Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Thread: Co se podařilo a co už méně

  1. #1

    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví

    Co se podařilo a co už méně

    Rád bych se s Vámi podělil o své postřehy ze hry, které jsem nasbíral od úterka do dnes. Dopředu se omlouvám, že možná budu trochu obsáhlejší, ale je to dáno tím, že jsme prošli celou řadou změn (přečemž všechny ani nezmíním, protože jsem nejspíš některé ještě nestihl zaregistrovat).

    1) zrychlení výroby v některých provozech a přesuny budov.
    Četl jsem na fóru celou řadu výhrad proti obojímu a abych byl upřímný, příliš jim nerozumím. Zrychlení výroby má sice samozřejmě vliv na výrobní řetězce, ale pořád je to pro nás pozitivium. Přeci když nemám dostatečné přísuny uhlí a rud, tak holt zavřu polovinu tavíren. Produkci mám pak stejnou a při nahazování se ušetří polovina buffů. Jestli se vám zdá úspora pár košů denně jako důvod k rozčilení, pak jen mohu konstatovat, že já takovou krátkodobou akci vítám, schvaluji a doufám v její opakování. Má-li někdo jen jednu určitou budovu, tak sice nemůže zastavit její polovinu, ale klidně ji může pustit jen na půl dne pod buffem a zase tím ušetří.
    Kritiku přesunu budov pak už nechápu vůbec. Přeci to, že je můžeme na nějakou dobu přesouvat zdarma je něco úžasného a výborného a že pak musíme minutu čekat na přesun další? Neřekl bych, kdyby to byla hodina, tak bych možná taky trochu brblal, ale minuta je úplně nic, když u toho stejně sedím, čekám až se vrátí geologové a obnovuji pole a studny. Tahle akce za mě jednoznačně velké plus.

    2) změny na dobrodružstvích.
    Tady ještě nemám všechny relevantní údaje, protože za těch pár dní jsem jel jen některá dobra a ta všechna fungovala co do bloků jako dřív, ale doneslo se mi, že tam jsou nějaké změny co do síly bránících jednotek, takže to za dobrou změnu rozhodně nepovažuji.
    Jednoznačně s povděkem kvituji možnost odesílat generály naráz, to je skvělá věc a za to chválím.
    O poznání méně chválím nemožnost přesouvat geny z dobra na dobro. Nevím, je-li to chyba či záměr a přestože tuto možnost využívám jen velmi zřídka, tak je to rozhodně krok zpět.
    Odměny... tak to už se mi vůbec strašně špatně hodnotí... Abych byl upřímný, dobra jezdím zejména kvůli prvnímu slotu (žula, trojklády, titan. ruda) to, co bylo za nimi, mě nezajímalo a příliš mě to nezajímá ani teď. Subjektivně cítím, že současný stav je lepší, ale jsem si vědom, že těžko to můžu objektivně posoudit, když mám ve skladech statisíce mečů (včetně pěti desítek tisíc damašků) a dalšího válečného materiálu, který využívám jen velmi zřídka.

    3) boj na expedicích
    Tady jsou mé pocity velmi smíšené, takže to rozdělím na dvě části:
    3.1) příjemné věci
    je hezké dělat něco nového, je hezké mít pocit, že jsem získal něco, co není úplně snadné získat. Je fajn, že průzkumník najde expedici hned a bez čekání. Styl boje se mi velmi líbí, to že maršálové jsou za dvě minuty na "dobru" je super věc, odpadá to neuvěřitelně otravné čekání. Zásady blokování, přepínání a typu vhodných jednotek jsem si po prvním debaklu ověřil a následně jsem bez větších problémů obsadil dvě kolonie a měl jsem z toho radost a radost je věc, o kterou jde ve hře především
    3.2)nepříjemné věci
    vysoká cena jednotek - to už se tu řešilo jinde, tak se k tomu nebudu vracet, ale je to fakt předražené i pro mě, a to jsem měl ve skladech 100k železa a 60k oceli.
    Moc nejásám z toho, že průzkumníci se z hledání expedice vrací jednu až tři hodiny a že po svém návratu na to neupozorní žádná zpráva. Alespoň to upozornění bych velmi uvítal.
    Bojová zbrojnice naprosto nesprávně počítá dobu výroby, výroba jedné a té stejné zbraně se několikrát opakuje a při každém opakování ostrov laguje (chyba není u mě, jak jsem se dočetl na anglickém fóru, tak s tím mají problémy desítky hráčů).
    Když jsem dobyl první kolonii, tak se mi splnil jeden hlavní úkol, naskočil druhý, ale ani po třech dnech k němu nenaskočil podúkol, takže se nedá splnit a visí tam.
    Když byla moje kolonie napadena, tak se při kliknutí objevila třetí možnost "poslat armádu" nebo tak něco, ale byla šedá, takže jsem nepochopil, k čemu je to vlastně dobré (obrana nakonec vydržela i bez posil).
    Dnes jsem několikrát poslal průzkumníka, v prvních dvou případech jsem po nakliknutí expedice zjistil, že mi to hlásí, že zde padlo již 520 vojáků (ve druhém případě 135) a že na místě jsou čtyři maršálové. Pochopitelně, nebyl tam ani jeden maršál a ani jeden z mých vojáků tam nedojel, natož aby tam padl. Teprve napotřetí se mi podařilo dobýt kolonii, která žádný takový nesmysl zakódovaný neměla.
    Závěr: těžko hodnotit, možná, že až se vychytají ty mouchy, tak se na to budu dívat s lehkým úsměvem, zatím se spíše mračím.

