Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Thread: Několikaminutové lagy, ibsolutní ignorance ze strany moderátora BB_Dori

  1. #1

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví

    Několikaminutové lagy, ibsolutní ignorance ze strany moderátora BB_Dori

    Vyjádření, které jsem včera večer zaslal na podporu:

    Během hry došlo k několikaminutovému výpadku komunikace se serverem -
    bohužel se to stalo během dobrodružství a během útoku. Hrál jsem
    dobrodružstvíí "Seveřané", útočil jsem na kemp č.7 (vše dle
    settlersonlinetools.com/en/combat_simulator/ ), abych se vyhnul pasti, musel
    jsem poslat útok na kemp 6 a po dostižení a poražení kempu 7 útok
    odvolat, tak jako jsem to dělal už minimálně 30x. Bohužel k lagu serveru
    došlo při boji s táborem 7 a než se komunikace obnovila, generál už
    měl dávno dobojováno a byl v půlce bourání kempu č. 6, na který
    útočit vůbec neměl, protože na něj neměl vhodnou kombinaci vojáků.
    Přišel sjem tak zbytečně o 21 střelců z kuše a jednoho elitního
    vojáka, nemluvě o tom, že dobrodružství budu muset dohrát až další
    den, protože aktuálně nemám chybějící kuše v zásobě a musím je
    dát přes noc vyrábět. Klidně si zkontrolujte logy. Už se mi jednou
    stalo, že jsem v této situaci takto přišel o jednotky, ale tehdy to byla
    moje hloupost, že sjem na útok zapoměl a nastihl ho odvolat. Tentokrát
    jsem nad tím seděl a zíral na to, a stejně úplně zbytečně.

    Odpověď, která dnes dorazila:

    Zdravím Tě A_T_F,

    Děkujeme, že jste si našli čas kontaktovat Podporu TSO CZ.

    Bohužel nejsme zodpovědní za návody umístěny na fóru. Ty jsou zveřejněny jinými hráči ve hře a ukazují, co fungovalo pro jednoho hráče v té době. Přestože mapy mohou být užitečné pro hráče, nemůžeme zaručit, že budou fungovat pokaždé, v důsledku změn ve hře, které se konají pravidelně, a proto nemůžeme kompenzovat ztráty, které mohou vzniknout z jejich použití. Jsou to "neoficiální" pomůcky které byly vytvořeny a jsou používány hráči.

    The Settlers Online je hra v internetovém prohlížeči, a při tomto typu hry je pravděpodobnost, že lagy se mohou objevit a způsobit problémy. Technici s vývojáři pracují na tomto problému a hledají řešení, jak lagy eliminovat.

    Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti.

    S Pozdravem,
    BB_Dori

    1) Nenapsal jsem nic o žádném návodu, odkaz na simulátor jsem uvedl proto, aby bylo jasné, o kterých kempech mluvím. Jak moderátor Dori došel k tomu, že se řídím nějakými návody, to absolutně netuším. Žádným cizím návodem jsem se neřídil, vycházel jsem z vlastní strategie. Absolutně nechápu, o čem Dori mluví. Na co tedy máme podporu, když tam sedí takoví ignoranti, že jen copypastují z 10ti připravených odpovědí, místo aby si vůbec přečetli zprávu, která jim byla zaslána, to fakt netuším. A pokud je hra navržena tak, že tábory dostihávají, trasu útoku nejde nastavit manulálně a generály lze odvolávat z útoku, pak mi přijde logické, že tyto strategie (útoky na jiný kemp s odvoláním, bloky) jsou zamýšlenou součástí hry. Pak se mi opravdu nelíbí, že já přijdu o vojáky, protože najednou dojde k výpadku na straně serveru (net mi normálně jede), a to výpadku v řádu několika minut, nikoli vteřin. Ten generál bojoval, bojoval, bojoval a najednou blik, byl u kempu, vzdáleného min. 10 vlaječek, a byl v půlce bourání. To mi prostě nepřijde normální. Především mi ale nepřijde normální, že dnes, o den později, se mi stala naprosto identická situace. Bojuje s kempem 6, bojuje s kempem 6, bojuje s kempem 6 a najednou blik, bourá kemp 7, dalších 21 kušířů a eliťák v háji. A to jsem se vždy snažil hrát bezpečně a vyhýbat se dobrodružstvím, kde se bloky dělají - prý si má člověk testovat jak moc server laguje před pokusy o blok a pokud laguje příliš, o bloky se nesnažit. Ovšem netvrďte mi, že někéolikaminutový lag je něco, co sjem mohl odhadnout a předpokládat.

    Takže, budu upřímný.

    To, že server takto laguje (nebo možná přímo chybuje) mne skutečně sere.
    To, že podpora vůbec nečte co píšu a jen si posílá své předpřipravené odpovědi, to mne sere ještě víc.
    A samozřejmě nejvíc mne sere to, že teď přijdete, a jediné co pokrytecky vyřešíte je to, že tu mluvím sprostě. (promazáním příspěvku, napomenutím, banem). Na zbytek jen odpovíte "tvůj problém, máš ničit všechny tábory" a "na řešení se pracuje", což upřímně řečeno, hraju od konce února, o problému s úkolem "Dlouhé luky" se ví celou tu dobu, a ze ten půlrok to nikdo nedokázal opravit. Tento projekt mi přijde jako na koleně dělaná opensource hra plná nightly buildů a ne jako normální komerční projekt, za který se za drahokamy platí velké peníze.

  2. #2
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    jako na koleně dělaná opensource hra plná nightly buildů
    Tady bych chtěl jenom upozornit, že to, je-li program opensource nemá vliv na kvalitu jeho kódu. Vlastně se to má tak, že u velkých opensource projektů je vyšší, než u průměrného komerčního projektu. Takže jenom pro přesnost.

    S popisem kvality podpory převážně souhlasím.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.