Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: "Všechna vajíčka!"

  1. #1

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví

    "Všechna vajíčka!"

    V rámci velikonoční události jsem došel k úkolu "Všechna vajíčka!". Poučen z předchozích let jsem si maximum vajíček schovával ve hvězdě, přesto jich bylo jen 300 a úkol mi říká, že jich mám získat 800. 500 jich tedy chybí. Jak je získat, když jsem jen casual player a ne no life player?
    • Nákup v obchodní kanceláři? Ne. Ceny jsou absolutně neralistické.
    • Průzkumníci? Částečně. Při 4 průzkumnících a průměrném nálezu 30 vajec denně se jedná o cca 17 dnů, tedy 2,5 týdne.
    • Předměty na mapě? Částečně. Při cca 10 vajíčkách za den jde samo o sobě o 50 dnů, tedy přes 7 týdnů.
    • Cech? Nevím. V žádném nejsem a nebudu, protože jsem casual hráč a kamarády a partu (alias real life cech) mám ve skutečném životě, proč ho mít ve virtuálním.
    • "Fiktivní" nákup od některého z kamarádů (a'la já ti prodám 500 vajec za 1 kámen a ty mi to pak prodáš zpátky taky za 1 kámen)? Absolutně ne. V době, kdy se kradou herní účty, není taková důvěra rozhodně na místě.
    • Nákup za diamanty. Ano. Tedy, pokud máte dost diamantů a nešetříte je na útratu za něco prospěšnějšího. A o to asi Bluebyte jde, hlavně utrácet diamanty. Že mě to nenapadlo hned, že?

    Další nápady? Nebo jste také toho názoru, že pro casual hráče je velikonoční událost tou nejhorší během roku, protože úkoly jsou nedosažitelné nebo frustrující?
    Last edited by Milan; 25.03.15 at 22:16.
    Milan

    Obvyklý problém velikonoční události? Absolutně nerealizovatelné nebo frustrující úkoly pro casual hráče. Nejhorší událost roku.

  2. #2
    SeFF's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Morava
    Posts
    379
    Monde
    Kouzelnictví
    Mě osobně se velikonoční event líbí. Chtěl bych hlavně reagovat na tvou zprávu:
    Quote Originally Posted by Milan View Post
    "Fiktivní" nákup od některého z kamarádů (a'la já ti prodám 500 vajec za 1 kámen a ty mi to pak prodáš zpátky taky za 1 kámen)? Absolutně ne. V době, kdy se kradou herní účty, není taková důvěra rozhodně na místě.
    Takového člověka není problém najít a jelikož musí poslat vejce nejdříve on tobě, tak se ty nemusíš bát o okradení. A na G1 bys někoho ochotného mohl najít.
    Quote Originally Posted by Milan View Post
    Nákup za diamanty. Ano. Tedy, pokud máte dost diamantů a nešetříte je na útratu za něco prospěšnějšího. A o to asi Bluebyte jde, hlavně utrácet diamanty. Že mě to nenapadlo hned, že?
    Je docela logické, že tvůrci hry chtějí vydělávat. Ani ty a ani oni nepracují zadarmo. Naštěstí to nedělají příliš agresivně.
    Quote Originally Posted by Milan View Post
    Cech? Nevím. V žádném nejsem a nebudu, protože jsem casual hráč a kamarády a partu (alias real life cech) mám ve skutečném životě, proč ho mít ve virtuálním.
    Bohužel, ale to je tvůj problém nebo tvá přednost - podle toho z jakého pohledu se na to díváš.
    Quote Originally Posted by Milan View Post
    Nákup v obchodní kanceláři? Ne. Ceny jsou absolutně neralistické.
    Obchodní nabídky dělají hráči. Říct, že jsou nerealistické je chybné -> jsou velmi reálné. Ale asi jsi měl na mysli, že jsou přehnané -> to je sice pravda, ovšem nabídky vytvářejí hráči, takže jen na ně si můžeš stěžovat.
    Quote Originally Posted by Milan View Post
    Další nápady? Nebo jste také toho názoru, že pro casual hráče je velikonoční událost tou nejhorší během roku, protože úkoly jsou nedosažitelné nebo frustrující?
    Nesouhlasím, že pro casual hráče jsou úkoly nedosažitelné. Odměny u kupce (ty nejnákladnější) jsou pro takového hráče nedosažitelné - s tímhle bych souhlasil.

