Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Vánoce: vyhodnocení

  1. #1

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví

    Vánoce: vyhodnocení

    Tak Vánoce jsou skoro u konce a je tedy čas polemizovat.

    Pokud bych měl být stručný, tak se Vánoce celkem povedly. Měly pár chybek, ale celkově byly ku prospěchu.

    Začneme tím, co se nepovedlo a to byl kalendář. Nápad byl skvělý, ale načasování absolutně selhalo. Takže Vánoční dárek jsme si otevírali 3. Ledna 2014. Buď měla událost startovat 1.12. Nebo mělo být umožněno otevřít prvních 11 políček zpětně. Taky se mi moc nelíbila ta náhodnost. Ve většině případů mi padlo to nejméně hodnotné. Náhodné jevy nejsou v prostoru rovnoměrné, takže vždy bude někdo bit. Velmi mě potěšila věž.
    Co se týče získávání dárků, tak byla hra více, než štědrá. Mám koupeno vše a ještě mi 750 dárků zbývá. Dobrodruzi nosili velké množství. Z úkolů taky bylo dost dárků a k tomu jejich výroba. Tady pozitivně hodnotím zvýšení počtu nacházených předmětů na výrobu dárků. (samotné hledání ponechme stranou, to je téma samo o sobě a přímo s Vánoční událostí nemá spojitost.)

    Speciální nabídka za dárky taky byla ku prospěchu. V pohodě šlo koupit jak recyklačky, tak stopaře. Železný důl je na nic, když se bourá a nemám chuť to hlídat. Ale nejlepší byla zásobárna. Ulehčí výrobu doplnění ryb a zvěře a ještě je výhodnější. Také výroba mapek je parádní věc. Odpadá ta šílenost hledání dobr. Na úkol, které si mohu povětšinou koupit. Prodat papír bylo na trhu skoro nemožné a tak má konečně využití.

    Trochu mě naštvaly ty skříňky, zejména pak mistrovský architekt. Neustále padalo to samé: Králík, altánek (který tak úplně přišel o svou cenu), arktický důl (snad je někdy prodám za dobrou cenu) a pirátská rezidence, která jako jediná je k něčemu, ale zimní panství by bylo lepší. Kdyby ty odměny padaly rovnoměrně, tak by to byl dobrý způsob, jak převést drahokamy na suroviny.

  2. #2
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Kalendář byl podle mě dobrý, i když s obsahem políček (překlad "dveře" radši nechávám stranou) jsem nebyl úplně spokojen. Ale vždy může být hůř a darovanému koni na zuby nehleď. Kdy končil mi bylo celkem jedno. Spíš jsem radši, že nekončil na Vánoce, to jsem se snažil PC nechat vypnuté jak jen to jde. Když si představím jak tam hledám výhodné nabídky vodních mlýnů . Nehledě na to, že ne všude ve světě se Vánoce slaví ten samý den (pokud vůbec).

    S hledáním předmětů na dárky mám pocit, že byl velký nadbytek lízátek a nedostatek perníčků. Pokud by si vývojový tým nechal všechen perník pro sebe, hodně by se vysvětlilo .

    Věž je hezká, snad uvolní do oběhu dost mincí, když už se nevyplácí výroba. Ale není to zrovna systémové řešení.

    Raritní zásobárna per se je taky dobrý nápad, ale jestli se tím má řešit překlikanost hry, tak se na velikonoce můžeme těšit na raritní kasárna, kde půjde najednou vyrábět 125 jednotek. Opět dobré, ale problém se tím asi neřeší.

    Co se týče architekta, myslím, že je správné, že ty vzácné budovy (zejm. panstaví) jsou vzácné. Tenhle přístup trochu podkopává ty, co si za těžce vydělané diamanty koupili Invazi a podstivě jí prošli. I ten králík se mi nelíbí, na velikonoce jsem kvůli němu obětoval veterána a teď jich má každý deset. Prostě už to neukazuje "byl jsem invazi/hrál jsem o velikonoce/...".

    Celkový dojem dost zkazilo to padání a kopání na konci. Snad to bude alarm pro BB, že je potřeba si na to dávat větší pozor.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  3. #3

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví
    Mě zase chyběla lízítka a teď jsou problém zvonky, perníčků mraky. každému chybělo něco jiného. Je to fajn, aspoň byl obchod

  4. #4

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    zasobarna je urcite super ale trosku me u ni mrzi ze nejde zvysovat level

