Reply to Thread
Results 1 to 10 of 10

Thread: Vylepšený vodní mlýn

  1. #1

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    43
    Monde
    Kouzelnictví

    Vylepšený vodní mlýn

    Dočkali jsme se vylepšeného skladiště a sila. Ja již toužebně vyhlížím vylepšený mlýn na vodu, ideálně s výkonem na úrovni kláštera (4x). Myslím si, že tuto budouvu by ocenilo hodně hráčů, kterým studny a současné vodní mlýny zabírají na ostrově spoustu místa. Když vidím, že na jednu L5 pekárnu je třeba 10 studní nebo 2 vodních mlýnů (bez bonusu), přijde mi to jako docela nepoměr. Ušetřilo by se tím podle mě i víc místa, než nějakými odstřely skal. I pro BB by to mohlo být zajímavé z hlediska nákupu dia.

  2. #2

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    ocenil bych spis farmu ekvivalentni k vylepsenemu silu.. idealne jako budovu za stavebka(klasicka stavba)

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    osobne bych byl spis pro neco dalsiho na vyrobu knizek prece jen pri stoupajici cene dalsich svazku a kodexu by se to hodilo

  4. #4

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    284
    Monde
    Kouzelnictví
    nevím tohle mi přijde jako ťápání do temna a látání záplat za absenci nějakých rozumných nápadů kam hru ještě posunout, nejdřív klasickej vodní mlýn do kterého narvu na level 5 tunu surek pak ho slavnostně zbourám a budu stavět nějaký vylepšený ? a zase do něj narvu tunu surek ? a pak přijde za rok někdo s nápadem že by se hodil třeba expertní mlýn ? a tak pořád dokola ? to stejné sila, stejný princip, to už bych raději uvítala vylepšení stávajících než bourání vytuńěných stojících, poslední dobou mi to spíš přijde jak totální vyhlazování skladů v honbě za nějakýma novýma pitomostma

    kde máme rozšíření ostrova ? kde máme PvP, kde máme něco co by se dalo hrát ? NIKDE
    eventy ? mno...to není nic co by se dalo hrát klikačka a honba za sběrem surek na ostrově a pak zlodějna na trhu prodjem nedostatkových
    prostě stereotip, dohledej postav odklikej poboř postav nové výmysly , vyčisti sklady a tečka

  5. #5

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    Casiopea: ono hlavne neni moc o co dal usilovat.. neni tu zadny obtizny dlouhodobejsi cil krome tech zvracenych jako nazbirej 70 panstvi a 50 vylepsenych sil na to aby jsi uvazoval o tom zdali bude existovat k vylepsenemu silu vylepsena farma nebo jestli bude i silo/vylepsene silo lvl 6.. pak si rikas "ma tyhle kraviny vubec cenu levelovat kdyz nejsou jiste?"
    a treba ta malta je zajiamavy zdroj ale jedine na co to ma smysl jsou farmy ktere jsou predrazene a navic prestavovat ostrov tak aby respektoval lvl 6 farmy a lvl 5 sila bude asi malokdo.. spis si pockas co se z toho vyvrbi a mozna si z recese toho jednoho existujiciho kamenika das na lvl 6..

    celou dobu mi vadi par veci hlavne "co s expertnim materialem" dela/kuse/damasky/ocelaky se nevyplati vyrabet a ledek/strelny prach/vozy/kola/titan jsou zbytecne suroviny z kterych neziskas nic rozumnyho jen je obcas potrebujes na ukol..

    ona hlavni otazka je oc usilovat.. kdyz by byl nejaky zajimavy dlouhodobejsi cil bylo by to zajimave ale aktualne vidim jen to ze lidi kteri do toho drive davali dost prachu (ktere jsme mel jako sve klienty ve hre) tak v podstate od placeni upousteji protoze na ostrove nalevelovali vse na max a pote dosli k zaveru ze treba prestavovat ostrov na nove sila ci nejak dal se snazit je natolik surovinove a diamantkove narocne pro tak maly uzitek ze je to vlastne ani nebavi..