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Slovíčkaření.

    Co se týče výměny s kamarádem - je úplně jedno, kdo je první, jestli já nebo on. Jeden musí důvěřovat. Ve virtuálním světě, kde je více než jinde běžné podvádění společně se zmíněnými krádežemi účtů, je to přímá výzva k porušování osobních bezpečnostních pravidel. Takže ne, tahle cesta k získání vajíček nevede.

    Ceny vajíček v obchodní kanceláři jsou nerealistické. Utváří je pouze nabídka, ne poptávka. Navíc směnný kurz za mince bude pro pruhovaná vejce po skončení události 1:1. Ale při prodeji za mince je poměr cca 1:80. Hamižnost.

    Cech je snahou o virtuální socializaci. Ti, kdo s ní nesouhlasí, jsou nepřímo postihováni.

    Možná nejsou všechny úkoly během velikonoční události nedosažitelné, ale některé ano. Zmíněný úkol Všechna vajíčka! Či jiný, kde je potřeba zaplatit 1.500 exotického dřeva a ještě cosi. Já to mám, ale je to mimořádně cenná surovina, takže jsou zase diskvalifiováni ti, kteří nemají našetřeno, protože ty zdroje investují průběžně do výroby něčeho užitečného. Naštěstí, a to myslím dříve nešlo, lze úkol "splnit" zaplacením diamantů, tak to člověka nemusí nutně brzdit ve splnění celého řetězce. Ale pachuť zůstává, tohle není korektní odehrání úkolu.

    Ještě jsem nezmiňoval ty achievmenty (úspěchy?). Získat obrovská množství vajíček z dobrodružství a expedic. Opět orientováno pouze na hardcore hráče, nikoliv na casual, kteří nemají čas od rána do večera hrát dobrodružství a expedice.

    Jinak chápu, že prodej diamantů je pro Bluebyte jedinou cestou jak získat výnos. Zmínil jsem nákup vajíček za diamanty jako volbu, ne jako kritiku. Celkově jsem chtěl touto diskuzí jen najít nějaký další způsob, jak získat vajíčka. Ale to je jedno, tahle událost je prostě jen pro vyvolené, mezi které nepatřím. Nevadí, smířím se s tím jako každý rok, zajímal mě aspoň názor ostatních.
    Last edited by Milan; 25.03.15 at 22:17.
    Milan

    Obvyklý problém velikonoční události? Absolutně nerealizovatelné nebo frustrující úkoly pro casual hráče. Nejhorší událost roku.

  4. #4

    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    8
    Monde
    Kouzelnictví
    Taky me to zarazilo, tolik vajec.
    Nebrecel sem a makal. Stačilo pár dobro, ukoly, průzkumníci, hledání "sebrat vše" a za 4 dny byl ukol splněn.
    Chci za vajíčka veterána. Tak sem za ušetřené dia koupil premium na 7 dní a jedu lehčí dobro.
    Už mám ušetřeno 1540 vajíček.
    Tahle událost mi přijde dost dobrá.
    Tot můj názor :-)

  5. #5

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Také přidám svůj názor

    Zavrhovaná výměna mezi dvěma hráči je ten nejjednodušší způsob jak získat potřebná vejce do úkolu. Stojí tě to asi tak dvě minuty času. A to jsem možná ještě přehnal. Vykradení hráčského účtu? Co to do toho proboha pleteš? Nikomu přece nesvěřuješ login ani heslo! Domluvíte se, on ti pošle vejce, ti mu je potom vrátíš. Hotovo. Tečka. Neposíláte si nic cenného, jen pár virtuálních vajíček :-)
    Netvrdím, že ve hře nejsou vykukové, co se snaží jiné hráče oškubat. Ale touto cestou to pokud vím nedělají. Pokud chceš, klidně si mě přidej mezi přátele a vejce ti na otočku pošlu. Patřím mezi starou gardu, u té máš defakto jistotu, že tě neokradou. Rovněž stačí sledovat globální chat. Ti, co se na něm pravidelně objevují, jsou určitou zárukou, že jsou poctiví. Pokud jsem tě přesto nepřesvědčil, přeji ti mnoho zdaru v sólo hře. Budeš to mít se svým přístupem těžké.

