Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Názory a reakce na dnešní testování

  1. #1
    Former Community Team member BB_Kahsi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1,000
    Monde
    Kouzelnictví

    Názory a reakce na dnešní testování

    .Co se vám líbilo, nelíbilo, co udělat jinak, na co nešahat...

  2. #2

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    15
    Monde
    Kouzelnictví
    Zprvu čeho jsem si všiml, tak ovčárna vyrábí vlnu z ničeho. Nebylo by na škodu, kdyby spotřebovávala nějakou vodu a obilí. Navíc to dá vývojářům, když chcou furt novinky, možnost dát budovu, která bude jako stopařova chýše.

    Co mě opravdu zarazilo, tak že ty nové jednotky jdou pouze na alibabu a na dobívání ostrovu, což mi přijde trochu zbytečně dlouhá zábava. Kdyby šli na obyčejné dobra s kombinací starých, tak proč ne. Takhle si člověk říká, proč utrácet tolik drahých nových surek, když může začít obětovávat ty staré ve více vlnách. (Halvně Asi kavku, protože jednoduché jednotky nemají šanci.)

    Zvyšování expů mi přijde až šílené. Jako vážně 30 000 000 na lvl 66? A za odměnu, která ani není tak povzbuzující (500dia a 1000mincí) na druhou stranu aspoň mají 50 možnost expit dál a nestěžovat si, že tu nemají co dělat.

    Pak bych také měl položit otázku, co bude s exo školkou a žulovým kráterem, za cenné dia, když přišly stromy granitové skály, tak tady tohle, celkem padlo na hodnotě.
    Jinak se mi celá ten velký balíček updatu líbí a celkem se na něj i těším, ikdyž to bude zábava až za dlouho. XD

    Ještě co jsem tak přemýšlel nad tím, že tyhle jednotky jsou v obyč dobrech moc silná, což jsem po zvážení a prohlídnutí celkem uznal, ale i tak, proč by nemohlo jít vzít část jednotek na obyč dobro v poměru ( dejme tomu že generál může mít 1/3 jednotek spešl a 2/3 obyč)
    Last edited by gothicoblivion; 13.08.15 at 22:50.

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Dovolím si napsat pouze několik subjektivních postřehů. Novinek k otestování je příliš mnoho a neměl jsem dostatek času vše vyzkoušet. Takže spíš jen pár poznatků na co si dát pozor a co by mohlo "skřípat" :-)

    1. Populace

    Už při zavedení expedic řada hráčů upozorňovala na fakt, že přidáním nových typů jednotek nastává pro hráče problém jak využít svoji populaci. Zda pro tradiční vojáky nebo pro vojáky na expedice. A nyní je tu další várka nových jednotek. Chápu, že předělat to na staré typy jednotek nelze. Noví nepřátelé jsou silnější a tak jsou potřeba i silnější jednotky. Vyřešit se to musí tedy jinak. Jako jedna možnost by pomohlo rychlejší verbování vojáků. Hráči by nemuseli mít příliš početnou armádu a stíhali by verbovat i během bojů. Nedíval jsem se na časy verbování nových jednotek, ale doporučoval bych je nastavit na co nejmenší časy. Rovněž by pomohl upgrade populačních budov. Nešlo by udělat, aby i budovy jako je temný hrad, bílý hrad, čarodějnická věž atd. šly levelovat? To opravdu musí každý ostrov vypadat jako sídliště rezidencí?

    2. Stavební místo

    Další nešvar hry, na který opakovaně hráči upozorňují. Nejsem si jistý, zda přidáním toho pásu ostrovů přibude dostatek stavebního místa :-(. Jasně, půjdou tam postavit další budovy a hráči za dobyté sektory získají nové stavební licence, jenže zároveň je do hry přidáno několik nových výrobních řetězců a řada nových budov. Doporučuji tedy pečlivě navolit stavební prostory. Každý neodstranitelný strom, keř nebo kámen bude trnem v oku! Nechcete šahat do mapy ostrova? OK, to chápu. Využijte tedy této možnosti a umožněte hráčům maximální stavební plochu na nově vytvářeném souostroví!

    3. Přístav a lodě

    A do třetice jedno marné povdechnutí. Proč stále ignorujete moře? To mají vývojáři panickou hrůzu z lodí nebo jak? Jsme na ostrově, ale nemáme jedinou loď! To byl vážně takový problém vymyslet smysluplné cestování z ostrova na ostrovy? Skutečně je lepší když generál prostě zmizí ve skladišti a objeví se zčista jasna na jiném ostrově?

