Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: [Feedback] Change log 18.08.2021

  1. #1
    Community Manager BB_Sious's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,147
    Monde
    Kouzelnictví

    [Feedback] Change log 18.08.2021

    Dear settlers,

    You are invited to post your feedback on Change log 18.08.2021.

    Feel free to leave them in this thread!


    Happy commenting!
    BB_Sious
    Last edited by BB_Sious; 17.08.21 at 15:08.
    Pokud potřebujete pomoc, prosím kontaktujte zákaznickou podporu, česky. Můžete se obrátit i na mě, ale prosím pouze anglicky.

  2. #2

    Join Date
    May 2016
    Posts
    13
    Monde
    Kouzelnictví
    When will the island load improve? That is the biggest problem

  3. #3

    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Free Republic of Žižkov
    Posts
    38
    Monde
    Kouzelnictví
    Same shit, different day. You really do good job! At first MOD-Djabel and now this fantastic conversion to Unity... If I did not know anything, I would like to work in Ubisoft, because everywhere else they will fire me.

  4. #4

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    44
    Monde
    Kouzelnictví
    The island is loading just as badly. You destroyed this game first MOD Diabel, then the end of the client.Chat I can't, I uploaded the update. The game is slow, it doesn't load properly. When I do two simple adventures, they both remain active even after the end. If I happen to give a bonus, it's not visible. Dozens of windows pop up when I want to send a geologist, when an explorer brings something, I have to choose it individually. The game is KO. I would be surprised if someone buys you diamonds. There is no reason.

  5. #5

    Join Date
    May 2016
    Posts
    13
    Monde
    Kouzelnictví
    The chat doesn't work, the island takes a long time to load. Looks like I'll end the wait and find another game. The game cannot be played, players complain and nothing happens. Minor bugs were fixed, the biggest ones remained.

  6. #6

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    8
    Monde
    Kouzelnictví
    po měsíci jsem se zkusila přihlásit, když tedy byla na hlavní stránce zpráva co vše je opraveno To už snad ani není vtipné ! Jediné co je opravené je chat nic jiného. Hra se dlouho načítá, než se mi objevil ostrov tak jsem to vzdala. Avatar po přihlášení jiný než mám což by bylo asi to nejmenší kdyby to jinak fungovalo. Bohužel vaše práce stojí nebudu říkat za co

  7. #7

    Join Date
    May 2016
    Posts
    13
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by mesyna View Post
    po měsíci jsem se zkusila přihlásit, když tedy byla na hlavní stránce zpráva co vše je opraveno To už snad ani není vtipné ! Jediné co je opravené je chat nic jiného. Hra se dlouho načítá, než se mi objevil ostrov tak jsem to vzdala. Avatar po přihlášení jiný než mám což by bylo asi to nejmenší kdyby to jinak fungovalo. Bohužel vaše práce stojí nebudu říkat za co
    Mně chat nefunguje
    https://prnt.sc/1qczobu
    https://prnt.sc/1qczml0
    Klidně to zkus zase za měsíc, nic se nezmění

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.