    chybi zde zakladni obeh materialu: vyroba -> spotreba jedina spotreba ktera byla rozumna byli klobasky+mince na hledani adventur kde jsem uz pul roku pruzkumniky nevyslal proto protoze je daleko elegantnejsi si vyrobit mapy nez shanet mince/klobasy a ma to vetsi efekt a vetsi jistotu..

    otazka na autory:
    co by videli jako svuj cil v teto hre po dosazeni "cile" lvl 50?
    co by videli jako svuj cil v teto hre v pripade ze by RACIONALNE zainvestovali napriklad 100K diamantu? (vazne kupovat doplneni dolu, primo zulu ci podobne zvracenosti at do toho nepocitaj to je investice jako dostanu 1/10 - 1/1000 toho co hraci zaplati podle toho o jakou zvracenost jde)

  6. #6

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    82
    Monde
    Kouzelnictví
    Po dosiahnutí levelu 50 už neni dalši ciel. Môžem si dať akurát taký osobný cieľ, že k všetkým farmám postavím sila, alebo si odohranie adventury tak aby som splnil ukoly. To je tak asik všetko.

    Ono kdyby sa pridali rozširenia, nové ostrovy tak by to mohlo kus zlepšiť. K tomu by mohly pribudnuť nové budovy, prístav, suroviny, výrobky. Ked nieje možné zrealizovať PvP, tak by sa mohlo snád zrealizovať GVG - chechovný suboje. Ozivilo by to i hru i spoluprácu s cechom.

    Chybu spravili na začiatku, že dali kuše, delá, damašky ako odmenu z adventur. Ak by sa vyrabali mali by vedšiu hodnotu.

  7. #7
    Ing-Smoula's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nemecko
    Posts
    280
    Monde
    Kouzelnictví
    otazka na autory:
    co by videli jako svuj cil v teto hre po dosazeni "cile" lvl 50?
    co by videli jako svuj cil v teto hre v pripade ze by RACIONALNE zainvestovali napriklad 100K diamantu? (vazne kupovat doplneni dolu, primo zulu ci podobne zvracenosti at do toho nepocitaj to je investice jako dostanu 1/10 - 1/1000 toho co hraci zaplati podle toho o jakou zvracenost jde)


    Nad temito otazkama si Pani Vyvojari asi nelamou hlavu jelikoz jak to tak vypada tak spis vidi zisk v tom kdyz pridavaji nesmyslne budovy do hry ktere napriklad maji svou vyhodu, ale uz nevidi kolik jim odchazi starych a dlouho hrajicich hracu

  8. #8

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Ing-Smoula View Post
    otazka na autory:
    co by videli jako svuj cil v teto hre po dosazeni "cile" lvl 50?
    co by videli jako svuj cil v teto hre v pripade ze by RACIONALNE zainvestovali napriklad 100K diamantu? (vazne kupovat doplneni dolu, primo zulu ci podobne zvracenosti at do toho nepocitaj to je investice jako dostanu 1/10 - 1/1000 toho co hraci zaplati podle toho o jakou zvracenost jde)


    Nad temito otazkama si Pani Vyvojari asi nelamou hlavu jelikoz jak to tak vypada tak spis vidi zisk v tom kdyz pridavaji nesmyslne budovy do hry ktere napriklad maji svou vyhodu, ale uz nevidi kolik jim odchazi starych a dlouho hrajicich hracu
    k platicim zakaznikum a logice zachazeni s nimi
    mno co pridali aby se do toho vyplatilo investovat diamantky? potencionalne ty sila ikdyz i kteri bazi vic napocitavali si rikaj "jak tohle mam urcit" kor s pridanim malty kde je zachovana zcela hyerarchie budov, nejlevnejsi je kamen(cena 50), pote mramor(cena 100) a pote farma(cena 300 coto vzdyt jde o zakladni budovu na urovni kamenika ne? ale narozdil od predeslych dvou uzitecnou..)