  5. #5

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    284
    Monde
    Kouzelnictví
    v podstattě souhlasím s prvními dvěma příspěvky mimochodem perníků mám taky mraky a chybí zase zvonky a lízátka :-) nicméně čekala jsem že ty vánoční úkoly přece jen budou zajímavější a ne že mi vlastně přibude jakoby 1 denní navíc jen za dárky, mohli si s tím pánové kapku pohrát a udělat to napínavější a k tomu nějakou přiměřenou odměnu a díky celkem slušně přístupným dárků myslím že nebyla až taková motivace se moc snažit je shánět nebo pro ně něco udělat, taky se mi nelíbí ty nové vánoční adv jako součást experimentů a vyhnanců u vyhnanců, budiž ty se jezdí ale pokud si někdo na BB myslí že se budou více jezdit pokusy kvůli následné adv pokud u ní bude stejná pravděpodobnost že padne jako srážka s meteoritem tak to těžko, ale jinak celkově bych hodnotila pozitivně až na ty pády, ráda bych byla kdyby si z toho BB vzalo ponaučení, ale jelikož už jsme to tu měli několikrát a stále se to opakuje tak pochybuju :-)

  6. #6

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1
    Monde
    Kouzelnictví
    Moje první Vánoce se settlers a skoro úplně spokojenost dárků bylo dostatek, konečně jsem mohla zakoupit budovy co jsou jen za dia. Jen bohužel jsem našetřila na stopařovu chýši a chtěla jí dnes (8.1.) zakoupit a už to nejde, což mě docela mrzí. Škoda ze vánoční obchod nebyl otevřen o pár dní déle po skončení události. Jinak nemám co vytknout

  7. #7

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví
    Možná že perníčků bylo nejméně proto, že byly nejhůře vidět a tak jich na mapě zůstávalo nejvíc?

    Offset oevírání mi taky přišel ujetej - hrdě máme 24 okýnek, 24. se super odměnou a místo na 24. prosince je to někdy v lednu. Ke konceptu kalendáře - v daný den zadarmo, zpětně za dia - výhrady nemám. Buď u toho seď, nebo plať, mi přijde fér. Obsah okýnek (mimo speciálních) jsem příliš neřešil.

    Jít kupovat chýši 8. a divit se, že obchod je zrušený mi přijde jako fatální amatérismus a neschopnost se podívat, kdy a jak event končí. BB za to určitě nemohou.

    Raritní zásobárna je fajn, možná výroba map je teď až zbytečně levná, ale líbí se mi, že byl konečně vyřešen problém s krmením pro ryby. Doufám že nějakým podobným způsobem se vyřeší v budoucnu i výroba vojáků.

    Dobrodružství (především návrat do hnízda) byla skvělý nápad, konečně nějaká snaha řešit situaci se stále zpomalující výrobou knih. Takže také super.

    Obecně vzato, vánoce byly lepší než všechny ostatní eventy doposud dohromady... konečně začínám zase získávat nějakou víru v návrháře této hry.

  8. #8

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    vanoce.. privedli nekolik zmen hlavni ekonomickyy dopad maji zlate veze a mapky, zlate veze zpusobili behem par dni zdrazeni cen specialnich budov na 2-3 nasobek jen svou pouhou existenci v rukou spousty hracu a zasobarna zpusobila propad cen map na 1/10 puvodni ceny..
    navraty do hnizd banditu vedou k tomu ze i knizky ted defakto nemaji moc velkou cenu

    je to kapek smutne ze se vyplaci jen par veci a zbytek je uz bezceny a obecne je citit hrozna inflace po techt vanocich.. pochybuju jestli timto stylem tu budou za chvili nejake hodnot krom veci co nezle ziskat jinak nez za diamantky..

    napriklad pruzkumnici byli odbytem klobas a minci na kter jsem dene stradal surky a nyni se nevyplaci s nimi hledat adventury protoze je to zbytecne drahe vuci hledani pokladu a v prumernem pripade clovek prodelava.. nove adventury "kooperacni" jsou zajimave svou myslenkou ale naprosto nezajimave svou odmenou( bohuzel trend doby je takovy ze pokud v odmene neni neco co nelze ziskat z BK / ostrovu piratu a neni to k necemu dobre tak je adventura nezajimava), defakto v soucasne dobe me napada jen jedina vec kvuli ktere by se vyplatilo jit hledat adventury a to invaze severanu...

    osobne me na vanocich mrzi to ze prinesli tak velke zasahy do hry smerem k rychlejsimu konci a naprosto zlikvidovali cenu zamrzlych panstvi ktere se jevili jako nejaka hodnota, casti map, minci, knizek, sosek blaznivich zajicku, ...

    pruzkumnici byli alespon nejaky odbyt materialu kapek chybi odbytiste materialu za nejake hodnoty ktere jeste maji vyznam pro hru a zacina tu byt ohromna inflace

    skoda je ze zanikli 2 konce udalosti jak to byl drive.. kor kdyz jeste den/dva po evente pruzkumnici nosili darky

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.