Closed Thread
Results 1 to 3 of 3

Thread: Jak vypadá slovník cenzora?

  1. #1
    SipkovejRuza
    Guest

    Jak vypadá slovník cenzora?

    Hvězdičky za nevhodná slova ... ??????
    Je to nějaké divné.
    na "pivo, víno, rum" ... se zobrazí "pivo, ***, ***" - tak buď to blokuje všechen alkohol anebo nic
    na "je mi to fuk" ... se zobrazí "je mi to ***",
    ale "šukat" ,"curaku", "me voba vyhulte" to pustí bez uzardění?
    Doufám, že to necenzuruje i zde, aby byla vidět nelogičnost
    ... děti znaj daleko horší slova a běžně je používají na ulici, v buse ... na sebe i na dospělé ... působit se musí jinak, než zakrývat ... cenzor je z dob minulých

    Vím, že to dělá automat a musí být co nejjednodušší, aby to bylo rychlé ... ale asi by to šlo i optimalizovat a opravit ...

    V šeptání bych cenzuru vůbec vypnul - zaprvé si šeptám s kým chci já a pokud se mi něco nelíbí, tak velmi rychle utnu a za druhé pokud někdo nadává, tak jak se pak má reportovat ... nevím co řekl ... mohl opravdu napsat ***.

    ... a z jakého důvodu to nebere http a www ... na nápovědě to akorát dělá problémy. Pošta to vezme.
    Vždyť chat není klikací, aby byl strach, že se pustí něco závadného.

  2. #2

    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Bojov
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    nám to z debaty vyhodilo hvězdičky za slovo "torta" (dort) :-D

  3. #3
    Verthandi's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    9
    Monde
    Kouzelnictví
    K zpracování chatu bych měl taky několik připomínek:

    1. zrušit blokování www/http vyjma globálního a obchodního chatu (ochrana proti spamu) a v nápovědě hlídat, co se tam objeví (za spam ban)
    2. zrušit ochranu proti floodu v cechovním chatu (pokud tam bude někdo floodovat, tak ho vyrazím)
    3. zamyslet se nad systémem cenzury přes ****

    Byl jsem 5 let hlavním gamemasterem v nejmenované MMORPG na českém serveru. Hra měla defakto stejný systém chatu jako TSO a v sobě vestavěnou cenzuru na anglické vulgarismy, která se dala uživatelem vypnout. Cenzuru na české výrazy jsme se ani nepokoušeli zavádět, protože kdo chtěl nadávat nebo provokovat, cestu si stejně našel jinak, a protože je čeština jazyk bohatý, nešlo to řešit ani přes řetězce znaků.
    Proto jsme nastoupili cestu řešení hlídače na pozadí - skriptu který kontroloval chatlogy na serveru zpětně podle zadaných klíčových slov (nadávky či slova související se známým porušováním pravidel nebo řetězců písmen na stejné bázi) a jedinci, kteří porušovali zjevně pravidla byli následně trestáni GM.
    Přijde mi totiž občas nelogické trestat někoho za jednu, často i oprávněnou nadávku a naopak nechávat bez trestu jedince, kteří záměrně balancují na hraně pravidel a (nejenom nadávkami) ještě se tím baví (jmenovat nebudu - myslím, že tušíte koho mám na mysli). Také máme kolem sebe skvělé vzory, které nám ukazují že kdo se chová slušně je vlastně blbec... Jenže, dámy a pánové, slovo svoboda neznamená, že si můžete dělat co chcete. Ona končí tam, kde začíná svoboda druhého. Onehdá se na chatu kdosi rozčiloval, že si může říkat co chce, protože máme demokracii a ne totalitu. Zajímalo by mě, jak by se mu asi líbilo, kdybych o něm tedy v rámci svobody projevu prohlásil, že je třeba zloděj. Asi by se nelíbilo, že?

    Takže kontrola chatu ano, ale s rozumným přístupem moderátorů a vypráskáním těch, kteří tam jen záměrně exhibují....
    Verthandi
    jinde známá též jako Belldandy nebo Zelda

Closed Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.