    poslednim boomem na odliv diamantku byli vylepsene sila a samozrejme poplasnaky s eventy kde si mnohy reknou poodle pocatecniho nastaveni "to bude moc obtizny koupim to za dia" nebo koupej za dia a prodavaj za surky.. bohuzel tyto hraci vzhledem k vyhodnosti pomeru rychle skonci na tom ze maji celou bazi zastavenou a nemaj moc co delat.. neni presne platici zakkaznik cilova skupina tohoto serveru? (alespon cloveka co nehodla investovat do budov ktere muze koupit na trhu je)

    asi ma logika ujizdi nesmyslnymi smery kdyz si rikam ze by tu zreme chteli udrzet ty kteri jim jsou ochotny do hry investovat penize.. nejkomictejsi me prisel treba napad s limitovanymi nabidkami "podpora novacku" kde byli nejaky startovni balicky naprosto nesmyslne predrazenych surek za diamanty a teda alespon o neco malo zlevnenej geolog ktery se potencionalne hodi takze akce "okradame novacky"

    komickych prikladu je cela rada.. napriklad jeden z lidi ktery kupoval za real si rikal udelam hodne mincoven a taviren a budu videlavat na razeni minci a taky si rikal ze postavi vyrobce kusi a bude videlavat na nem.. kdyz jsem u nej videl asi 20 mincoven a to jak stavi 2. kusare tak jsem mu kapek objasnil jak vubec spocitat vynosnost te budovy a ze treba vyrobna na kuse sezere nekolikanasobne cenejsi material nez je hotovy vyrobek a do defakto i pri 4* buffech(ktere se na to samozrejme nevyplati davat). samozrejme mu to bylo hodne divne jak je vubec tohle mozny kdyz je ta budova tak draha ze pri jeji vyrobe jen prodelavas a tam jsem mu musel rict ze to je tak bohuzel u vsech expertnich budov..

    dalsi z novacku ktery zainvestoval tezky prachy byl taky komicky.. koupil si sklady a za diamantky si je naleveloval na 5..(priserne to predrazena operace kterou by nikdo z soudnych lidi ktery hraje nejakou dobu neudelal) pak se dozadoval odpovedi na jednoduchou otazku "jak presunout budovu" bylo mu odpovezeno ze nelze tak proste skoncil rozfofroval zbytek dia a dost mozna se dozadoval i o vraceni platby.. proc? protoze sklad neni budova(what??)

    dalsi z dlouhodobejsich prodejcu materialu kupoval i doplneni zelezneho dolu apod. Pak zjistil ze ho natolik dovedem zasobovat ocelovyma mecema a pripadne i tema doplnenima zeleza ci zlata z se mu absolutne nevyplati kupovat tyhle veci a vyrabet to.. a to mel postavenych asi 6 vyroben ocelaku.. opet otazka na balanc proc se vyroba tohohe totalne nevyplati (mnozstvi uhli je naprosto abnormalni, mnozstvi zelezne rudy je take vysoke, nutnost hlidat level 5 doly je otrava a padaj po dotezeni....)

    k vyrobe
    takovychto pribehu bych mohl sepsat hodne a je to kapek smutne ze se proste dostaneme do stavu kde je defakto nevyhodne:
    tezit zeleznou rudu
    tezit zlatou rudu
    tezit mramor
    vyrabet ocelove mece
    vyrabet kuse
    vyrabet damasky
    vyrabet dela

    vhodne:
    vyrabet chleba
    vyrabet bronzaky
    vyrabet napoje
    vyrabet kratke luky

