Reply to Thread
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: Můj milý deníčku :-)

  1. #1

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví

    Můj milý deníčku :-)

    Obracím se k tobě né s prosbou o pomoc, ale jen z důvodu vykecat se a postěžovat si. Je mě líto, že si to budeš muset vyslechnout, ale takový je hold život ... nespravedlivý.

    Zkoušel jsem dovolat se pomoci na podpoře, ale nejspíš vlivem erupcí na slunci či mojí chabou inteligencí jsem bohužel nebyl pochopen, natož vyslyšen. Mám totiž problém. Teda, já jich mám víc, konec konců ... kdo je nemá, že? Ale teď myslím na jeden konkrétní problém ve hře The Settlers Online.
    Stavebnímu seznamu už zřejmě dochází baterie a vynechává. Zkrátka samovolně mizí a zase se objevuje. Takže ztrácím přehled o tom jak daleko je výstavba, nejde přesunovat pořadí budov a podobně. Tyto problémy zřejmě souvisí s premium účtem, protože trvají od té doby, co jsem si ho zakoupil.
    Z podpory jsem obdržel 1 den premium účtu s tím, že vše vyřeší. Sice jsem o tom předem pochyboval, ale přesto jsem si ke svým cca 150 dnům ten jeden přidal. Výsledek byl podle očekávání negativní. Zřejmě i na podpoře tušili co se stane a proto mě poprosili, abych v případě že se situace nevyřeší, celý problém zdokumentoval a poslal jim. Což jsem učinil, jenže zde už žádná reakce nenastala. V kontaktním formuláři, na který podpora reaguje není možnost přikládat soubory se screenem obrazovek a na email nikdo nereaguje.
    Jsem rád, že jsi měl, můj milý deníčku, se mnou tu trpělivost a vyslechnul mě. Vím, že to je již velmi troufalé, ale dovolím si poslat ti ještě ty screeny obrazovky. Měj se a brzy naslyšenou u dalšího problému ...

    Zde je vidět rozestavěný železný důl, další železný důl a studna v pořadí. Stavební seznam je v pořádku vidět.




    To stejné místo na mapě, pouze o chvilku později. Železný důl se ještě staví, na mapě je vidět prázdné místo na další důl i studnu, bohužel stavební seznam nikde :-(


  2. #2
    Zergous's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    147
    Monde
    Kouzelnictví
    Zdravím tvůrce deníčku. Aby jsi v tom nebyl sám taky se mi to stává a celkem pravidelně. Možná to souvisí taky s tím, že se poslední dobou stává, že nejde otevřít žádné okno na ostrově. Obsah skladu kasárna prostě klikám a nic. Asi BUG, nebo vítr :-)

  3. #3
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Taky zdravím a snad přinesu trochu optimismu - pořád jsi na tom relativně dobře. Občas se mi stává, že zadám stavět budovy, ty pak zmizí ze seznamu, tak zadám nové, načež se celý klient zasekne a přemýšlí. Pak vidím, jak se staví jedna budova tam a jedna tady. Ve výsledku se postaví průměrně dvě - ze šesti

    Podporu už jsem vyškrtnul ze hry - poté, co jsme se po pěti e-mailech nebyli schopní domluvit na podstatě problému (cechovní nebo denní úkol). Přeju silné nervy a slabé problémy

    P.S: Obrázky bych nahrál třeba na tinypic.com a do mailu dal příslušné odkazy.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  4. #4

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    284
    Monde
    Kouzelnictví
    zdravím, ten samý problém, ale nějak jsem o zatím neřešila, poněkud hodně malé zlo oproti jiné zmetkovitosti celé hry :-) a ano od doby premka bez premka no problema :-)

  5. #5

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Zmatené stavění se u mě děje rovněž. Přesně jak jsi psal. Když zadávám víc staveb za sebou, tak se mě stává, že jedna zmizí a začne se stavět následující. Pak si to ale zřejmě hra rozmyslí a vrátí se k výstavbě i té první. Jindy zase musím zadávat budovu na několikrát, protože si hra zkrátka usmyslí, že tohle stavět právě nechce a tak jí musím opakovaně vysvětlit kdo je tady pánem.

