Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 17 of 17

Thread: Ceník TSO - Výchozí tabulky pro obchodní kancelař

  1. #11

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Reborn View Post
    .. ze by 11.5 boroveho dreva mela byt 1 zelezna ruda.. da to nekdo..?
    dá to ten, co se bude řídit tabulkou, protože ví že je to výrobní cena. ale kdo by kupoval borové dřevo, kdyš už má železo? .. předmětů jako borového dřeva v průběhu hry prostě každej má nadbytek. kdo nepotřebuje, nekoupí. jedině že by někdo zboural svůj řetěz na borové dřevo.


    Quote Originally Posted by Reborn View Post
    .. treba zula/exo drevo/kanony/kuse/ ..
    tím že se ty suroviny nevyrábějí ale hledají (=náhoda), eště nevim jak to vypočítat


    Quote Originally Posted by zizelevak View Post
    ... ale u boduvo ktere jsou na vzdy nepocitam cenu surovin na jejich stavbu
    taky nepočítam věčné budovy "bariéra .. ale .. jinak bezpředmětné."


    Quote Originally Posted by zizelevak View Post
    podle me je presnesni uvadet cenu 1000 kusu vyrobku v mincich, pak ti odpadne nutnost mit tolik sloupcu tabulky. Zaroven se zvysi presnost cen, protoze pomer 1 ku 3 muze byt 1 ku 2,501 nebo 3,409 a to je velke rozpeti.
    já udělal tolik sloupců, aby se už nemuselo přepočítávat. rychle kouknu, a hned vím, jestli se to vyplatí koupit.

    co se tiká přesnosti .. souhlasím že je dobré to vědět přesně (přidal jsem nahoře tabulky).
    vypočítaní je to vždy přesně! jenom to ukazuje zaokrouhlený čísla podle nastavení.

  2. #12

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    zkus se podle toho ridit a uvidis zdali budes mit kloudne vysledky.. kazdopadne pokud jsem dobre dekodoval napriklad cenu irmy tak tu mas podhodnocenou

  3. #13

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Nexal View Post
    vsechny tyhle radoby navody jak a co a za kolik kupovat maji podstatnou vadu - nejsou schopne se dynamicky prizpusobovat trhu
    smysl, proč jsem si tabulky vypočítal, byl přesně v tom, abych měl záchytný bod.
    takže nerozumím ... proč by se tabulky měly dynamicky přizpůsobovat?

  4. #14

    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    11
    Monde
    Kouzelnictví
    docela zajímavý porovnávat ceny s časovým odstupem

  5. #15

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Dle mého celkem na nic tabulky, cena za zboží se neustále mění hlavně s měnící se poptávkou a nabídkou zboží, příkladem mramor - jednou prodám xy kusů mramoru třeba za 250 zlatých, o dva dny později je neprodejné za pouhých 200 zlatých. Navíc základem existence trhu je především vydělat na tom co mám k dispozici. I když musím uznat, že některé nabídky jsou nereálně přemrštěné...
    Nejlepší je za a) prodávat přebytky v okamžiku, kdy jsou ceny nahoře, jinak si je držet na skladě a za b) udělat si produktivní ekonomiku, abych měl vždy dostatek zboží které nejvíce potřebuji a nemusel nic kupovat.. Ale bod za snahu

  6. #16
    sarie
    Guest
    vyrobit koš irmy trvá nějaký čas a tak i počet vyrobených počet kusů je omezený.
    př.: začali vánoce a cena 10dárků za 200mincí a ted 10dárků za 80-100mincí

    snaha dobrá ale ani v životě nemáš stejné ceny... jsou akce a ceny jdou nahoru a dolu... i s trhem. Jak psal Patrof: mít fungující ekonomiku v plusu a pak prodáváš jen přebytky... navíc tu jsou budovy které vyrábí bez nákladů (bezedný měd důl, zlatá věž, chýše, mlýny, recyklačky, klášter vydá za 4nápoje = ušetříš 3 koše a 4 stav. povolení) kde toto máš započítaný?
    dále je to o přístupu hráčů, kdo je aktivní nahazuje 2x za den irmu + odznaky. tabulky jsou hezké, ale naprosto dezinformující...

    adventura Černý rytíř se prodávala 1300mincí ted ji seženeš za 300mincí a ještě ti ulámou ruce... až porozumíš obchodu snad ti dojde nesmyls tabulek ;-)

  7. #17

    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    44
    Monde
    Kouzelnictví
    Mě tak napadá, že takovéto tabulky by fungovaly možná tak za totáče :-)

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.