    Po skončení události budou vejce vyměněna za mince, to je pravda. Ale nikde nebylo zmíněno, že to bude v kurzu 1:1. Nebo jsem to snad někde přehlédnul? Jinak cena na trhu je vysoká, to je ale při všech eventech a jak už zde bylo psáno, cenu vytrváří samotní hráči. Pokud by nakupující neakceptovali tuto vysokou cenu, prodávající by s ní šli níž. Jinak doporučuji spíše zadávat si vlastní nabídky prodeje surovin za nákup vajec. Je to výhodnější než opačně, protože cenu si v takovém případě určuješ ty.

    Již od doby kamenné měli lidé sklony se sdružovat do tlup. Nevidím jediný důvod, proč by totéž sociologické chování neměli dělat i ve virtuálním světě :-). Je to zkrátka lidská přirozenost. Jistě, jsou tu vyjímky, tak jako ve všem jiném. Nikdo nikoho nenutí do některého cechu vstoupit a každý si v pohodě může hrát i sám za sebe. Ale členové cechu musí mít nějaké výhody, ke kterým se samotářští hráči hůře dostávají. Tak to prostě v životě chodí a nic s tím neuděláš.

    Co se týče úspěchů, tak jakožto vůdce cechu jsem to pro své hráče počítal a i sváteční hráč má reálnou šanci na dosažení 5. úrovně velikonočního košíku. Na tu 6. už velice těžko, ale ve hře by měly být i takové aspekty, ke kterým se dostanou jenom ti ... řekněme šílenci, co u hry sedí X hodin denně, případně hráči co do hry investovali reálné peníze.

    Každý event je příležitost jak získat ve hře něco navíc. Něco, co běžně během roku není k mání. Je důležité mít na paměti, že je to pouze příležitost. Pokud někdo "chytá nerva", že nedosáhne na všechno co u kupce je k mání, tak doporučuji nebrat to tak vážně. Je to JENOM hra a svět se nezboří když hold nebudete mít všechno. Někdy je člověk spokojenější, když nemá nic ... alespoň se nemusí o nic starat :-)

  6. #6

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Nevím, proč spojuješ výměnu vajíček s krádeží účtu. Možná jsi chytil nerva a spojil sis dohromady dvě věci, který jsem já nikdy nespojoval. Uvedl jsem, že se dnes běžně kradou herní účty, tedy důvěra vůči někomu cizímu není na místě. V TSO je ta důvěra o přesunech vajíček s někým, koho neznám. Když mu pošlu vajíčka a on si je nechá, jak to dokážu? Kdo se mě zastane? Ano, nikdo. Proto je to nepoužitelná cesta. A proč bych měl věřit zrovna tobě? Můžeš být gauner jako celá stará garda, ať už je to cokoliv (= pro mě to není žádná autorita). Nikdo nezaručí opak a nikdo hlavně ex post nepomůže.

    Kurz 1:1 byl na UK fóru. Pochopitelně jsem zkoušel prodávat suroviny za vajíčka. Tisícová množství různých typů surovin za jednotky vajíček. A hádej, kolik vajíček jsem takto získal. Ano, nula. 0.

    Nemám nic proti cechům, jen jsem konstatoval, že pokud v něm nejsem, jsem nepřímo postihován. Nikde netvrdím, že by neměly být. Ale to už začíná být ohraná písnička, že lidé reagují na něco, co nebylo napsáno, nýbrž se jim urodilo v hlavě.

