Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Blog Šedého vlka

  1. #1
    Graywolff's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Prostějov
    Posts
    27
    Monde
    Kouzelnictví

    Blog Šedého vlka

    Tuhle hru jsem začal hrát teprve včera a je fakt, že mě docela chytla. Mám rád budovatelské hry, kde je spousta surovin, budov a obchodu. Válčení by tam ani být nemuselo, ale když to jinak nejde... U svých oblíbených her obvykle zakládám tyhle blogy, abych se podělil o zkušenosti a rozproudil diskusi. Tak snad to bude k něčemu i tady.

    Zatím moc zkušeností nemám, potácím se na 14 úrovni (a jak to vypadá, ještě se tam budu potácet dost dlouho), plním úkoly (tedy pokud to jde) a pozoruji ten cvrkot na územích svého ostrova. Zádrhely se samozřejmě objevují, jak je u nově vytvářených her obvyklé. Je fajn, že jsou skladiště společná, takže člověk nemusí řešit logistiku v oblasti dopravy surovin mezi nimi. Jsou ale věci, které se geniální logice téhle hry poněkud vymykají. Jednou z nich jsou lesníci. Ti chlapi nemají míru pro vzdálenost. Prostě jakmile někde ucítí pokácený strom, hned tam jdou sázet nový, i kdyby to bylo na druhém konci ostrova. To samozřejmě vede k tomu, že se při použití více center těžby dřeva zatoulají pěkně daleko. A pak nestíhají, takže se mi produkce stromů červená. Zatím jsem nepřišel na to, jak z toho ven. Asi bude potřeba všechny lesníky a dřevorubce sestěhovat na jednu hromadu...

    Dnes jsem ale objevil jiný zádrhel, a to dost zásadní. Přestože mám obchod v podobných hrách velice rád, zákon nabídky a poptávky někdy může kulhat. A pak stačí, když se do úkolu napíše, že je potřeba nakoupit po padesáti kouscích tří různých zboží, a je vymalováno. Což o to, meče a nářadí jsem ještě sehnal. Ale s těmi nápoji je problém - nikdo je nenabízí. Nu což, vytvořím si nabídku vlastní, říkám si při čtení popisu úkolu. Jenže chyba lávky. I když jsem svoje zboží vyměnil a padesátku soudků s nápoji sehnal, do úkolu se to nezapočítalo. Co teď? To mám o to pití žebrat na chatu jako nějaký alkoholik? Nebo obnovovat nabídku jako zběsilý a doufat, že přece jen někdo něco prodá? V každém případě to znamená, že u 14 levelu nějakou dobu zůstanu, protože body zkušeností záskat jiným způsobem než splněním tohoto úkolu jaksi nelze.

    Tož to jsou jen takové drobnosti. Neberte to jako stížnost, každá nová věc má své mouchy. Ale jinak skvělé hře to přece jen ubírá kus jejího půvabu. Byla by velká škoda, kdyby takové lapálie způsobily, že se hra stane nehratelnou. Lepší budovatelskou strategii v provedení pro web jsem totiž ještě neviděl.

  2. #2

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    4
    Monde
    Kouzelnictví
    No vidíš to zase se setkáváme ( kuba 6987 ). Mimochodem jak to dál kráčí s GGE ? Už se ta mrcha rozpadla ?

  3. #3
    strasnik's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    45
    Monde
    Kouzelnictví
    Graywolff ve hře je spousta ochotnych lidí co ti rádi s obchodnímy ukoly pomužou :-) musis jen hledat ty správné :-) Ale jinak dávám 1 za super nápad s blogem :-)

  4. #4
    Graywolff's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Prostějov
    Posts
    27
    Monde
    Kouzelnictví

    Rozpaky emeritního programátora

    Včera jsem se nemohl odpoledne a večer vůbec přihlásit do hry. Dnes zase pro změnu zlobí fórum. Zdá se, že vedení autorské firmy vůbec neodhadlo hlad českých hráčů po budovatelských strategiích.

