Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Thread: [Feedback] Dev Notes: Adventure Pricing

  1. #1
    Community Manager BB_Sious's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,147
    Monde
    Kouzelnictví

    [Feedback] Dev Notes: Adventure Pricing

    Dear settlers,

    Thanks for taking the time to read the Dev Notes: Adventure Pricing.

    We would love to know your opinion and impressions about it. Feel free to leave them in this thread.


    Happy commenting!
    BB_Sious
    Pokud potřebujete pomoc, prosím kontaktujte zákaznickou podporu, česky. Můžete se obrátit i na mě, ale prosím pouze anglicky.

  2. #2

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Zdravím,

    přišla nečekaná údržba a tak něco napíši na tuto připravovanou novinku.

    1. Toto vlákno jsem si ručně dohledal, protože u samotné zprávy s připravovanými novinkami vám chybí odkaz. Doporučuji doplnit. I když... neočekávám příliš reakcí. Čeští hráči všeobecně moc nereagují na anglicky psané texty. Buď anglicky neumí a když už ano, tak nemají čas na zbytečné vypisování svých názorů, neboť zpětná reakce je minimální, pokud vůbec nějaká. Osobní zkušenost.

    2. Píšete, že chcete vybalancovat ceny dobrodružství vzhledem ke změnám ve hře. OK, to dává smysl, ale zapomněli jste nebo jste úmyslně přehlédli jeden velmi důležitý aspekt. A to je otázka poptávky. Jeden příklad z mnoha. Dobrodružství Synové Veldtu plánujete zdražit ze 195 na 300 útržků map. Skutečně by mě zajímalo, kolik se nakoupilo těchto dobrodružství za původní cenu. To jich bylo tolik, že toto dobrodružství zdražujete? Sice nesleduji ceny na trhu, ale vsadím se, že tohle dobrodružství je prakticky neprodejné a řada hráčů ho rozdává defakto zdarma. Pokud si můžete informace o počtu prodaných dobrodružství v databázi dohledat, mělo by to, alespoň podle mého názoru, být jedno z hlavních kritérií pro tvorbu nových cen. Jinak to totiž děláte zbytečně. Proč zdražovat cenu dobrodružství, které nikdo nekupuje? Pro hráče je u každého dobrodružství vždy na prvním místě otázka jeho jednoduchosti odehrání a jeho "výhodnosti". Jaké na něm bude mít ztráty armády, jak dlouho mu bude trvat odehrání a v neposlední řadě co z toho získá, nebo-li jaká je z dobrodružství odměna. Všechno ostatní je "omáčka okolo" a ve stále přeplněnější hře ji mnoho hráčů už ani nevnímá. Nezbývá jim na to čas.

    3. Vždy mě zajímalo, proč dobrodružství Černí rytíři lze koupit jak za útržky map, tak za diamanty. Původní ceny: 295 útržků/459 diamantů. Tomu se musím pousmát. Útržky map, které se déle hrajícím hráčům válí ve skladě bez nějakého užitku, mají vyšší hodnotu než diamanty :-). Nově navrhované ceny: 440 útržků/359 diamantů. Jistý posun je zde vidět. Nicméně stále jsem přesvědčen o tom, že 99,99% hráčů si toto dobrodružství koupí za útržky map (pokud si ho tedy vůbec bude chtít koupit u kupce). Ta jedna setina procenta je brána jako ukliknutí nebo omyl hráče. Nikdo rozumný neutratí 359 diamantů za Černé rytíře, má-li možnost nákupu za útržky map!

    4. Závěr. Být na vašem místě, vykašlal bych se na nějaké "Consistency, Balancing Formula a Economy Relations". Tohle všechno je sice pěkné a určitě vám to krásně pasuje do nějakých tabulek, ale nic z toho ve skutečnosti hráče nezajímá a vy přece tvoříte hru pro hráče! Nebo ne?
    Uklidňuje mě pouze skutečnost, že trvanlivost je neomezená. Pokud byste tvořili tímto způsobem ceny například masa či zeleniny, měl bych vážné obavy o lidské zdraví.

    P.S.: Neočekávám vaši odpověď ani nepočítám s tím, že navrhované ceny ještě nějak upravíte. Jedete si podle svého a nám nezbývá, než se tomu přizpůsobit nebo odejít k jiné hře. A to začíná být i můj případ.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.