Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: Obchodní kancelář, ceny surovin

  1. #1

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví

    Obchodní kancelář, ceny surovin

    Chtěl bych tu udělat takovou malou pomůcku pro nováčky, ale i pro ostatní co si nechtějí stále dokola pamatovat co v jakém poměru prodávat/nakupovat a kdy se co vyplatí a nevyplatí.

    Základní informace okolo obchodování:
    • Obchodní kancelář je přístupná od 12 úrovně.
    • S kamarády lze vyměňovat až po 1 dnu přátelství.
    • Každých 30 sekund lze obnovit výpis nabízených obchodů.
    • Obchodní kancelář nepotřebuje být blízko skladu, tak ji blízko nestavte (bude se hodit místo pro jiné budovy, které jsem na tom závislé).
    • První obchodní nabídka je zdarma. Další se postupně zdražují.
    • Když zadáte nabídku bezplatně ji můžete tu samou dát až 4x pomocí tzv. Lotů (nějak nechápu proč lot, ale asi pozůstatek z anglické verze).
    • Karty, které jdou prodávat nelze lotovat, takže se moc nevyplatí prodávat, když není velký odbyt a nesedíte u toho nonstop ;-).
    • Obchod s mezi-surovinami je velice často nevýhodný a zbytečný. Navíc si většina lidí myslí, že surovina nezpracovaná má přinejmenším stejnou cenu jako zpracovaná. (samozřejmě pokud máte něčeho nedostatek nebo přebytek chápu to ale je dobré dát tuto surovinu levněji než konečný výrobek)

    Kurz surovin zde napíši vztažený k Zlaťákům, protože se nejčastěji za tuto surovinu vyměňuje a také protože málokdo respektive zatím jsem nikoho takového nenarazil neumí nabízet surovinu za surovinu tak aby to mělo smysl kupovat...

    Statistika vyhodnosti vyroby:

    budvohodina obrazek nazev
    16,00 Borové dřevo
    8.888 Prkna z borového dřeva
    12,00 Kamen
    20,00 Ryby
    ????? Nástroje
    3,333 Nápoje
    ????? Bronzové meče
    +-inf Voda
    6,666 Mramor
    5,714 Tvrdé dřevo
    3,077 Prkna z tvrdého dřeva
    2,857 Chléb

    60-100 Košík exotického ovoce
    8-10 25x Talíř ryb
    1-2 Víceméně jakýkoliv dekorativní předmět získaný z úkolů

    další suroviny apod budu postupně doplňovat jak se obeznámím s jejich cenami a průběžně když tak samozřejmě budu ceny měnit podle jejich vývoje ;-)

    vysvetleni co je to ta budovohodina:

    je to kolik vyprodukuje jakoby jedna budova v celem retezci za 1 hodinu surovin. Myslim ze to by se mohlo obchodnicky zalozenym hracum dost hodit u nekterych budov neni omezene mnozstvi kolik jich lze postavit takze tam se teoreticky rovna nekonecnu protoze na poctu budov nezalezi... u nekterych budov naopak je vice moznosti jak se daji skombinovat a nemusim tu prece vsechno taky hnedka prozradit ;-)

    Changelog:
    Spoiler

    29.1.2013 pridani budovo hodin k nekterym surovinam nektere ceny upraveny + obraceni pomeru prijde mi to prehlednejsi
    Last edited by potapec; 29.01.13 at 23:11. Reason: produkce nekterych surovin tzv. budovohodina

  2. #2
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Osobně bych nováčkům dal úplně jiný typ. Vůbec nic za mince nekupujte dokud nebudete aspoň lvl 25. Všechno se dá získat směnou matroš za matroš, a za zlaťáky se jen každý snaží nováčky obrat. Produkovat zlato je velmi náročné, oproti chlebu a jiným rychlo obrátkovým produktům.

    Koupit něco brzy za mince znamená, podseknout si vývoj. Mnohem lepší využítí pro zlatáky jsou kameníci na mramor, pily na tvrdé dřevo apod.