    Padl zde dotaz na GoodGame Studios. Nevím, jak moc je slušné psát o konkurenci, ale jelikož věci spolu pravděpodobně souvisejí, snad mi nikdo hlavu neutrhne. Pokud totiž hrajete rádi webové hry, pak jste jistě vyzkoušeli Empire. Hru, která byla v reklamě prezentovaná jako budovatelská strategie, ale ve skutečnosti šlo o hru bojovou. A této hře se vůbec dobře nevedlo. Jak to pokračuje, netuším, protože jsem na to už neměl nervy a Empire opustil, je ovšem fakt, že roli vlajkové hry zmíněné firmy převzala nová farmářská hra Big Farm. Alespoň co se četnosti reklam týče, to tak vypadá. To je ovšem hra úplně jiná, takže znechucení hráči Empire hledají, kam se podít. No a The Settlers Online je velmi lákavá náhrada.

    Takže zde bych viděl důvod, proč se hráči hrnou a servery nestačí. Jako někdejší programátor vím, jak je obtížné udržet nějaký projekt, když "železo" prostě nestačí. Zde se pomalu děje náprava, alespoň je to tak prezentováno. To tempo nápravy je ale velmi, velmi pomalé. A my hráči jsme tak nedočkaví...

    Je to asi vždy problém, když se nějaká hra v betě pustí hromadně do světa. Empire na to doplatilo, protože tvůrci přestali stíhat držet hru v hratelných mezích. Tady zatím těch chyb není tak moc, jen ten HW by se měl urychleně dát do kupy, protože mám obavu, že jinak spousta lidí uteče, což by byla škoda.

    Tolik k obecným problémům. A jak se vede šedému vlkovi? Zatím celkem dobře, dostal jsem se přes minule zmiňované překážky a dosáhl pěkné 21. úrovně. Pomalu bych se mohl ohlížet po nějakém tom cechu. Nebo že bych založil cech nový? Třeba takový, kterému půjde hlavně o ekonomickou prosperitu bez zbytečných válek? Měl by vůbec někdo o takový cech zájem? Prý se chystají speciální dobrodružství pro hospodáře. Osobně se docela těším, i když je mi jasné, že to vůbec nebude jednoduché.

  5. #5
    Graywolff's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Prostějov
    Posts
    27
    Monde
    Kouzelnictví

    Pod tlakem...

    Kdo mě zná, tak jistě ví, že jsem fanouškem pohodového stylu hry. Hra by měla být pro člověka odreagováním - způsob, jakým se dá zapomenout na starosti všedního dne. Ze začátku se zdálo, že to tady celkem půjde, i když nároky na pozornost hráče jsou poměrně vysoké. Bohužel se ukazuje, že to nebude tak jednoduché. Začínám cítit povážlivý tlak.

    Včera jsem se navíc vůbec nemohl připojit do hry, stále to hlásilo, že se provádí údržba. Mám silné podezření, že si systém nějak hlídá maximální počet připojených uživatelů a jakmile přijde někdo "nad limit", je mu připojení znemožněno. Zajišťovat stabilitu systému tímto způsobem mi připadá poměrně nechutné. Zvláště když ceny hardware stále klesají a za stejnou cenu se dá po pár týdnech dostat docela solidně vyšší výkon. Ono to možná souvisí i s tím pořadím v soutěži Konec světa - jsme prostě na chvostě, tak jsme první na odpis. Škoda.

    Blbé je, že přes takto mizerný výkon je člověk tlačen k tomu, aby do hry investoval skutečné peníze. Prostě se dá jen omezený počet stavebních povolení a pokud někdo chce vybudovat všestrannou a spolehlivou ekonomiku bez zbytečného bourání, musí si další stavební povolení koupit, protože požadavky na nové stavby rostou a těch 10 povolení získaných za obsazení sektoru je doslova směšných.

