Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3

Thread: Handwriting Day

  1. #1
    Community Manager BB_Sious's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,147
    Monde
    Kouzelnictví

    Handwriting Day

    Dear calligrapher,

    Today it's not common anymore to send a hand-written letter; writing by hand is seen as an elegant activity of the past. Today it’s Handwriting Day and it does not only ask you to put your pen to the paper, but also to share some of your special achievements throughout the years.


    • When was the last time you actually wrote a letter by hand?
    • Do you write down notes about tactic maps by hand or on a virtual notepad on your PC?
    • Did you create a made-up alphabet for your settlers or did you ever think about creating your very own "letters" for your island?

    If you create something special and outstanding using the art of letters, share your experiences with the Community!

    Happy writing,
    BB_Sious
    Pokud potřebujete pomoc, prosím kontaktujte zákaznickou podporu, česky. Můžete se obrátit i na mě, ale prosím pouze anglicky.

  2. #2

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Zdravím,

    souhlasím s tím, že dnešní doba je jiná a ručně psané texty jsou ojedinělé. A nemusí to být ani přímo dopis, u kterého člověk musí ještě splašit obálku, známku, adresu dotyčného a nakonec s tím vším zajít na poštu a doufat, že za pár dnů váš výtvor skutečně dorazí tam, kam jste zamýšleli. Ne. To je opravdu jednodušší, rychlejší a spolehlivější elektronický způsob. Proces napsání a odeslání dopisu jsem naposledy osobně zažil někdy v minulém tisíciletí :-)

    Ale člověk i jinak uchopí do ruky pero či tužku jen zřídka. Zapsat si například venku nějakou poznámku, abyste na ni nezapomněli, je problém. Musíte mít u sebe papír a tužku. Kdežto mobilní telefon máte u sebe prakticky neustále. Stačí vše naťukat do něj nebo si rovnou údaj ofotit. Proč si přidělávat v této uspěchané době práci? Papírek s poznámkou nezřídka stejně někde zašantročíte. Tady to mám osobně tak 50:50. Často u sebe nosím tužku a poznámkový sešit nebo alespoň nějaký papír, na který se dá něco zapsat. Jindy, ve spěchu, použiji ten mobilní telefon.

    A tak se nám z psaní perem stává záležitost domova. Troufám si tvrdit, že každý z nás má u počítače nějakou tu tužku a papír. Ono je totiž někdy výhodnější si poznámku zapsat na papír, než přepínat do jiné aplikace a udělat si ji elektronicky. Na papíru to máte pořád na očích, zvláště pokud to jsou takové ty malé, nalepovací štítky na monitor :-)

    Ale abych se dostal k tomu hlavnímu. Patřím mezi lidi, kteří píší perem docela často a rádi. Ručně psaný text má totiž své kouzlo. Tedy za předpokladu, že neškrábete jako kocour a že text jde po vás přečíst. Ručně napsaným textem totiž dáváte druhým najevo, že jste nebyli líní a obětovali jste jim část svého volného času. U zvláštních příležitostí, jako jsou například narozeniny, Vánoce a podobně, je to myslím vhodné a lidé to dokážou ocenit. A je-li to příležitost ještě výjimečnější, jako je například svatba, neuškodí si dát skutečně záležet.

    Měl jsem párkrát tuto příležitost a tu poslední vám v přiloženém obrázku předkládám. Jde o vlastní svatební báseň, ručně psanou na vlastnoručně vyrobeném domácím papíru. K tomu trošku hraní s barvami, stuhou, pečetí a podobně. Pár, pro mě příjemně, strávených večerů a výsledek doufám stál za to. Posuďte sami.



    Lord velitel Night’s Watch Roderik

  3. #3
    Community Manager BB_Sious's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,147
    Monde
    Kouzelnictví
    Hello Roderik,

    Thanks for sharing this nicely written letter and the wax seal adds to its aesthetics. Thanks again!

    Regards,
    BB_Sious
    Pokud potřebujete pomoc, prosím kontaktujte zákaznickou podporu, česky. Můžete se obrátit i na mě, ale prosím pouze anglicky.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.