  3. #3
    Lohreine's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    153
    Monde
    Kouzelnictví
    Potapěči díky moc za ty kursy, konečně to někdo napsal..
    Last edited by MOD_Gryphem; 28.01.13 at 11:45. Reason: přejmenováni

  4. #4
    Lohreine's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    153
    Monde
    Kouzelnictví
    Souhlasím i s Dalharem

  5. #5
    MOD_Gryphem's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    297
    Monde
    Kouzelnictví
    Fandím tvé iniciativě, ale budeš to muset pořád aktualizovat. Např.: cena za 1000 mramoru na eng serveru je 30 - 40 mincí.

  6. #6
    Lohreine's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    153
    Monde
    Kouzelnictví
    V tom případě by bylo fajn, kdyby se sem daly aktuální kursy od těch, kteří ti sledují..

  7. #7

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by MOD_Gryphem View Post
    Fandím tvé iniciativě, ale budeš to muset pořád aktualizovat. Např.: cena za 1000 mramoru na eng serveru je 30 - 40 mincí.
    s tim tak trochu pocitam aktualizace jednou za tyden podle meho bude velice dostacujici stejne se zmeny projevuji velice pomalu

    Quote Originally Posted by Dalnar View Post
    Osobně bych nováčkům dal úplně jiný typ. Vůbec nic za mince nekupujte dokud nebudete aspoň lvl 25. Všechno se dá získat směnou matroš za matroš, a za zlaťáky se jen každý snaží nováčky obrat. Produkovat zlato je velmi náročné, oproti chlebu a jiným rychlo obrátkovým produktům.

    Koupit něco brzy za mince znamená, podseknout si vývoj. Mnohem lepší využítí pro zlatáky jsou kameníci na mramor, pily na tvrdé dřevo apod.
    no ja jsem nikde nedoporucoval kupovat novackum za zlataky kazdne ja jsem na zacatku za zlataky kupoval jak o zivot a podle meho me to mnohem rychleji posunulo tam kde jsem a nijak me to extra nezbrzdilo stejne tak jako nakupovat totiz muzou novacci i prodavat a aspon bude trh poradne rozhybany a ceny prijatelny a ne to co se tam obcas obevuje ala exoticky kosik vs 50 surovin... a podobne svinarny ;-)

    + mam vicemene hodne plne sklady surovinami a skoro zadne zlataky to je fakt ale v prvnich par dnech stejne zlato neni skoro potreba a clovek si vystaci jen se surovinama i kdyz je fakt ze tak 1k zlataku uz jsem provilepsoval na budovach... (hraju teprve od vcerejska i kdyz uz jsem tuto hru jednou zkousel drive)

  8. #8

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    rozhodl jsem se tyto informace o zmenach na trhu delat jeste malinko jinaci formou a to ze jednou za nejaky cas napisi novy prispevek s cenami tim zajistim to ze se na foru tema zvyrazni ze se neco zmenilo pri editaci se zmeny neprojevy na aktivite prizpevku a take bude videt vyvoj cen na trhu.

    zatim udelam jen takovy vyber surovin jednak takove ty ktere se nejvice obchoduji a nejvice toci na trhu a pak take ty ktere se hodi me protoze s nimi obchoduji ja a to uz jak nakupuji tak i prodavam

    první post zatím nechám tak jak je, ale chtel bych doplnit minimalne hodinobudovy ke vsem surovinam coz je na produkci a tudiz i vyvoj cen dulezite ;-)

    Denník "Kupujeme po stovkách"

    100 Mramor = 9-31 Mince
    100 Prkna z tvrdého dřeva = 12-25 Mince
    100 Tvrdé dřevo = 4-13 Mince
    100 Kameny = 1-32 Mince
    100 Prkna z borového dřeva = 3-12 Mince
    100 Borové dřevo = 2-10 Mince
    100 Ryby = 1-23 Mince
    100 Uhlí = 3-10 Mince
    100 Nářadí = 9-24 Mince
    100 Bronzové meče = 12-29 Mince
    100 Nápoje = 8-19 Mince

