokáží využít budou stovky

    ta hra je variabilní .. každý si tu může najít co potřebuje ... co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhému ... od toho to je
    kdyby jel každý podle jednoho návodu, tak se zasekneme všichni

    PS: pokud ale potřebuju surovinu, tak ji raději směním zase za surovinu než prodávat a kupovat za mince (já za mince jen prodávám ... pokud není krize nebo to není super výhodné = dostanu za prodej stejného množství daleko víc)
    př. mám hafo tvrdého dřeva a potřebuju prkna ... tak nabídnu dřevo za prkna, protože se dělá 1:1 na pile, tak ho nabídnu o trošku víc, aby kupec měl trochu marže za čas než to nařezal
    ale pokud někdo dá n atrh 500 kamenů za 50 mramoru, tak to není obchod ... buď neví, že se to dá v zásobárně přetavit nebo se uklepl
    Last edited by SipkovejRuza; 22.02.13 at 09:16.

Closed Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.