Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Diskuse - jak nejlépe vyknihovat geologa

  1. #1

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví

    Diskuse - jak nejlépe vyknihovat geologa

    Moje úvaha byla, vzhledem ke sdíleným skillům (hledání rud, hledání minerálů) stavět dva typy geologů, geolog na rudy a geolog na minerály. Začal sjem těmi které potřebuji více, tedy geolog na rudy.

    Knih smí být maximálně 31, tedy na poslední úrovni mohu dát jen jednu knihu, na úrovni pod ní maximálně 5, atd. Slyšel jsem formulaci, že pro optimální využití smím dát právě 5 knih na každé patro. To ale není pravda. Já mohu dát více knih do nižších pater, pokud dané patro nenabízí dostatečné uplatnění. Tedy pokud dané patro má dva bonusy minerálové a jeden rudný a já dělám rudného geologa, pak stačí dát ty rudné bonusy a zbytek poslat do nižších pater, ať už proto, že tam je skill který mi chybí (v daném patře byly 2 rudné a jeden minerální), nebo proto, že nižší úrovně knih jsou levnější.

    U rudného geologa ale nastávají konfliktní situace:
    nejvyšší úroveň, jedna ze 3 možností - dle mého se nejlépe jeví o 8 procent větší naleziště. Ale jak přesně funguje to doplnění aktivního ložiska? Najde to samé co hledám? Takže když hledám měď, může doplnit měď? Nebo i zlato? A jak moc to vlastně doplňuje?

    Předposlední úroveň - sem mohu dát max. 5, jinak bych přišel o nejvyšší patro. Je tedy lepší dá 2x kvalitní zlaté šachty a plného sběrače rud? Nebo plné kvalitní zlaté šachty a jen 2x hledače rud?

    O úroveň níž: Přebytky z těžby železa, nebo zlatá žíla? Preferoval bych plnou zlatu žílu.

    O úroveň níž: Přebytky z těžby zlata, 2 zbývající knihy poslat o patro dolů, ať mám plné jak přebytky mědi, tak dvě železa v jednom.

  2. #2

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    60
    Monde
    Kouzelnictví
    já mám osobně pocit, že ten systém je šíleně komplikovanej a neintuitivní .. několikrát jsem to pročítal a nakonec jsem to stejně pořádně nepochopil (což může bejt pochopitelně moje chyba a smůla, protože jsem natvrdlej) .. jsem samozřejmě rád, že tohle není hra, kde stačí bezmyšlenkovitě klikat, ale tohle mi přijde až moc ...

  3. #3

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    55
    Monde
    Kouzelnictví
    Lepší je si knihy prozatím šetřit a počkat až na "skill tree" u Scoutů/Generálů.

  4. #4

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    No jo Emhyre, ale kdy přijde "skill tree" u Scoutů/Generálů? Na Vánoce?

  5. #5

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    55
    Monde
    Kouzelnictví
    Nevim, ale vzhledem k postupnému navyšování cen Knih je z mého pohledu lepší si je šetřit.

  6. #6

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví
    Z tuningu generálů mám obavu, že na něj nikdy nedojde, protože by to hráče v boji posílilo příliš.

  7. #7

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    nejsem si jistej ale mel by tam byt nejaky strop kolik stoji maximalne ne? nebo se pletu?

  8. #8
    ex_MOD_Leonell's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    271
    Monde
    Kouzelnictví
    osobní názor:
    nechápu ten strom ... chci něco udělat a nemůžu, musím naházet knihy někam kam nechci = vyhodit suroviny a knihy
    třeba to opraví

  9. #9

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    284
    Monde
    Kouzelnictví
    Leonell kdyby jenom strom že nejdou přeskočit věci které nechci, ale když jsem tunila měď tzn. že při hledání dolu najde také nějakou vytěženou měď tak při základu 1 knihy mi téměř pořád nosil 250 mědi v okamžiku vytunění na maximum u mědi, nosí občas 50 takže něco je tam nevyvážené a to hodně, logicky čím víc vystudovaný tím víc surek, pokud ovšem soudruzi z NDR to studium vědění nepobrali doslova a důsledku, kde by potom byl výsledkek čím víc vystudovaný, tím míň práce

  10. #10
    SeFF's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Morava
    Posts
    379
    Monde
    Kouzelnictví
    Tohle je můj strom geologa a naprosto mi vyhovuje. Jen nevím do čeho dát poslední knížku, ale v podstatě je to jedno.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.