Reply to Thread
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 31 to 40 of 53

Thread: PvP - dojmy a reakce z ostré verze

  1. #31

    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    15
    Monde
    Kouzelnictví

    hnus

    Uvítal bych, kdyby se to dalo odstranit z úkolů a vymazat maršály z mapy. Zkusil jsem si to dvakrát a mé dojmy říkat nebudu, protože to zde čtou i děti. V životě už na takový kravský výmysl nebudu plývat surovinamy ani časem. Budovy jdou zbourat klasicky, ale maršálové jen zabírají místo.
    Jan_první

  2. #32

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1
    Monde
    Kouzelnictví
    Můj první dojem byl dost rozpačitý, velmi drahé jednotky = nákladné kolonii získat X výnos ani odměna to nevynahradí. Jsem optimista a věřím, že to autoři v dohledné době vyladí tak, aby se to vyplatilo hrát. Moc se mi líbí možnost hledat, jak kolonii ovládnout co nejlevnějí, jsem dost zdegenerovaná od projíždění dober stále stejným = optimálním způsobem. Nastavení obrany má také mezery, ale i to se snad vyladí.

  3. #33

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    82
    Monde
    Kouzelnictví
    Ako je to s počtom jednotiek na malej kolonii? 520 jednotiek je max, a ked vám umru tak uz dalsie nemožete poslat? Potom v sprave o dobyti, prebyti, ztrate kolonie sa vypíše počet ztratených jednotiek. Ked platí limit 520, tak ako je možné že hrac stratil pri dobytí mojej kolonie 1702 jednotiek ?????

    Moje dobytie kolonie:


    Strata kolonie
    Last edited by shimimi; 24.12.14 at 11:55.

  4. #34

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    41
    Monde
    Kouzelnictví
    Magnificent_Thor V reklamě jsi skoro stejně dobrý jako Horst Fuchs

    Realita je jiná - naprosto odlišné jednotky a generálové hru kazí. O tom že to bylo nutné by jsme tu mohli popsat desítky stran a nic by se s tím nezměnilo, prostě použili jen něco co jelo na totožném engine a nač to upravovat, hráči si zvyknou nebo odejdou a nahradí je jiný. Možná stačilo místo generálů nasadit lodě a místo další armády použít piráty s různými schopnostmi. Lodě by nezabíraly cenné místo pro generály, vyřešily by se problémy s tím, proč nejde použít klasické jednotky a docela by pomohlo kdyby se ty jednotky daly vybavit běžnými zbraněmi. Místo kasáren by byl nábor v přístavní krčmě a boje by místo na souši probíhaly poblíž kolonie na vodě.....
    Nicméně to co se objevilo v téhle hře je pravděpodobně jen odpad z jiného projektu. Vlk se nažere a koza zůstane celá..... bohužel nedopadlo to tak a PVP je fiasko a pro řadu hráčů důvod pro konec s hrou.

    Nemám nic proti tomu, že nepadají zbraně Pro vyšší lvl nejde o nic zbraně si vyrobí nebo koupí stejně už nemají v podstatě za co utrácet, u nižších lvl půjde o nepřekonatelný problém. Spolu se zrušením zbraní došlo k likvidaci cen obilí chleba a koní. Z každého dobrodružství padají koně (co na tom že jde o zbran), osadníci (tak že je není nutné vyrábět z chleba v množství jako dřív) a kde tedy má začínající hráč na zbraně vydělat? Leda tak že ti silnější pomohou.....

    Odměny se liší jen v drobnostech a množství, je jedno které dobrodružství uděláš všude padne trocha toho nebo onoho a hráč kliká jak mourovatej aby po těch desítkách nebo stovkách doplnil osadníky naleziště a doly. K čemu je hráči na vyšším lvl borové a tvrdé dřevo popřípadě uhlí? Přetékají mu tímto materiálem sklady zatímco nižším lvl by se hodil mramor který ovšem nepadá vůbec.

    Podle mne měly až na menší změny odměny zůstat tak jako dřív jen nahradit zbraně železnou a měděnou rudou popřípadě bronzem, železem nebo ocelí. U epických mohl navíc padat titan, kola, vozy nebo střelný prach. Prostě jednotlivé druhy dobrodružství vybavit jiným vzácnějším dropem a každý by si vybral takové dobrodružství které vzhledem k materiálu potřebuje.

    Je těžké vymyslet dobrou hru Settleři byli ovšem geniální a je smutné že ji dovedli takhle zkazit
    Last edited by Marauder03; 01.01.15 at 12:09.