    spekulativni
    vyrabet jednoduchy papir, stredni papir a pera na mapky
    vyrabet knizni desky
    vyrabet pokrocili papir
    vyrabet klobasy vice nez na irmy
    vyrabet zelezne mece(ano jou defakto cenejsi nez ocelove diky vlastnosti zivot milice = zivot del)
    vyrabet kola a vozy (kdybychom opominuli cechovni ukoly je to naprosto zbytecny artikl ale cech ukoly by se mohli plnit jen a jen proto to ma cenu)

    kapek smutne ze vhodna vyroba by se dala shrnout do cca 4 a tomu podrizenych budov zatimco ta nevhodna ma vice polozek vetsi porizovaci cenu vice mezikroku vyroby...

    k trendu zmen
    prisli premium ucty ktere radikalne zahybali vyhodnosti kupovani LS - kdo ma premium a kupuje sloty je naprosto v jinych cislech se ziskem vseho nez ten kdo to nedela

    prisli skilly geologu - nadseni hlavne z rychlejsich lozisek medi ktere ma za nasledek priblizne dvojnasobnou produkci vasich medenych dolu(i tech neomezenych) takze skvela vlastnost ktera umoznila zvednout produkci potrebnych bronzovych mecu na dobrou uroven
    rychlejsi zlate sachty ktere umoznili zlevnit produkci zlate rudy a snizit naklady na buffovani
    nektere z variant prebytku z tezby v kombinaci s nicenim lozisek zadarmo byli a dodnes jsou vyhodnejsi nez tezba samotna ikdyz hrozna pyplacka na klikani

    adventury krejciho zavedli 270 generala ktery rozhodil pomer ztrat na nekterych adventurach a stali se vice vyhodne relativne nebezpecny krok ale dle simulaci uspory byli adekvatni k cene

    prisli skilly pruzkumniku - nadseni ze zlevneni hledani adventur a dalsich skillu z teto oblasti

    prisli starcointy
    od te doby uz chytry krejci neni vzacnou komoditou z statecneho krejciho ale vysledkem odjeti cca 5-6 cernych rytiru se 100% jistotou padnuti

    pak priskla rana
    drive byli mince hodne cenou komoditou, neustale se potrebovali na odesilani pruzkumniku na adventury a tudis jak novy hrac tak stary jich mel neustale relativne malo, proto existovala skupina hracu kteri se zaobirali vyrobou minci (buffovaly si vyroby tak aby byli rentabilni, hlidali casy apod) a skupina hracu kteri se zaobirali ostatnimi komoditamy a mince moc neresili protoze hlidat takovy level 5 zlaty dul se zainvestovanym tunou materialem na level apod byla celkem otrava.. to udrzovalo cenu minci nejakym zpusobem jako furt chtene zbozi a stejne tak mapky.. LS na BK ci byka se bezne kupovali za 150/300 mapek a bylo to vecne nedostatkove zbozi, byla moznost chodit budto adventury vyhodne na ztraty nebo vyrazne levne a bylo to na zvazeni kazdeho z hracu jak se zachova a ani jedna z cest nebyla vyrazne lepsi jak ta druha

    pote vymysli hlavy pomazane zlate veze coz bylo fajn protoze to bylo jen pro lvl 48 za slusny kapital a hradilo to cast zdroju na pruzkumniky
    pote prisel behem vanoc napad dat do kalendare zalte veze takze najednou valna cast serveru mela jednu zlatou vez a zaroven raritni zasobarnu kde za relativne pakatel prislo do hry hodne map - ekonomiky se zacali orientovat timto smerem a cena map sla vyrazne niz, mince zacali byt vice prebytkove zbozi a klobasy ztratili vyznam krom irem. Hledani adventur od te doby je jen a jen o jinak nesehnatelnych adventurach(bohatym brat, zradci, nektere coop a nektere dalsi) potencionalne i severani kde je mozna lepsi varianta zkusit nekolik adventurovych boxu za 300 mapek kus