    A tak se nám tu pomalu rodí hra pro bohaté. Klidně se přiznám, že jsem jen obyčejný invalidní důchodce, který jen těžko může vrážet tisíce do hry, která, co se výkonu týče, funguje na heslo. Nechám si to ještě projít hlavou, ale jisté je, že musím pořádně ubrat tempo, pokud budu chtít hrát bez finančních injekcí. A taková hra člověka jednoduše nebaví. A hra, která nebaví, už není hrou.

  6. #6

    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Košice, Slovakia
    Posts
    7
    Monde
    Kouzelnictví
    No samozrejme, ze sa dostavas po tlak, obchodny model tejto hry je na tom postaveny. A nakoniec vdaka platiacim hracom je tato hra dostupna pre kazdeho. Samozrejme by bolo lepsie moct si dovolit vsetko hned, ale ked to nejde, tak to nejde. Je potreba tomu prisposobit taktiku. Miesto styroch zakladnych budov mat dve na vyssom level, staviat vzdy co najblizsie k skladisku a pod. A samotna hra odmenuje aj diamantami, pripadne ich mozes ziskat pri aktivnom hrani kazdych 7 dni, takze za 15 tyzdnov si na dalsie licencie nasetris. Nie je to idealne, ale na pohove hranie to staci. Mne najviac vadia vikendy, ked clovek kazdu chvilu kontroluje co je nove a ono nic Takze malinko uber plyn a uzivaj si pohodoveho hrania, snad sa tento blog nezmeni na nareky sediveho vlka. Vela zdaru.

  7. #7

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    115
    Monde
    Kouzelnictví
    Souhlasím . Proč nešlo lognout to nevím, v minulosti jsem slyšel různé konspirační teorie o tom že to různé regiony nepouští, mně se to ale nezdá. Pár dnů před zmiňovaným upgradem serverů jsem se na mezinárodním serveru nemohl připojit ve špičce, ale občas sem se proklikal do zalagovaný hry. Ale poslední dny mi to šlape jako hodinky.

    Určitě když do toho někdo nasype peníze, tak získá výhodu, ale nemyslím, že to je bez peněz nehratelné. Licence hodně chybí v začátku, později jich ale pár přibude a docela se to srovná. Je to hodně o plánování a upgradování (a bourání a přesouvání). Ty drahokamy taky nejsou zrovna levný, tak když už si někdo udělá takovej průvan v peněžence, ať tu odměnu má Bude hodně záležet jak vymyslí to pvp. Dost itemů můžeš dostat i z eventů, teď jsme třeba dostali každý ten vodní mlýn a za dárky by měl každý být schopný v klidu získat recyklačku, což jsou itemy za 250 Kč. A to jsme tu jen +- měsíc.

  8. #8
    Graywolff's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Prostějov
    Posts
    27
    Monde
    Kouzelnictví

    Čas k přemýšlení

    Zajisté bych nemusel nikomu nic vysvětlovat... Proč dnes začínám tak divně? Aby třeba někdo neřekl, že zase fňukám.

    Prostě jsem dnes dostal "klepec" v jedné hře, a to mě vedlo k tomu zamyslet se nad tím, co vlastně od hraní her očekávám. A taky jak dalece daná hra toto moje očekávání naplňuje. Ono je lákavé být při tom, když vzniká něco nového. Přináší to ale i potíže. Všechno se dá zvládnout, pokud vás taková hra baví. No a tady je kámen úrazu.

    Říkal jsem si, že to teda ještě zkusím, když začaly ty cechovní úkoly. Jenže právě při plnění jednoho z nich se mi opět sekla obchodní kancelář.

    No prostě si vezmu čas na rozmyšlenou. Ještě TSO nevzdávám, ale potřebuji si oddychnout. A i kdybych se už nevrátil, určitě nebudu první. Mějte se tu teda zatím fajn a ať se vašim panstvím daří.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.