Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Ceník TSO - Výchozí tabulky pro obchodní kancelař

  1. #1

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví

    Ceník TSO v1.1 - Výchozí tabulky pro obchodní kancelař

    poslední měsíce jsem měl čím dál větší potíže nakupovat v obchodní kancelařy. zdálo se mi, že přibývá kruté drahých nabídek. časem jsem úplně ztratil přehled, a tak jsem si musel nějak pomoct.

    vypočítal jsem z mechaniky TSO kolik jeden kus každého zboží stojí vyrobit. z toho ted' pro každý předměd můžu vyrobit tabulku.
    jako první jsem udělal tabulku pro výměnu každého zboží za mince.

    výsledky mě občas překvapily, poměry úplně jiné než jsem si myslel.
    ale ted' můžu v pohodě nakupovat, bez starostí že mě někdo okrádá, klidně i trochu dráž. tak jsem si myslel že se o to podělím.


    bez desetinných míst, 1-500


    bez desetinných míst, 1-60 a 60-500


    dvě desetinné místa, 1-500


    dvě desetinné místa, 1-60 a 60-500


    kolik času jeden kus každého zboží stojí vyrobit



    mechanika TSO:
    (bez drahokamů. drahokamy jsou placená možnost obejít herní mechaniku, a zrychlit hru. koupě se nedá předpokládat, ani by nebylo spravedlivý je započítat, snížila by se získaná výhoda)

    - základní měna je čas.
    - hra má alespoň dvě fáze: 1 - v porovnání rychlý začatek (základní aš pokročilé předměty) ; 2 - pomalý konec (výroba mincí a expertních předmětů)
    - úroveň budov zkracuje čas výroby, a tím umožňuje bud' levnější výrobu nebo odstranění budov (k získaní stavebních povolení). v první fázy je vylepšení budov jenom reálný dokud nestojí mince nebo expertní předměty.
    - jednorázové výdaje na koupi nebo vylepšení jsou značná bariéra pokroku ve hře, ale kvůli potom nekonečně možne výrobě jinak bezpředmětné.
    - poměr hodnoty mezi předměty se vylepšením budov nemění, jenom v porovnání z nižší úrovni je výhoda. ale kvůli větší spotřebě surovin, celkově výroba často není aní zřetelně levnější.
    - při pokroku ve hře, nejpozději koncem první fáze, se ceny ustálej (počet budov a jejích úroveň). hráč má nedostatek stavebních povolení, a případně musí bourat když chce postavit novou (expertní) budovu. získat suroviny na vylepšení jenom jedné budovy trvá hodně dlouho.


    z toho vyplývá, že bez drahokamů konec první fáze je skoro jako konec hry, a tím ideální na určení orientačních cen. většina budov má úroveň 3, jenom některé pokročilé budovy úroveň 2 nebo 1. podle toho jsem vše vypočítal.
    do ceny se musí případně podle situace započítat:
    čas hledání naleziště; stavební čas budovy + cena surovin; čas výroby + cena spotřebovaních surovin

    uhlí se dá vyrábět dvěma způsoby, tak jsem použil průměr cen.
    mince jsou vyrobení s košem tety irmy 1x denně na celý řetězec.
    na pšenicy a vodu jsou různé budovy, a tím taky různé ceny výroby. použil jsem nejlevneší cenu z bodov úrovně 1.
    Last edited by shinogu; 23.08.13 at 12:39.

  2. #2

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    20
    Monde
    Kouzelnictví
    Podle mě tohle spraví hlavu bláznům na TSO

  3. #3
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Základní problém TSO je, že některé věci jako zbraně vypadávají na dobrech a značně křiví nabídku - viz. ocelové meče, kuše, děla apod. Na druhou stranu chleba potřebují všichni a proto poptávka zvyšuje cenu.

    Tyto tabulky jsou dobré, ale hodně teoretické.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  4. #4

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Ta cena zlata a zlaté rudy vůbec neodpovídá protože každý rozumný člověk na ten řetězec hodí alespoň irmu taže zlatá ruda má 1/4 ceny v mincí a zlato 1/2 cenu v mincí. Samozdřejmě se musí odečíst cena irmy ale ta je vporovnání s výdělkem malá. viz diskuze http://forum.thesettlersonline.cz/th...%C3%AD-denně)

  5. #5

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Deimos_CZ View Post
    Ta cena zlata a zlaté rudy vůbec neodpovídá protože každý rozumný člověk na ten řetězec hodí alespoň irmu
    souhlasím, velká chyba!
    už jsem to připravil, a chystám se to opravit.

    ale kolik košů mám započítat? - já bych to odhadoval na 1x denně pro většinu/průměr hráčů = 1x koš na celý řetězec, a po 6h by to běželo zbytek dne bez.



    Quote Originally Posted by Dalnar View Post
    Tyto tabulky jsou dobré, ale hodně teoretické.
    ano, jsou to jenom výchozí tabulky pro orientaci.
    tabulky nemají předpovídat ceny na trhu, mají dát hrubý přehled o tom, co předměty ve výrobě skutečně stojí.
    samozřejmě, kdyby to začalo používat hodně lidí, tak by došlo k ovlivnění cen na trhu. ale nikdo se toho bude držet přesně.

  6. #6

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    prepocitavat cenu vseho na mince a zpetne je zavadejici.. napriklad zkuste menit v tomto pomeru borove drevo na zeleznou rudu a vyjde vam ze by 11.5 boroveho dreva mela byt 1 zelezna ruda.. da to nekdo..?
    ten herni mechanizmus ma svou cenu take pro konkretni zkupiny hracu na urcitych levelech..treba zula/exo drevo/kanony/kuse/.. pro nekoho kdo nechodi adventury nebo je chodi bez veterana ma naprosto odlisnou cenu nez pro nekoho kdo to lita s veteranem a napriklad uz i kanonama.. tam je to uplne jinde..

  7. #7

    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    Ahoj, ja si delam vlastni prehled realnych cen z trhu a snazim se to porovnavat prave s naklady na vyrobu. Stejne jako ty beru za jednotku cas, ale u boduvo ktere jsou na vzdy nepocitam cenu surovin na jejich stavbu, to pouze u dolu.

    podle me je presnesni uvadet cenu 1000 kusu vyrobku v mincich, pak ti odpadne nutnost mit tolik sloupcu tabulky. Zaroven se zvysi presnost cen, protoze pomer 1 ku 3 muze byt 1 ku 2,501 nebo 3,409 a to je velke rozpeti.

    Cena buffy to je dobra poznamka, protoze talir ryb stoji 0.006 mince / hodinu, irma 0.040 mince/ hodinu a potom se vyplati buffovat uplne vsechno rybama, vetsina staveb lvl 3 se vyplati irmama.

  8. #8

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    za tu cenu ty irmy rad koupim.. realna je tak 2-4 mince kus vzhledem k rychlosti produkce zasobarny

  9. #9

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    23
    Monde
    Kouzelnictví
    tohle je knicemu,ber to treba jako bump

  10. #10
    Nexal's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    213
    Monde
    Kouzelnictví
    vsechny tyhle radoby navody jak a co a za kolik kupovat maji podstatnou vadu - nejsou schopne se dynamicky prizpusobovat trhu

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.