  6. #6
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Roderikův milý deníčku (snad mi promine, že jsem tě takhle zneužil )

    Nedá mi to, abych si i já neufňuknul. Strašně padá chat. Ještě ani nenaběhne a už jsem ho zase ztratil. Ne že bych čekal pomoc nebo řešení. Ale snad se mi uleví

    Code:
    ---      Náš milý deníčku
    +++      Roderikův milý deníčku (snad mi promine, že jsem tě takhle zneužil :))
    Last edited by Ravise; 31.10.13 at 11:14. Reason: viz in-post patch

  7. #7

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Náš milý deníčku (ok Ravise, nebudu soukromník :-))

    zase se ti jdu vyplakat na rameno, vlastně na hřbet, rameno asi deníčky nemají :-)
    Do mé oblíbené hry The Settlers Online už dorazila bohužel nová doba. Přesněji, nová uspěchaná doba. Všichni někam spěchají, na všechno je málo času. Na detaily se nehledí, hlavně ať je to rychle a ať je toho hodně. Co na tom, že to není dodělané a má to chyby. Však oni si hráči časem zvyknou a když bude nejhůř, no tak to zaplácneme nějakou tou rychlou údržbou a nějak zalátáme.
    PROČ?
    To by byl takový problém nejprve dodělat pořádně jednu věc a pak se teprve pouštět do něčeho dalšího? Nejsem sice programátor a tvůrce her. Ale pouze zdravým, selským rozumem bych předpokládal, že poměr lidí co vymýšlí nové věci a lidí co stabilizují zaváděné novinky ve hře, odchytávají bugy a chyby a celkově hru optimalizují na lepší výkon se s vývojem hry musí vyvíjet také. Pokud například v ranných érách vytvářelo hru 1000 lidí a 100 ji udržovalo. Nyní by ten poměr měl být minimálně 1:1, dokonce bych byl pro to, aby se spíš těch 1000 lidí vrhlo na opravu všech chyb, bugů, nedodělávak, nesmyslů a podobně a pouze těch 100 se nadále zabývalo čím hru skutečně ještě obohatit.
    Hru by si totiž měl člověk užívat, bavit se u ní. V současnosti tomu tak bohužel není :-( a ŽÁDNÁ novinka to nenapraví. Od zábavy totiž člověka neustále odvádí nejrůznější chyby, lagy, pády chatu nebo rovnou celé hry.
    Je to škoda. Už totiž pomalu s hrůzou čekám, kdy se do hry přidá nějaká další novinka, která automaticky přinese další chyby a častější pády :-(

    Se smutkem na tváři Lord Velitel Roderik

  8. #8

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    take me posledni dobou mizi stavebni seznam budov (ale nastesti se stale stavi dal), na testu me doslo k problemu ze se stavba dokoncovala dokola x hodin.. tento problem neslo zdokumentovat(dokonceni za gemy i cekani nic nepomahalo)
    bohuzel problem se nepovedlo znovu nastolit..
    nektere drobne chybky se stale dokola opakuji vcetne jiz opravenych zaleztosti (napriklad golem a testovaci server vs nasazeni na realny provoz)

  9. #9
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Náš milý deníčku (ok Ravise, nebudu soukromník :-))
    Jen jsem chtěl zkusit co na tom je... A světe div se, ono to fungovalo A protože tu máme sběratelské předměty, nechci zatěžovat chudinku databázi dalším vláknem na foru. Takže jsem zneužil Tvůj deníček.

    Připojím se k tobě a pošlu malý vzkaz vývojářům (třeba si to někdo z nich přečte): Děláte v principu dobrou práci. Ta hra je v principu dobrá. Ale většině lidí se nebude chtít přispívat vám na denní chléb za hru sice plnou novinek, ale prakticky nefunkční. Pro mě za mě ať přichází dvě novinky ročně, když to bude potřeba a bude se radši vylepšovat stabilita hry. Až to poběží tak, že si udržím chat déle než pět-deset minut a hra nebude v 98% lagovat, budu i rád když ode mne peníze dostanete. Ale takhle... škoda slov.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  10. #10

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Můj milý deníčku,

    dlouho jsem se ti nevěnoval a tak se ti moc omlouvám :-(. Nějak nebyl čas. Ale dneska jsem narazil na krááásnou perličku a zkrátka nemůžu jinak než že se s tebou o ni podělím :-).
    Vývojáři nás obohatili o vymoženost odchozí pošty. Na první pohled užitečná vlastnost, jenže nějak se jim to nepovedlo. Do posledních 50ti zpráv, které jsou v odchozí poště uložené, se započítává odeslaná hromadná zpráva každému členu cechu zvlášť!!!
    Jak by řekl klasik: "Marně jen přemýšlím, kde udělali soudruzi z NDR chybu?" D

    Lord Velitel Roderik

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.