Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Lamentování vůdce cechu

  1. #1

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví

    Lamentování vůdce cechu

    Settlery mám rád, hrál jsem jak klasickou hru, tak tuto onlajnovku. (jo, mluvím česky) Tuto hru hraji aktivně rok a půl. Přičemž jsem vystřídal dva cechy. A jelikož jsem aktivní blbec a vždy se snažím být užitečný, tak v prvním jsem dělal správce cechovních úkolů a v druhém rovnou vůdce. O to více mne štve směřování této hry. Když se ještě jednalo o betu, tak člověk odpustí chyby, které musí být nejdříve odhaleny, aby se mohly opravit. Bohužel beta přešla v plnou verzi a chyb přibylo.

    Za nejzásadnější chybu vidím cechy. K čemu vůbec ve hře jsou? Většinou pro zlost jejich vůdců Není třeba se sdružovat za účelem vzájemné ochrany, jelikož ve hře není PvP. Jednotlivé cechy mezi sebou nesoutěží, a tedy být součástí cechu nenese žádnou prestiž. Být v cechu taky není ekonomicky výhodné, jelikož nejsou žádné cechovní bonusy na zvýšení produkce, obranu atd… K nahození bonusů, či protočení zboží, stačí pár přátel, netřeba cechu.

    Mnozí z Vás si jistě říkají: „A co obchod cechu?“ Ten nelze považovat za nějakou výhodu. Bohužel přínos z něj je menší, než náklady. Nenajdete tam žádnou jedinečnou věc, která by stála za to o ní usilovat. Všechno se dá sehnat i na normálním trhu. Dané bonusy jsou sice o něco lepší, než ty běžně dostupné, ale i tak zvýšení produkce nepřinese takovou hodnotu zboží, kolik stojí náklady na splnění cechovních úkolů.

    Samy cechovní úkoly a jejich plnění vyvolává spoustu rozepří. Neustále se bojuje s neplněním. Není se čemu divit, proč tento nešvar je. (viz výše) Vůdce cechu nemá žádné možnosti, jak lidi motivovat. Vyhrožování vyhazovem nemá účinnost, jelikož být v cechu nenese žádné výhody a když je někdo vyhozen velmi rychle najde místo jinde. Hodnosti také nenesou žádnou výhodu, takže je nelze ani takto motivovat. Není systém evidence cechovních úkolů. Je sice vidět, kdo aktuálně nesplnil, ale u 99 lidí nelze dost dobře sledovat, kdo má jen momentální výpadek, nebo na to kašle soustavně. Vůdce má pak možnost to nechat být a plnění bude váznout a půlka cechu bude vyhrožovat odchodem, nebo zavést nějaké represivní opatření. (Jako třeba hlášení o splnění, či google tabulku.) Což jednak přinese spoustu práce a druhá půlka cechu bude vyhrožovat odchodem, kvůli šikaně ze strany autorit. Takže si moc vybrat nejde. Vyhazov není dlouhodobé řešení, jelikož lidé nejsou a za chvilku se dostaneme pod potřebný počet na plnění úkolů.

    Počet 99 lidí na cech je děsný. Efektivně lze řídit 30 lidí, maximálně 50. Jistě, není třeba mít 99 lidí, ale proč vůbec něco dělat, když to nechcete dělat na plno. Rozhraní cechu je taky celkem k ničemu a chybí fórum. Jediné malé pozitivum na vedení je ta krásná budova sídla cechu, která je ale zaseklá na lvl 2 Ale abych tu jen nenadával, co takhle trocha nápadů:

    1. Zlepšit obchod cechu. Dát tam nějakou speciální budovu, kterou nebude moci nikde jinde získat. A jednou za rok jí vyměnit, aby bylo stále o co usilovat. A to doplnit pár opravdu dobrými bonusy.

    2. Trochu zjednodušit úkoly cechu. Pokud člověk pracuje, či chodí do školy a k tomu má ještě nějaký osobní život, tak fakt nemá čas během těch dvou hodinek denně, co na hru má, splnit 2 dobr a shánět nějakou vzácnou surovinu za kterou nakonec zaplatí děsnej balík.

    3. Do přehledu o plnění cechovních úkolů zakomponovat i minulost a celkově zlepšit cechovní rozhraní.

    4. Zmenšit maximální počet členů ideálně na 30 lidí, maximálně na 50.

    5. Zavést cechovní bonusy. Hráči budou přispívat do cechovní pokladny a tyto příspěvky budou vynaloženy na vylepšení produkce obilí, vody, mědi atd… nebo počet stavebních povolení.

