Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4

Thread: Popup zprávy

  1. #1

    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3
    Monde
    Kouzelnictví

    Popup zprávy

    Zdravím,
    už nějakou dobu mi celkem pije krev fakt, že se "popup" zprávy překreslují přes hlavní lištu uprostřed. Děje se tomu tak na klasickém notebookovém rozlišení, kdy například seberu sběratelský předmět a jsem o tom informován vyskočivší hláškou, která je zobrazena XY sekund. Ale v ten moment si chci například zkontrolovat stav armády/obyvatel najetím myši nad příslušnou ikonku - avšak nemohu. Nešlo by to jednoduše vyřešit tak, že by se ony krátké zprávy vypisovaly o pár pixelů níže?

    A napadá me ještě další připomínka - bylo by dobré udělat nějaké propojení těchto popup zpráv se sekcí novinek v ingame chatu. Například nalezne-li geolog naleziště a já nestihnu kliknout na ono vyskakovací okénko, bylo by celkem dobré umožnit si kliknout na tuto novinku v "chatu", která by mě přesunula na nově nalezené ložisko, abych nemusel šmejdit celou mapu kde zrovna bylo nalezeno (když už tu ten výpis do novinek je udělaný).

    Také by nebylo od věci umožnit zastavovat/spouštět výrobu některého výrobního řetězce hromadně - náramně by se hodilo v kombinaci s naházením bonusů například na zlaté doly, kdy musím všechny pouštět/zastavovat ručně.

    To jsou asi hlavní drobnosti, co mě tak napadají, ostatní vážnější problémy už jsou prevděpodobně rozebírány jinde.
    Pabouk

  2. #2

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    12
    Monde
    Kouzelnictví
    první dvě věci sou fakt blbostičky na to esi klikneš o sekundu nebo o pět sekund pozděj sanad už ti neva nebo to abys hedal kerou to našlo surovinu? stejně najdeš věčinou šecky ne? to bych neřešil

    ale ta třetí věc je supr + bych eště přidal možnost hromadně dát na vyrobu bony to by fakt hrozně ulechčilo spoustě lidem třeba naráz dáš 25 košů na vyrobny na meče to by bylo super

  3. #3

    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by nevil View Post
    první dvě věci sou fakt blbostičky na to esi klikneš o sekundu nebo o pět sekund pozděj sanad už ti neva nebo to abys hedal kerou to našlo surovinu? stejně najdeš věčinou šecky ne? to bych neřešil

    ale ta třetí věc je supr + bych eště přidal možnost hromadně dát na vyrobu bony to by fakt hrozně ulechčilo spoustě lidem třeba naráz dáš 25 košů na vyrobny na meče to by bylo super
    Nemyslím si, že budu jediný, koho ty "maličkosti" dost často naprosto zbytečně zaotravují, i když je dle mě naprostá prkotina to pozměnit. Stejně tak zmíněné "linkování událostí" v "chatu" novinek - nejde jen o naleziště, ty většinou vím, kde co hledat, ale když například spadne farma nebo studna, musím projíždět celou mapu a hledat ono místo, kde se tak stalo (Settlery mám otevřené v jedné z mnoha záložek a slyším jen zvuk pádu budovy, na vyskočivší info se nestíhám podívat včas). Takhle bych jen otevřel "chat", kliknul a můžu stavět - u čehož mě hned napadá velmi užitečná funkce navíc - obnovení spadlého naleziště. Nač neustále otvírat okno staveb, vybírat dokola studny/pole a stavět, když by stačilo zmáčknout na "rozvalinu" a dát postavit znovu.

    Takovéhle maličkosti prostě naprosto zbytečně hází hráči klacky pod nohy a znepříjemňují rutinní každodenní klikání toho samého neustále dokola. To bere zbytečný čas hráči navíc, dokud si neuvědomí, že takovýma kravinama tráví půl dne a na hru se prostě vykašle (v horším případě) - určitě taky nejsem sám v tomhle ohledu otravování hráče

    Je to stejné jako s rekrutováním vojáků po 25 kusech - všichni na to jen nadávají. Netuším, z jakého důvodu s tím už dávno někdo něco neudělal. Přidám si 500 populace a 5 minut strávím jen naklikáváním výroby nových rekrutů v kasárnách - PROČ? Přitom by stačilo přidat políčko, kam se zadá přesný počet kolik chci vyrobit a je vystaráno, ať se to klidně vyrábí dál po 25 kusech, ale nemusím to hodinu naklikávat (naopak výroba po 25 má výhodu v tom, že jí lze relativně "včas" stornovat, když je fronta delší, a vyrobit například jiný druh jednotek). Ale na toto téma se tu již zajisté vedly dlouhé debaty.

  4. #4
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Hlavně čím "menší" změna, tím spíš jí provedou... a osobně mě ty zprávy skákající na lištu zrovna tam, kde je rozpis obyvatelstva pěkně štvou.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.