    prisli do hry MMA coz je fajn vyhodny general - od te doby uz nepotrebuju ani ztracet jizdu takze me 1 staje lvl 1 povazuji stale za dsotacujici produkci uz vice nez prez rok
    tento general zcela zmenil ztratovost na zakladnich advnturach i pokrocilych adventurach (v puvodnim navrhu byl nepouzitelny nyni hodne silny)
    pro srovnani
    Ostrov piratu - z max 240r ztraty na max 181R ztraty v pripade vhodneho odehrani
    cerny rytir zde spekulativni dle typu chozeni ale uspora se pohybuje okolo 170R-300R na 730R na kratke variante
    materska laska - s 4 masterama uz je bez ztraty jizdy na jeden pruchod okolo 400r(nechce se mi to ted napocitavat)
    zkratka a dobre kdo ho nema tak ma odost menevyhodne chozeni beznych adventur

    kam nas to zavede dal jen tezko rict.. skilly generalu mohou byt velmi zajimave ale taky naprosto nebezpecne silne tak ze nektere adventury v kombinaci s nekterymi generaly muzou vest k kompletni zmene toho co se bude chodit
    skilly ostrova - tak zde jsem zvedav jak tohle dopadne

    co se na testu vyviji
    hodne dulezite budovy jako je drevorubec s loziskem exo dreva ci zulovy dul (mozna uz prauji i na tolik dulezitem dolu na ledek bez ktereho by se dozajista nikdo neobesel - ano jeste stale jsem nepochopil k cemu tu vlastne ledek mame) - pokud by to melo rozumnou dobu vyroby byl by to konecne zpusob jak vyuzit "univerzalni" loziska na neco vyhodnejsiho nezlato(nezapomenout ze diamanty nejsou lozisko.. teda tak nejak jsou ale proste doplnit nejdou.. obhajoba byla ze muze clovek doplnit vsechno treba borove drevo :-) ale hold neco vyhodnejsiho nez zlato zatim stale ne)
    bourani skal ostrova - dalsi ze zmen ktera nevim jak dopadla ale jeji diamantkove naroky byli enormni a jeji vysledny zisk stavebniho prostoru maly
    achivmenty - ano muzem si porovnat sve uspechy a dostat par diamantku.. tech par diamantku je asi jediny kloudny vystup tohoto ikdyz jisty potencial to ma
    cechovni banka - taky zapadla zmena u ktere jsem dodnes nepochopil k cemu by vlastne tento vytvor mel slouzit

    co je komicke
    nove rozhrani knihovnika - tentokrate predikuje dopredu cenu dalsi knizky - wau i tak jako novacek vubec nepoberu oco jde a typoval bych ze "kopie ziskanyvch vedomosti bude cimdal levnejsi" ale hra vs realita rika ze cimdal drazsi
    nova zasobarna - konecne reseni na doplneni ryb po vice nez 2500? mno alespon uspora 5* v klikani ale proc to nejde natahnout o vic to nevim
    kasarna - i prez veskerou pili vyvojru v tvorbe adventur kde je nutne zabit treba 5000 vlastnich jednotek, rozsireni buffu kasaren na lechce ziskatlny 3* buff, stale nedovedeme rekrutovat po vice nez 25 kusech to je zahada

    zaverem
    stale netusim kam to autori chteji vubec tahnout.. nektere kroky vedou k zajimavym dusledkum jako napriklad velikonoce kde nekdo nastalo ziska o mastera navic a jeho ztraty na adventurach jsou nesrovnatelne jine nez lidi co nehrali (a dokonce i tech platicich)
    drive se tvrdilo ze limity techto veci(limitovane v nakupu na hrace a neobchodovatelne) budou zkrz vsechny eventy tohoto typu shodne.. to uz vsak bylo vyvracene