  5. #35

    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Obecně souhalsím s tím co bylo napsáno výše, doplním konkrétní číslo v hlavní surovině -železe, ztráty na malé kolonii cca 200 jednotek, asi by to šlo zahrát lépe, ale jeden až dva vůdce je třeba porazit a tam vždy nějaké ztráty budou, tedy 200 jednotek cca 12000 železa. Odměna za kolonii 132 železa za 6 h. Když vám ji náhodou někdo nesebere, tak za 7 dní vytěžíte 3696 železa. To že za dobití kolonie získáte pár stovek železa navíc na tom strašným nepoměru nic moc nezmění expy jsou za kolonii minimální, takže kvůli nim se to také hrát nedá.

    Je to veliká škoda, protože jinak se my systém boje na kolonii líbí. Jinak, občas se to trošku zasekne někde na odpovědi servru a vám se včas nepřehodí bojující jednotky, tak tím projedete celý boj a nové bloky už nemáte generály, protože padli a vy musíte dobívání kolonie ukončit.

  6. #36

    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    nauč se prosim tě násobit, když ti za 6 hodin padne 100 žuly, je to za den 4x100 tedy 400, za 7 dní 2800 žuly a na malé kolonii mi tolik žuly za 6 h nikdy nepadlo. je to i tak stále docela dobré, ale životnost žulové kolonie je v průměru tak 48 hodin už proto, že obranu lze stavět jen na vybraná místa a díky blokům je stejně skoro zbytečná. Suma sumárum dáš v průměru 12000 železa a dalších surovin (200 padlných vojáků) za 800 žuly které za ty dva dny ani nestihneš natěžit.

    S bodem 3 4 a 5 souhasím a zamýšlený koncept hry se mi líbí. Nelíbí se mi nepoměr ceny surovin a množství které člověk získá 60 žuly /6 hodin super, ale 130 tvrdého dřeva je při stejně obtížné mapě dost slabota.

  7. #37
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Osobně jsem hru zapl asi po půl roce a jsem příjemně překvapen. Příjemně tím, že někdo konečně odstranil z lootu zbraně, což vlastně vrací loot tam kde byl když byla hra v plenkách. Byl to nesmysl který úplně likvidoval smysl top výrobních budov.

    PvP si rád zkusím, železa a oceli dost :-)) vždycky se mi smáli že tavím "zbytečně" moc...teď mé "zbytečné" slévarny aspoň trošku využiju :-))
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  8. #38
    Magnificent_Thor's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Nemam potrebu tu male deti ucit nasobilku, ale specialne pro tebe Skun, udelam vyjimku .) Schvalne jsem v prvnim postrehu z PVP uvedl kalkulaci pro 6 kolonii, neboj nejsi prvni komu to nedoslo. Možná ti pomuže tento obrázek, aby jsi měl lepší predstavu.

    http://imgup.cz/images/2015/01/15/-K...roces24-7-.jpg

    Skun tvuj domaci ukol z matematiky zni : spocitej vydelek v mincich z kolonie oznacene cervenym rameckem

    Prumerne mi vychazi 15 odrazenych utoku na 20 dorucenych zasilek. Ale obecne plati : Lehce nabyl - lehce pozbyl...

    Zelezo bylo do nedavna bezcene a nikdo ho skoro netavil - nebylo potreba, zbrane padaly v lootu - nebyl duvod se tim zabývat.
    Naklady na dobývaní kolonii beru jako Nula... protoze zeleza se kazdemu na ostrove vali dost a kazdy ma stejne vychozi podminky, jelikoz neexistuje zadny nekonecny dul za diamanty ani nic podobneho co by nekomu dalo vyhodu .
    Ovšem je nemyslitelne abych dobýval kolonii, ktera produkuje železnou nebo zlatou rudu,případne mramor nebo dokonce Tvrdé dřevo Tyto kolonie tam jsou jen jako vypln, aby pruzkumnik nenachazel pouze zulu, exo a titan ... zkratka aby se zachovala urcita exkluzivita techto materialu. Nez si vyberu kolonii, ktera stoji zato ovladnout, vyslu treba 10x pruzkumnika.