    Máš pravdu a souhlasím s tebou, že je chybné se domnívat, že by všichni měli mít možnost dosáhnout všeho (třeba té zmíněné 6. úrovně). Pouze bych čekal, že ta složitost bude stoupat postupně, ne aby někde ve 2. úrovni byl úkol, který je prostě blocker v dalším postupu. Navíc složitost velikonoční události je každoročně vyšší než u ostatních událostí během roku a nikdo nepotvrdil, že je to záměr. Proto jsem se o tom tady zmínil. Ale asi to záměr je, přece jen zmrtvýchvstání Krista nebyla žádná procházka růžovým sadem ;-) .
    Last edited by Milan; 25.03.15 at 22:17.
    Milan

    Obvyklý problém velikonoční události? Absolutně nerealizovatelné nebo frustrující úkoly pro casual hráče. Nejhorší událost roku.

  7. #7

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Složitost tohoto velikonočního eventu je vyšší a mám dojem, že to bude s následujícími eventy velice podobné. Tedy že nebude jednoduché, dosáhnout na vše co event nabízí. Podle mě se tím vývojáři chtějí vyvarovat dřívější situace, kdy někteří hráči měli řádově tisíce našetřených vajec (dýní, dárků, míčů) navíc a nechávali si je na další rok. Hovoří pro to i fakt, že od tohoto eventu již bude vždy daná suroviny použitelná pouze při eventu a následně se automaticky promění na mince.
    Osobně si myslím, že je to takto lepší. Všichni tím mají na začátku eventu stejnou výchozí pozici.

    K tomu protáčení surovin už se vracet nebudu. Svůj názor jsem napsal. Drtivá většina hráčů s tím žádné problémy nemá, ale pokud je to pro tebe nepoužitelná cesta, nemohu tě v tvém názoru přesvědčovat.

    S blížícím se koncem eventu ceny vajec budou klesat. Dělo se to při všech eventech, nevidím důvod proč by tomu mělo být tentokrát jinak. Spíš naopak. Pokud skutečně budou pruhovaná vejce po skončení eventu vyměněna v kurzu 1:1, každý se přebytečných vajec bude chtít zbavit.

  8. #8

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    co na tomhle hledas za slozitosti opravdu netusim, tenhle ukol jde udelat v klidu ono staci dat na trh nabidku vsech svych vajec za nejakou naprosto nerealnou cenu dejme tomu max pocet co se ti vejde do skladu micu, pokud bys mel pochyby jestli by to nekdo nahodou nevzal tak muzes udelat pocet vajec co mas /4 aby ta cena byla jeste o chlup nerealnejsi... kdyz to pak naslednes zrusis tak ti to zapocita vsechny tvoje vejce ktery mas a ne jen ty co jsi nasbiral od ty doby co mas tenhle ukol

  9. #9

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Nesmysl, tohle nefunguje. Mám získáno 325 z 800 vajec (na skladě cca 900). Dal jsem 475 do prodeje a to počítadlo pro 800 vajec se vynuluje. Při zrušení nabídky prodeje se vrátí zase těch 325 z 800. Před x měsíci něco takového fungovalo, ale dneska už určitě ne.

    No nic, vrátili se mi 3 průzkumníci z hledání pokladu, každý 24 hodin. Ani jeden nenašel žádná vajíčka. Odehrál jsem Zrádce, ani jedno vajíčko. S tímhle může jít Bluebyte do háje.

    Moderátoři, prosím o zavření, díky.
    Last edited by Milan; 25.03.15 at 22:16.
    Milan

    Obvyklý problém velikonoční události? Absolutně nerealizovatelné nebo frustrující úkoly pro casual hráče. Nejhorší událost roku.

  10. #10

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    Nesmysl? tak v tom pripade jsem asi totalne blbej a nevim jak jsem ten ukol udelal ja

    a ze ti ze zradcu nepadlo ani jedno vajicko je problem toho ze je urcita sance ze ti zadnou v lootu, to samy co se pruzkumniku tyce... a nejak celkove nechapu nad cim tu brecis pises jak jsi prilezitostny hrac a cekas ze ziskas vse??? jak by k tomu pak prisli lidi ktery tomu obetovali podstatne vic casu jak ty... takze si muzes stezovat defakto jen sam na sebe ze tomu nedavas vic casu
    Last edited by Karamon; 26.03.15 at 04:54.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.