Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6

Thread: Šťastný nález

  1. #1

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví

    Šťastný nález

    Zdravím,

    nevím jestli se jedná o chybu, každopádně se mě to zdá podivné. Schopnost geologa "Šťastný nález" obsahuje popisek: "Poskytuje 15% šanci na nalezení jednoho ložiska železa nebo mramoru navíc, než je maximum."

    Mám tuto schopnost u jednoho geologa a sleduji to již delší dobu. Na mapě je pouze jedno místo kde lze nalézt ložisko železné rudy (v S8) a dvě místa k nalezení ložiska mramoru (v S4 a S9). Doposud je vše OK. Všiml jsem si však, že všechna tři ložiska co jsou navíc mohu mít objevená současně. I oba lomy mramoru co jsou navíc. Takže text u schopnosti by se měl buď opravit na: "Poskytuje 15% šanci na nalezení jednoho ložiska železa a/nebo dvou ložisek mramoru navíc, než je maximum. Nebo v horším případě by se na schopnost měli mrknout vývojáři a opravit to tak, aby šlo nalézt pouze jedno ložisko.

  2. #2
    lukas84cz's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    98
    Monde
    Kouzelnictví
    HOJ To se mi také jednou stalo u mramoru. A mám takový dojem že se opravdu nalezli najednou. Ale bylo to jen jednou, asi měsíc nazpět. Od té doby nic.

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Já to mám opakovaně. Na tom železném dolu jsem postavil arktický důl, takže už je navíc stabilně :-). Zároveň je geolog schopen nalézt i oba lomy na mramor. Takže jich mívám na mapě současně 12.

  4. #4
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Na tom železném dolu jsem postavil arktický důl, takže už je navíc stabilně :-)
    Takže to není "když máš 15 nalezišť máš šanci na šestnácté" ale "když máš max a nemáš A, máš šanci na A"?
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  5. #5

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Uff, nějak to nepobírám. Takže raději ještě jednou.

    Na mapě je běžně k nalezení 16 železných dolů. Pouze pokud má geolog schopnost "šťastný nález" a máš objevených všech těch 16 dolů, tak má šanci najít ten jeden navíc, ten 17. Pokud na něm postavíš důl a ohlídáš si aby nespadnul, tak běžní geologové normálně objevují těch původních 16 dolů. I bez schopnosti. Ha ha ... jak jsem to sepsal, tak jsem asi pochopil o co ti šlo

    S mramorem je to stejné. Pokud máš objeveno všech 10 lomů, má geolog šanci najít to 11., případně i 12. Pokud ti následně jedno z běžných lomů vytěží, může ho znovu objevit i normální geolog bez schopnosti a znovu budeš mít současně až 12 ložisek mramoru.

  6. #6
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Přesně to jsem myslel, díky.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.