    Myslím, ze se vsichni schodneme, že to co pise Marauder03 v prvnim odstavci jsou absolutni bludy, a vypada to ze se Ríša nechal unest a 31.12. zacal popijet již od casneho rana, az se propil do jakesi pristavni krcmy
    Je naprosto nezbytne, aby pro PVP byly maršálové, stejne tak specialni zbrane. Nedovedu si predstavit utocit na kolonii s generalem, ktery ma 200, 220(Mma) nebo dokonce 270 jednotek - vyustilo by to v nesmyslny masakr. Maršalové maji 100 jednotek a to je vic nez dost.
    Pokud vam Marsalove prekažejí na ostrove staci si pomoct lehkym trikem... Zeptam se, vy mate vyrovnany obycejny generaly v rade na ostrove ? Nebo kdyz se vraceji z dobrodruzství prvne pristanou rychlici a ostatni opozdilci zustanou viset ve vzduchu, protoze pro ne neni misto? Stejne tak to udelejte s marsaly, pokud je nechces pouzivat, nepouzivej je, nikdo te k tomu nenuti!

    Proc jsou kolonie tak drahe ? Marauder odpovida "vyšší lvl stejně už nemají v podstatě za co utrácet "
    PVP neni pro novacky.
    Marauder rozhodne si tu netaham triko a nepotrebuju delat reklamu, naopak ja uvitam, kdyz to bude hrat mene lidi.
    Alespon mi vydrzeji kolonie do konce ...


    Mě by zajímalo kam pristane 4. proviantni general ?
    PVP se to jmenuje ale spis to bohuzel pripomina PVE. Stavba obrany ma taky jeste hodne mezer a prostoru pro vylepseni Casto bych potreboval posunout tabor o kousek jinam, ale to se doladi pozdeji. Nejvic me vadi, ze nevim na koho utocim a hlavne, kdo utoci na me... System vyberu kolonie bych zachoval. Pruzkumnik najde nekolik anonymnich moznosti, to je v poradku. Asi by nebylo prijemne kdybych si mohl vybrat konkretniho hrace treba Maraudera a pristiho pul roku ho sikanoval, i kdyz musim priznat, ze by to melo taky neco do sebe
    Ovsem v okamziku kdy si vyberu jednu z anonymnich moznosti, chci vedet, kdo tam stavel obranu a komu zdroje patri.
    Do te doby to je PVE (Player versus environment)
    Dále bych ocenil pokud by do budoucna byla nejaka vetsi moznost aktivne se zapojit do obrany. Nebo alespon moznost sledovat jak si utocnik vede a jakou voli cestu k cili v primem prenosu. Ne jen pocet ztracenych utoku a jednotek.
    Dalsi vec, kterou jsem praxi zjistil je, ze minimalne 2, ale spis 3 jednotky jsou uplne zbytecne. Reseni je bud, ostatni zdrazit nebo tyhle zlevnit. Osobne jsem pro prvni moznost.

    Na zaver opakuju, PVP neni povinost !!! Nechces prichazet o zelezo ? ok. Zbourej akademii. Zbourej zbrojnici a jezdi si pro me za me treba lovce odmen stale dokolecka do zblbnutí.

    Thor

  9. #39

    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    ok, za to se omlouvám, to jsem skutečně počítal na jendé kolonii, tedy z tvého obrázku 15000 zlata to je na trhu cca 60000 železa to je dost na dobití šesti malých kolonií :-) budu to počítat s běžně dostupným 2násobným bonusem na tavírně titanu, na to bych potřeboval necelé dva dny udržet těchto 6 kolonií. To je tak jejich průměrná životnost. :-) Dá se říct, že se to skutečně vyplatí, pokud do toho nepočítáš cenu železa. Ale jsi asi prnví pro kterého železo nemá cenu, mám přátele co jsou dva roky na 50 levlu a železo je jedna z mála surovin, které pro ně mají cenu.

  10. #40

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    41
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak že pro thora Pokud jsem napsal kolonie s lodmi atd nepoužíval by jsi normální generály ale kapitán lodě by mohl třebas těch 100 jednotek Do přístavní krčmy jsem se nepropil, šlo jen o to oddělit smysluplně dvě naprosto odlišné armády. Kdo to kdy kde viděl?? Nejen že by to vypadalo rozumněji, ale navíc by si člověk nemusel nechávat další místa na ostrově - lodě by kotvily v přístavu.

    Další naprosto oddělený text byl skrz odměny - je mi naprosto jedno jestli padají nebo nepadají zbraně každý déle hrající hráč si je vyrobí sám, nebo je koupí na trhu, mnohem horší je to s nováčky. Ti jsou na tom s ekonomikou daleko hůř. a bez nováčků půjde tahle hra pomalu ale jistě do záhuby

    Píšeš že by jsi mě rád šikanoval že by jsi se mstil za šikanu ve škole? Musel jsi být velmi oblíben
    Last edited by Marauder03; 15.01.15 at 23:13.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.