Milí osadníci TSO,

jak jsme se dozvěděli z příspěvku Rozloučení BB_Kahsi končí...

Spoustě z nás se to nemusí líbit, ale je to tak. Jediné, co zde můžeme udělat, je poděkovat mu za tu spoustu práce, co s námi měl, že to s námi vydržel a snad, že se nevidíme naposledy.

Bojoval si statečně... :-)

Osadník Darrecekk mu složil báseň:

Potkal jsem modré zástavy,
pravím jim: "Kam jdete?" A oni do dáli.
Potkal jsem mocnou armádu
již nebude tu dělat parádu.
Tak odchází králův rádce,
pro lid je hrdinou, pro šlechtu zrádce,
odchází od nás a bude vzpomínkou,
zahrada jeho uvadá stromy uhynou.
Ať najde v jiném království pro svoje srdce klid.
Kdo nám teď bude vládnout?
Kahsi v srdcích našich bude žít,
na věky věků budeš a jsi náš.
Na každém z ostrovů svoji sochu máš,
ať anděl, ať jezdec či obchodník,
tobě BB_Kahsi, patří navěky náš "Dík!".

Co vy ostatní??? Jak se s ním rozloučíte...

Já osobně si nemyslím, že básnické střevo mám...
Ale jeden čas jsme psali příběh. O tom jak vznikl BB_Kahsi a MODi. :-) Informace jsme měli přímo od nich. Nikdo z Vás ten příběh ještě neviděl... Nikdy jsem ho nepublikovala... A neměla jsem to v úmyslu nikdy udělat.
MOžná nastal čas na změnu... Možná nastal čas ukázat Vám, jak krásná fantazie umí být...


Pravá církev Kashišáků... :-)

1) Úvod

Bylo nebylo. Za časů dávných, kdy ještě svět nebyl, to co známe teď. Se nekonečnou tmou pohyboval shluk světla a temnoty. Byl to stvořitel a chtěl, né už měl načase stvořit svět. Svět, kde by mladí a staří žili všichni v míru. Svět v němž, se skloubí pravda, tajemno, boj a odměna. Je zapotřebí silné magie, aby tento svět mohl fungovat. Proto jednou za uplynutí doby vzniku dojde k uspání všeho a obnově životní síly každého jedince jenž, spojil svou duši s tímto světem.

Svět povstal... Stvořitel se tetelil radostí. Nuda přestala být nudou a on měl zase důvod probudit svou vynalézavost. A spojit svůj život s jedinečným poselstvím...

Fauna a flora světa se s pomocí magie probudila k životu, ale co je to za Svět, když tam nepřebývají lidé? Co je to za Svět, když nikdo nezúrodňuje půdu, nikdo neprořezává stromy a nikdo se nedívá na Svět s láskou v očích. Proto se stvořitel rozhodl probudit k životu i Lid...

Nejdříve povolal vyvolené. Nejsilnější z nejsilnějších...
....


Jak to bylo dál? No různě...
Někdy dobře - třeba v legendě o MOD_Leonellovi...
Někdy podivně - v příběhu o MOD_Klidas ( Je to žena nebo muž?? Ono je to vlastně jedno... ). Ale vždy s nadhledem na věc a právem rozhodnutí...

Nejsme rozhodnutí publikovat všechno... A tohle je můj styl rozloučení... BB_Kahsi nezapomeneme... V našich příbězích žiješ dál...