Reply to Thread
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 60

Thread: Hodnocení eventu k 20. výročí značky Settlers

  1. #1

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví

    Hodnocení eventu k 20. výročí značky Settlers

    Téma:

    Nostalgie po starých časech byla zajímavé zpestření, zvlášť pro někoho, kdo začínal už na Settlers I. Právě proto mi ale přišlo škoda, že celý event byl tématicky zaměřený až na Settlers II a nikoli na skutečný počátek, nebo že tedy nebyl jakýsi průřez celou dvacetiletou historií.

    Odměny za event:

    Spousta lidí nadává, že nemá důvod se snažit, protože ty odměny za to nestojí. Skladiště s kapacitou blbých 20 lidí. No ehm, kolik má tu kapacitu jako mít? 500? To že by ji dostali i hráči na levelu 15 by přece totálně nabouralo herní mechaniku - to skladiště prostě nemohlo mít nějakou zázračnou kapacitu. Prostě je to v první řadě dekorační budova, která říká: zůčastnili jsme se eventu - přesně ta "trofej", o které se mluvilo na konci posledního krizového úkolu. (pokud ji teda od zítra nenabídnete v obchodě za drahokamy)

    Výroční vouchery:

    Trochu mi vadila nevyváženost jednotlivých voucherů: jeden den svačinka v ceně několik set mincí, podruhé 250 koní v ceně sedmi, ale jak se říká, darovanému koni na zuby nekoukej. Co mi vadilo nejvíc byli lidé, kteří si vylmi rychle zvykli darovanému koni na zuby koukat, a pak se hrozně rozčilovali, že jeden den kůň nebyl (protože si ho vybrali už v sobotu). Akorát trochu smutné mi přijde, že většina lovení voucherů se z jakéhokoli hledání omezila na kontrolu vlákna na foru, nebo ještě lépe, na dotaz "už je dnešní voucher?" na globálu.

    Koncept soutěže:

    Soutěž založená na faktu, že já sám jako jednotlivec nemůžu výsledek nijak ovlivnit, ale přitom bude celkový výsledek přímo úměrný tomu, kolik lidí se rozhodne balónky přesto vyrábět, to považuji za zajímavý sociální experiment. Samotný proces výroby balónků, zde se musím organizátorů zastat. Častá výtka byla nevyvážená výhřevnost jednotlivých surovin, že prý meče dají stejně balónků jako železo a že autoři snad neznají cenu surovin na trhu. Problém je, že cena surovin je na každém serveru jiná (nové světy platí 5 mincí za kuši, u nás už je to skoro 0,5 mincí za kuši) a současně se cena mění i na základě krátkodobé poptávky (např. 1000 bronzových mečů před dvěma týdny stával až k 90ti mincím, dneska už stojí 30). Rozdělení dle tříd tedy považuji za nejlepší možné. Nevím, zda výroba balónků z vody byl od začátku záměr, nebo jen šťastný důsledek, fakt je, že výroba vody velmi srovnala možnosti jednotlivých hráčů, ať byli na levelu 20, 30 nebo 40 - výroba vody totiž byla primárně o tom, kolik času byl člověk ochotný věnovat stavbě studní. Hlavní rozdíl pak v začátku dělaly skladové zásoby surovin o vysoké výhřevnosti (exoklády, ledek), které umožňovaly starším serverům mnohem rychlejší start. Celkem mi ale vadila maximální možná velikost várky, která mi přišla zbytečně a otravně malá, a tedy značně zvyšující počet kliknutí (podobný problém mám i s krmením pro ryby - chci vyrobit 25000 na jeden klik a ne na deset, kor když kvůli lagujícímu serveru musím často čekat několik vteřin, než se várka dá vyrábět a já můžu zadávat další).

    Rozdělení a spojení serverů:

    Přijde mi těžko uvěřitelné, že první polovinu tabulky obsadily samé německé servery jen proto, že se uživatelé "prostě rozhodli, že oni vyhrát musí".
    Bez přístupu k databázím to lze těžko posoudit. Český server byl navíc velmi znevýhodněn tím, že hned po začátku soutěže přišel prodloužený víkend, na který si spousta lidí brala volno a byla mimo internet - nastal propad oproti ostatním serverů nejen faktický, ale i morální, že lidé neměli příliš motivaci něco dělat, když viděli, že jsme skoro poslední.

    Informovanost:

    Fatální selhání, kvůli kterému přetrvává hořký pocit křivdy z celého eventu. První den po zahájení prvního kola nám všem bylo tvrzeno, že pokud neuděláme alespoň 100 procent, tak do druhého kola vůbec nepostoupíme. A také, že první kolo bude trvat přibližně 4 dny. WTF? Přibližně 4 dny? Procenta vůbec nepřibývala a tak jsem v boji o záchranu serveru hodil na zásobárnu zajíce s rozpálil všechny skladové zásoby exoklád a ledku. Druhý den se dozvím, že to byla nějaká chyba při překladu, že do druhého kola postupují všichni a já to rozpálil úplně zbytečně, místo toho, abych si ty suroviny schoval na začátku ostrého startu. Třetí den Ing šmoula začne tvrdit, že má zákulistní info od německého moda BB Panther, že svět, který nedá alespoň 70 procent, nepostoupí. Už mi to bylo fakt ukradené. Fakt je, že za první den kvalifikačního kola jsem zřejmě vyrobil více balónků, než za celý zbytek eventu, protože tohle mi vzalo jakoukoli chuť soutěžit. Takže vzkaz organizátorům: jednou malou chybou jste dokázali totálně zvorat jinak velmi dobře a zajímavě připravený event. Gratuluji. Doufám že už se to nebude opakovat.