    4) stabilita hry a její plynulost
    Co k tomu říct? Jedním slovem katastrofa, hra se seká v časových smyčkách, jednou něco uděláte a za chvilku jste o minutu zpět a musíte to udělat znovu. Dnes jsem kvůli tomu přišel na BK o 58 dělostřelců (plus další jednotky). Vím naprosto jistě, že jsem před útokem přiřadil správné jednotky. Nicméně když jsem o pár minut později útok skutečně vyslal, tak až po boji jsem zjistil, že gen vyrazil s jednotkami, které mu zbyly po předchozí bitvě. Moje činnost s výměnou a doplněním jednotek se prostě ztratila, asi chyba v matrixu že? O pár minut později se málem přesně to samé stalo u druhého hradu, ale tam jsem na to naštěstí v poslední vteřině přišel a na poslední chvíli jsem odvrátil katastrofu. Dávejte si na dobrech velký pozor, generálové se chovají chvílemi jako blázni a Vy tomu stejně ne vždy můžete zabránit.
    Všechno se neuvěřitelně seká, dlouho trvá, provedené akce se ztrácejí. Dávám jednoznačně palce dolů a výhružně pozvedávám obočí.

    Pokud někdo dočetl až sem, tak chválím a současně děkuji za trpělivost.

    Doplnění o zjištění ze dne 1.12.
    Nějak se mi nepozdávalo, že mám pořád nějak vysoký limit populace, i když mám relativně málo vojáků, tak jsem si to zkusil spočítat. Odpoledne jsem zjistil, že mám o 404 vojáků méně, než co hlásí tabulka a večer, po dobytí další kolonie už to číslo dosáhlo téměř 500. Nevím, ja-li tato chyba jen u mě a zda-li souvisí s koloniemi, ale je velmi nepříjemná, protože za chvilku nebudu moct stavět další vojáky. Jo a podotýkám, že ve chvílích, když jsem to počítal, jsem neměl rozeběhnutou výrobu v kasárnách (to aby si někdo nemyslel, že jsem takovej vůl). Zkusím počkat, zda se to spraví po údržbě, jinak se budu muset chtě nechtě obrátit na podporu. Jen tedy doufám, že to není tím, že by každá kolonie odčerpávala část populačního limitu (něco tak hloupého snad nikoho nenapadlo).
    Last edited by Sajmon1982; 03.12.14 at 14:05.

  2. #2

    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    15
    Monde
    Kouzelnictví
    Pekne citanie, v podstate suhlasim, ked neva pripisem moj nazor, aby som nemusel pisat aj ku dobram ani ku PvP. Mne sa osobne zapacilo nieco nove, ked odhliadnem od chyb a lagov, ktore sa dufam daju do poriadku. Ta cena jednotiek by mi ani tak nevadila, som za to aby jednotky na PvP boli drahe (ani krejcov si nemoze kazdy dovolit jazdit, postupne sa k nim musi dopracovat popkou, armadou a skusenostami), ale tie odmeny musia byt advekatne, aby mali hraci vobec za ne chut bojovat, inak to nema naozaj vyznam robit kolonie, ked navratnost je nulova. Mala by to byt odmena pre hracov, ktory su ochotny rozhybat ekonomiku a mat bohate zasoby aby zvladli tie kolonie, tak by mali dostat aj vysoke odmeny. Nie ze dostane zo zulovej kolonie cca 1800 zuly za tyzden ak mu vobec ten tyzden vydrzi kolonia, tolko dostane z 1-2 bykov. A to iste plati pri dobrodruzstvach, ked uz nepadaju zbrane tak by malo tej zeleznej, titanovej rudy a uhlia padnut tolko aby sme to boli schopny vyrobit, aby sme nemuseli do nemoty stavat doly. A hlavne ta nova zbrojovka je fakt otrasna, aby sme klikali po 25 je znechucujuce. Inak nebudem viac pisat, vsetko uz asi bolo spomenute. Ale moj hlavny nazor, je: to PvP nech je kludne drahe, ale aby tie odmeny adekvatne, podla mna aspon 10 nasobne, aby to naozaj zaujalo hracov a aby mali chut to budovat a bojovat o to.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.