  9. #9

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    5
    Monde
    Kouzelnictví
    Prosím tě jen by mě zajímalo jak výhodné by bylo podle tvých výpočtů vyrábět samotné zlatky a taky kolik by mnou vyrobená zlatka měla cenu na trhu kdybych jí chtěl prodat opět za zlatku-y. Nemusím nic počítat a sledovat,ale už samotná investice do výrobních budov a jejich udržení v provozu (doplňování dolů,popřípadě jejich nová výstavba a zlepšování budov) by měla být zahrnuta ve tvých propočtech.

    Nezlob se na mě,ale tohle mi jako rada pro nováčky moc nepřijde. Když půjdu jako nováček na trh a budu potřebovat něco nakoupit (nikdo nechodí na trh jen tak pro zábavu) tak zhodnotím nejvýhodnější momentální nabídku a tu koupím.

    Když vezmu tvůj příklad tak 100 ryb bych za 23 zlatek nekoupil (a docela mě ta cena pobavila) když na trhu je momentálně 1000 ryb za 25 zlatek. A prodat 100 ryb za 23 zlatek by byl sen asi kažého z nás.

    Nicméně ti přeju hodně sil do budoucího hodnocení trhu.

  10. #10

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Darwy View Post
    Prosím tě jen by mě zajímalo jak výhodné by bylo podle tvých výpočtů vyrábět samotné zlatky a taky kolik by mnou vyrobená zlatka měla cenu na trhu kdybych jí chtěl prodat opět za zlatku-y. Nemusím nic počítat a sledovat,ale už samotná investice do výrobních budov a jejich udržení v provozu (doplňování dolů,popřípadě jejich nová výstavba a zlepšování budov) by měla být zahrnuta ve tvých propočtech.

    Nezlob se na mě,ale tohle mi jako rada pro nováčky moc nepřijde. Když půjdu jako nováček na trh a budu potřebovat něco nakoupit (nikdo nechodí na trh jen tak pro zábavu) tak zhodnotím nejvýhodnější momentální nabídku a tu koupím.

    Když vezmu tvůj příklad tak 100 ryb bych za 23 zlatek nekoupil (a docela mě ta cena pobavila) když na trhu je momentálně 1000 ryb za 25 zlatek. A prodat 100 ryb za 23 zlatek by byl sen asi kažého z nás.

    Nicméně ti přeju hodně sil do budoucího hodnocení trhu.
    no tak jeste jednou protoze se mi povedlo nejakym zahadnym zpusobem smazat co jsem tu sepsal a neodeslalo se to napisi to zkracene a jednoduse

    ceny v mem deniku jsou rozsah min-max takze ne doporucene na koupeni/prodej vetsina normalnich nabidek je prave okolo toho minima

    zlaty dul stavet se nyni nevyplati vubec ani s bonusem:
    ceny surovin jsou +- 1:10 a surovyni na vyrobu dolu jsou 1400+1400+1500 = 4300 -> 430zl maximalni vydelek z dolu s bonusama na vsem je 300zl
    kdyz se k tomu pricte cena bonusu a uhli tak se to vyplati jeste mene takze kdo ma dul na zlato doporucuju ho stopnout nez se zbori
    doplnovani dolu by se mozna vyplatilo... pocitat to nebudu nemam na to lvl a aspon vite ze stavet doly nema smysl ;-) aspon ne nyni
    kdyz klesne cena na takovych 5:100 uz by se to mozna i vyplatilo drive rozhodne ne dnesni denik planuji vydat zase az nekdy ve vecernich hodinak kdy se bude trochu tocit trh dnes rano to celkem stoji.

    Preji uspesne obchody a vyhodne nakupy

Closed Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.