    To že ostrá soutěž končila strohým oznámením "zítra už balonky nedělejte", místo abychom byli pravidelně informováni že "ještě dva týdny", "ještě týden" a "ještě 3 dny", už mne nijak nepřekvapilo.

  2. #2

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    tak v tomhle s tebou souhlasim, jen mala pripominka k tomu rozdeleni melo by se brat v potaz jak dlouho jedou DE servery oproti nasemu rozdil ekonomiky diametralne uplne jinde zatim co oni mela na skladech tisice ledku, exo klad a podobne u nas to bylo v dost mensi mire a takovy mnozstvi co oni u nas mel malo kdo to taky dost ovlivnilo prubeh a bylo to dost znat na zacatku druhyho kola... DE servery 30% den bez problemu a my sotva 10% rozdeleni melo byt udelany rozhodne jinak obzvlaste vzhledem k tomu ze odmena je i za nejvic vyrobenych balonku na serverech za cely event
    Last edited by Karamon; 23.07.13 at 13:57.

  3. #3
    Former Community Team member BB_Kahsi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1,000
    Monde
    Kouzelnictví
    Děkuji za reakci, takové rád vidím. Podrobné, s důvodem proč to jo a ono ne. Určitě předám dál.

    BB_Kahsi

  4. #4
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Mě osobně vadil nejvíc ten ofláklý systém konverze surovin. Voda stejná hodnota jako nápoje, železná ruda stejná hodnota jako ignot nebo meč (bez ohledu na to že je potřeba 8 rudy na meč), nejde o to kolik to stojí na trh, ale jednoduchý poměr materiálu a času vs. výsledek. V eventu který je časově omezen, by měla být náročnost zboží oceněna taky časem jaký je potřeba k jeho dosažení. Kolik vody je schopný každý vyrobit a kolik ho to bude stát když zaplácá ostrov studnami ? Kolik ho bude stát když bude vyrábět železné meče ? Prostě celkově zklamání, které mě vůbec nemotivovalo se příliš aktivně účastnit, protože jediné smysluplné bylo měnit vodu.

    Na to že Settlers byla vždy ekonomická hra mi přijde, že tuto část začíná BB velmi zanedbávat. Hrozně by mě zajímalo jak by event vypadal a jak by se "povedl", kdyby se nedala měnit voda. To by asi ty výsledná čísla byla úplně jinde.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  5. #5

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    60
    Monde
    Kouzelnictví
    mě dost otravovaly dobrodružství typu hledej lampu, záhon květin, lavičku atd. ... bylo to dost infantilní a pořád stejný (a neodbytně každej den :-)) .. to snad vymyslela nějaká uklízečka, ne? :-) .. graficky to bylo tak na úrovni roku 2000, takže to možná taky dělala ta uklízečka :-)
    jinak to skokový odměňování (150% - 200%) bylo demotivační, protože když bylo vidět, že na 150% nedosáhneme, nebyl důvod pokračovat ... nehledě k tomu, že původně snad bylo napsáno, že to bude trvat až do 25.7. (nebo se mýlím?) a já dneska ráno zjistil, že je konec ... jak už bylo zmíněno komunikace v tomto ohledu fakt mizerná ... co se týče odměn, nejsou nic moc, ale mohlo se to aspoň trochu vyvážit tím, že by bojový dobrodružství dávaly taky nějaký suroviny, nejen zkušenosti ... celkově bych řekl, že na to, že to byla oslava tak významnýho výročí a že se to tak mohutně avizovalo a propagovalo, to bylo dost odfláknutý ...

  6. #6

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    102
    Monde
    Kouzelnictví
    A_T_F: Souhlasím s tebou, hezky napsané. Mě nejvíce vadilo, že nevíme, kolik je těch 100% a z čeho se počítají. Tak jsme jen házeli a doufali, že to k něčemu bude.

    "To že ostrá soutěž končila strohým oznámením "zítra už balonky nedělejte", místo abychom byli pravidelně informováni že "ještě dva týdny", "ještě týden" a "ještě 3 dny", už mne nijak nepřekvapilo." Informace byly v oznámení, kdy bylo psáno ukončení 23.7. ael bylo to poměrně zastrčeno. leč kdo hledal jistě našel.

    Karamon: To máš pravdu, ale tak to měli organizátoři rozdělit tak, aby vznikly porovnatelné skopiny, které by si mohly navzájem konkurovat. od toho snad bylo první kolo soutěže ne?

  7. #7
    Former Community Team member BB_Kahsi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1,000
    Monde
    Kouzelnictví
    Ekoterorista: Ke grafice, byla použita grafika (a ostatně i hudba) ze starých dílů Settlers, prvního a druhého. Proto vypadá jak z minulého století, protože doslova byla.

  8. #8

    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    60
    Monde
    Kouzelnictví
    tak tím se to vysvětluje :-) ... vlastně je dokonce z minulýho tisíciletí :-)

  9. #9

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví
    Co konkrétně bylo ze Settlers 1? U všeho archaického co jsem viděl mi přišlo, že to je ze dvojky.

  10. #10

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    Moor8: to si vetsina lidi myslela ze to k tomu prvni kolo slouzi alespon tak to bylo propagovano... realita byla bohuzel uplne jina a vysledek jsme vsichni videli
    Last edited by Karamon; 23.07.13 at 17:42.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.