    6. Zavést nějakou soutěž cechů. Například celková úroveň hráčů, počet splněných úkolů za měsíc atd.. Který cech bude první, tak všichni jeho členové dostanou 1000 mincí, nebo cech dostane free zvýšení bonusu. Nebo nějaké jiné ocenění, okrasnou budovu, sochu, silo atd..

    Bylo by to jednoduché, jen chtít. Místo vymýšlení pavědy, nikdy nenalezených předmětů a neúspěchů, udělat věci, které jsou, pořádně.
    Last edited by Moor8; 25.06.14 at 22:07.

  2. #2

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví
    7. Popřípadě se může přidat budování monumentu na extra ostrovu cechu. Na postavení bude rok a když to cech zvládne, tak dostane každý hráč nějakou odměnu (suroviny, bonusy + zmenšenou verzi monumentu na svůj ostrov) Každý rok pak stavět nový.
    Last edited by Moor8; 25.06.14 at 19:30.

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    21
    Monde
    Kouzelnictví
    Taky by určitě pomohlo, kdyby se trochu upravil přísun cechovních mincí. V našem případě je to tak, že když někdo úkol dělá, tak dostane 136 mincí a kdo na to kašle dostane 119 mincí - rozdíl prakticky zanedbatelný. Takže ani v tomto ohledu není motivace plnit, spíše to motivuje se vést - náklady nula a ztráta prakticky taky žádná. Kdežto kdyby za plnění úkolu bylo mincí více a za splnění daleko méně, hned by to více motivovalo úkoly dělat. Nicméně je potřeba, aby mince šly utratit za nějakou kloudnou věc, bo bez možnosti utrácení nemá jejich získávání, jak píše výše, smysl.

  4. #4

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví
    Bisclaveret: Máš pravdu, to jsem zapomněl. Tedy:

    8. Mince dostanou jen ti, co splnili současný, nebo minulý cechovní úkol. (přeci jen musíme zohlendit, že každý den se nezadaří.)

  5. #5
    Nexal's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    213
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Moor8 View Post
    Settlery mám rád, hrál jsem jak klasickou hru, tak tuto onlajnovku.
    Dovolil bych si nesouhlasit.
    Kdyz jsem kdysi spoluzakladal cech, nebylo to kvuli mincim, ukolum, ekonomice nebo ochrane. Bylo to kvuli sdruzeni lidi stejneho smysleni. Neco jsme delali a chteli jsme to delat pod jednou hlavickou, ze patrime k sobe.
    Prestiz byla, je a bude budovana tim co delame a naborem lidi, kdy neberem kazdyho z global chatu jen proto, ze chce mit pred jmenem nejakou znacku. Ekonomicky to asi neni vyhodnejsi pro vsechny : napriklad ja osobne jsem neprodal jediny LS, vsechny jsem je daroval v ramci cechu, a spoustu jsem jich prijmul tez. Kdyz jsem potreboval kuse/kanony/kola/jinou beznou surovinu, dostal jsem je a nemusel je draze kupovat za mince a opacne.

    Nazor na cechovni ukoly jsem tu uz kdysi psal, ale kratce zopaknu : Dokud budou cech. ukoly dalsim dennim ukolem, navic obcas s obtiznosti na vice dnu, budou je vsichni pocitovat jako praci nez bonus, kterym jsou. Z toho duvodu je nebudou plnit (tak svedomite). Navic to, ze skoro kazdy cech ktery vidim nabirat, je povazuje za nutnou podminku, tomu vubec nepomaha. V cechu mame dohodu ze az bude splnen cech. ukol, tak bude. Obcas nekdo pronese vetu stylu ze cech. ukol jednou za tyden neni zrovna ono, ale to je asi tak ten nejvetsi "natlak" na plneni u nas. A plni se casteji, proste podle toho jak se kdo k tomu dostane a ma chut.
    Cely system kontroly za ktery tu nekteri povazuji ukazatel cech. ukolu byl pridan kvuli viditelnosti procesu za rozdavanim ukolu a minci. Nema to historii z dobreho duvodu, presto se ji nekteri snazi emulovat a podle toho rozhodovat.
    Ekonomickou stranku cech. ukolu moc neresim, protoze surovin a veci je pomerne dost, a kdyz neni pomuze cech - mam z cech. obchodu pomerne dobre veci. Je pravda ze ve vetsine pripadu mam vyhrady k cene, ale to bych pricetl pozici hrace.
    Omezovat cechy kvuli tomu, ze se bezhlave nabira kdokoliv, je taky spatna cesta. Kdyz se venuje vic prace nabiranemu jedinci tak se to pozdeji vrati v spolupraci starsich clenu, ktere uz nikdo nemusi kontrolovat (nebo jen zridka).

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.