Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Platnéř a Kyrysníci

  1. #1
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví

    Platnéř a Kyrysníci

    Je docela škoda, že damaškové meče nejsou až tak moc využitelné a neexistuje na ně pořádné využití namísto pár blokačních jednotek. Napadlo mě proto přidat do hry další budovu + jednotku, která to alespoň z části nahradí.

    Nová budova

    Platnéř - Exotická budova (úroveň 42+)

    10 oceli + 4 titanu -> 1 kyrys

    Nová jednotka

    Kyrysník (úroveň 42+)

    V podstatě se jedná o variantu těžké kavalerie

    zdraví: 20
    poškození: 15-20
    přesnost: 90%
    první útok
    napadnutí nejslabšího cíle

    1 obyvatel + 20 damaškových mečů + 20 kyrysů + 100 nápojů + 100 koní = 1 Kyrysník
    Last edited by Dalnar; 04.07.13 at 07:38.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  2. #2
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Já si to bumpnu. Když vidím ty nové lišky s těmi jejich hps, tak prostě mě by se těžká jízda hodila na občasné chirurgické útoky namísto 4 vln nebohých rekrutů apod.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  3. #3

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    65
    Monde
    Kouzelnictví
    jj,dobrý nápad, navíc bych zvýšil útočné číslo u elitních vojáků. Proč milice, vojáci a elita mají stejné útočné ćíslo?? když každý má jinou zbraň?
    Tady bych dal větší volnost pro hráče si vytvářet vlastní jednotky (3 druhy brnění, 3 druhy zbraní, 2 druhy luků + kůň na jízdu-to by znamenalo že útočí jako první a dalo by se to zkombinovat s luky). Případně pro epická dobrodružství by se dala získat (2-3 %šance) různé epické dílny na zbraně brnění..např. žhnoucí meč, magová hůl, očarované brnění a nevím co ještě.
    Každy ať si prostě vytvoří vlastní jednotku jakou chce.
    A pokuď jde o bitevní simulátor, to by snad nebyl problém vytvořit takový, ve kterém by se nastavily parametry vojáků.
    Last edited by Odeon; 08.08.13 at 22:58.

  4. #4

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    55
    Monde
    Kouzelnictví
    Zajímavé, jenom aby to pak zase nebylo moc OP.

  5. #5

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    hoavni predpoklad takovychto veci je aby nepadali z adventur finalni vyrobky.. kuse a dela by byli uplne jinde s cenou kdyz by nepadali..

  6. #6
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak to je bohužel neduh momentálního systému, že dává hotové věci místo surovin a popravil exo budovy a výrobu. To si BB podělali sami před pár lety a těžko to budou měnit.

    Nicméně smysl mého nápadu (bez ohledu na čísla ty se dají dycky tweaknout), je přidal další pokročilou jednotku a dát nějakou hodnotu titanovým ingotům, potažmo damaškům.
    Last edited by Dalnar; 09.08.13 at 09:16.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  7. #7

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    obavam se ale ze existence silnejsi jizdy by hodne adventur zmenila naproso k nepoznani a museli by se nejakym zpusobem resit komplikace bezestratovosti adventur pro lidi napriklad s major generalem(nejakou dobu jeste beztak nehrozi), timto a skillama generalu(nejakou dobu jeste beztak nehrozi)

  8. #8
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Si osobně nemyslím, protože všude BB cpe ekvivalent jízdy, tak právě naopak je velmi málo táborů kde se dá kavalerie smysluplně využít v jedné vlně proti nepřátelských střelcům. Takto by šlo použít obyč kavalerii jako návnadu (proti psům třeba), kdežto těžká by přežila a sejmula střelce v zadní linii. Ale tak opět záleží na číslech. Každopádně vyrábět a následně ve vlnách obětovat desetitisicíe rekrutů a luků mi přijde značně...neštastné. Ale tak já mám jeden názor z mnoha že :-)

    Taky je hloupá ta nekonceptnost nepřátelských jednotek od BB. Stačí se mkrnout na některé nové pohádkové, královská milice. Hps větší než elitnák, dmg větší než kušiník. Královská kavalerie, víc hps a dmg než mě původně napadlo u kyrysníků.

    Bych čekal že jednotky s vysokým hps budou mít nízký dmg, a jednotky s vysokým dmg budou střelci aby se na ně dala použít kavalerie ...kámen,nužky,papír. Bohužel už to vypadá, že se budou akorát jen zvyšovat staty jednotek až do...nebe, ale původní koncepce je úplně ignorovaná.

    Se obávám kam až ten powercreep povede. Rozhodně mě neláká představa budoucnosti, tj. nasadit 30 tis rekrutů na dobro jen proto že se udělá nějaká hyper královská milice, co bude mít hps jak dva elitnáci a dmg jak 2 kanony.

    Na co mi bude ten nový generál s 270 jednotkama ? když předtím budu muset poslat X vln 200 generála s luky/rekruty abych měl vůbec šanci to sejmout.
    Last edited by Dalnar; 09.08.13 at 10:19.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  9. #9

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    391
    Monde
    Kouzelnictví
    nemel bych nic proti akorat nektere adventury by to znacne ulechcilo a redukovalo to na nich ztraty na minimum.. jako samozrejme ze bych to bral jako vyhodu ale jak by to dopadlo buchvi..

  10. #10
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Ale tak to by přece nevadilo ne ? Pokud jsi lvl 50, tak už by ti měli být dobra typu zrádci šumák, a měl by ses věnovat end-game. Pochopitelně se něco zjednoduší, ale to se stalo i s 250tkovým generálem.

    Já jen poukazuju na "past". Vidíš krásného 270 tkového generála. Takže máš o 8% jednotek víc oproti veteránovi. Řekneš si super..pak se podíváš na nové jednotky, a zjistíš že ty mají několikanásobně vyšší staty než tvé jednotky, a tím úplně negují tu výhodu nového generála, naopak ten powercreep způsobí že potřebuješ mnohem víc jednotek celkově. Jen pro ilustraci.

    Kavalerie - 5 hps, 5-10 dmg, 80% přesnost

    Liška - 30 hps, 10-40 dmg, 95% přesnost
    Královská kavalerie - 40 hps, 10-40 dmg, 95% přesnost

    Samozřejmě ono je to docela celkově složitější a nedá se to celé brát jen z jednoho úhlu ohledu. Na druhou stranu se mi moc nelíbí jakým směrem se to vyvýjí,
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.