    je divny pocit mit na ucte nejke diamantky a zvazovat:
    "jak bych mohl koupit recyklacni tovarnu ktera by mi usporila cca 2.5 stavebniho prostoru na kus?" ale proste ani kdyz bych mel milion diamantu je to nemozne koupit
    "jak bych mohl koupit vice pruzkumniku?"
    "jak bych mohl koupit dalsi neomezene doly na med?"
    "jak bych mohl sehnat neomezeny dul na zelezo aby se mi vyplatilo vubec z nej neco vyrabet" - treba bych pak vyrabel i zelezne mece kdyz bych potresil uhli
    "jak poridit vice vesnickych skol abych omezil produkci cheba?"
    "jak zaridit automaticke odesilani pruzkumniku alespon na nasledne hledani?"
    "jak usetrit jeste prostor na ostrove?"
    "ma smysl predelavat ostrov na "3* rychlejsi" sila (ktere jsou tak cca 2.5* rychlejsi jak normalni silo) pokud nevim jestli bude 3* rychlejsi farma a jestli bdue lvl 6 silo/vylepsene silo?"
    "ma smysl mit vice generalu kdyz uz ted je nemam kam vylozovat?"
    "co mi jeste nejakym zpusobem pomuze?" - optimalizace zastavene casti ostrova / ziskavani neceho co nejak upotrebim
    zkratka se to opira o jednoduchou vec ze bit je nabidka siroka tak veci kdyz vynecham veci jako je titan za 490diamantu 500kusu ktereho se mi na skladech vali XXtisic apod tak nemam ani co kupovat.. protoze ziskatelnost diamantu je nizka, ziskatelnsot toho co lze ziskat od hracu je vysoka a to co je limitovane na ucet a bylo co k cemu je vykoupene.. (napriklad velmi dulezitou vec - dalsi misto ve stavebnim seznamu, ktere jsem dodnes nepochopil k cemu by mi vlastne bylo, jsem vynechal)

  9. #9

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    284
    Monde
    Kouzelnictví
    Reborn tak u mě se to už dostalo do fáze kdy dělám spíš ty stereotipní věci protože ostrov mám víceméně bezúdržbovej, ano koupila jsem si trochu malty a zvedám pár farem , ale opět nedomyšlené aby jsi jednu mohl zbořit 5 jich musíš nalevelit na 6 to mi nepřijde jako extra šetření místa a abych měnila pracně získaná obyčená sila za ta nová na to se můžu fakt vysmolit to prostě už není o hře to je jen o spekulacích a tak spíš den za dnem čekám co bude, starám se o cech

    na FB jsem zahlídla dvě nové budovy dle vybavení vypadají že budou patřit k vojsku a taks e tam spekuluje k čemu teda vlastně budou, docela trnu hrůzou že nějakého geniála na BB napadlo každému typu gena udělat svůj specifickej kemp a pokud možno tak rovnou napevno tak to by mě asi omylo, jinak si celekm nedovedu vysvětlit nač hned dvě nové budovy, pokud by to bylo něco jako raritní zásobárna že by se tam dalo verbit větší množství stačila by jedna a asi by vypadala kapku jinak, ale to se obávám že bude zase nějakej těžkej zákeřňák, prostě tady veškeré diskuze jsou k ničemu, oni si stejně jedou podle svýho a tak spíš člověk jednoho dne tu hru zavře a už se k ní nevrátí k čemu taky :-)

  10. #10

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    186
    Monde
    Kouzelnictví
    jo Reborn to napsal hodně dobře. nebudu ho citovat, ale souhlasím se všemi body. nápadů tu bylo XY, realizace od BB? tuším asi tak jeden nebo dva, ale ještě s chybama. dodnes neopravili úkoly a to je už víc jak půl roku.
    ale třeba se na stará kolena dočkáme, a až budu vyprávět svým vnoučatům, že tyhle chyby tu byli ještě v dobách, kdy jejich babička nebyla mojí ženou, budou si myslet, že jsem senilní.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.