  4. #4

    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    13
    Monde
    Kouzelnictví
    Podle mého názoru, by lodě neměly být takový problém, v Settlerech se už objevily a moc se mi líbilo je stavět a cestovat s nimi, vést si je na jiný ostrov.

    Co se týče nového vojska, souhlasím s předešlými názory. Je dost náročné už nyní v dané populaci zvládnout vyrábět dvoje, natož pak když přibudou třetí a to pouze na dobytí nového pásu a dalšímu pohádkovému dílu.

    Velmi se mi líbilo a potěšilo mě, že všechny pracovní budovy půjdou zvýšit alespoň na 6 lvl. a také přidání dalších úrovní bylo příjemnou změnou. Ačkoli opravdu zbytečně moc nákladnou.

    Testování bylo ztíženo častým výpadkem, zřejmě z přetížení serveru, tak ani já jsem nemohla ohodnotit ostatní změny. Ale rozhodně by se dala uplatnit i budova na chov ovcí z předešlých Settlerů. Vždyť hra má být také logická, že?

    Celkově mě ale nový, chystaný balíček vývojářů mile překvapil.

  5. #5
    Former Community Team member BB_Kahsi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1,000
    Monde
    Kouzelnictví
    Jenom připomínám, že novinky nebyly odstraněny z testovacího serveru, jenom prvních pár hodin probíhal navíc zátěžový test. Stále si je můžete vyzkoušet.

  6. #6

    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    16
    Monde
    Kouzelnictví
    bude časom pridaných aj viac adventúr pre nové jednotky ako sú napr BK RB alebo vyhnanci také čo sa nám oplatia jazdiť?

  7. #7

    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    265
    Monde
    Kouzelnictví

    Postřehy z testování

    Ahoj Kahsi,
    jelikož jsem byl jeden z těch vyvolených, kteří na test serveru zůstali na lvl 50 (po splnění několika úkolů a zabití několika kempů lvl 54) a nemohou tudíž testovat doly, těžbu apod, dám sem především postřehy z bojů.

    Jednotky a boje
    • Nové jednotky jsou super, velice se mi líbí a silní nepřátele také, chválím. Chvílema si říkám, že by mohli být nepřátelé ještě silnější
    • Chtěl bych do boje posílat jak nové, tak staré jednotky. Takže se mi vůbec nezamlouvá to přepínání. Prostě nechat chcípnout levnější milici/vojáky s hodně životy. Také jsem hodně využíval obyč koně s jejich vlastností první útok a napadení nejslabšího cíle (jako oběť a snížení počtu nepřítele).
    • Uvědomuji si, že je to tím, že mám k dispozici 20k od všech typů jednotek. Pokud bych měl jít dobývat ostrov s aktuální armádou, jsem skoro bez šance.
    • Pokud bych měl postupovat od základní elitní po největší, opět problém. Ze začátku budou šílený ztráty, protože základní jednotky (Elita do LVL55 je bez útočných jednotek skoro k ničemu)
    • Velice chválím předělání systému výroby 1 jednotka = 1 zbraň !!! Kdyby tohle fungovalo i s původníma vojákama, vyřešilo by to problém s místem (níže).
    • Jediný problém je populace. PVP je k ničemu. Odměny z něho jsou nezajímavé a žere mi to drahocené místo na rekruty. Mám popku 8k a je to jen tak tak na Krejčíka. Proč jen tak tak? Když nahodím prémko, chci ho odjet aspoň 2x

    Stavby a ostrovy
    • Nové ostrůvky jsou fajn, ale problém s místem neřeší. Největší problém je, že ostrůvky jsou tak divně udělaný, že si tam člověk nemůže udělat pořádné uskupení.
    • Nový řetězec budov - ok, není problém. Zas tolik místa nesebere už jen díky tomu, že nepotřebujete 40 koňů na jednoho vojáka.
    • Místo je potřeba především na farmy/mlýny/pekárny a vodu. Bohužel díky novým jednotkám bude spotřeba místa (kvůli výrobě nápojů) mnohem vyšší !!! Takže jsme zase tam, kde jsme byli (nebude místo).
    • EXO školka a žulová jáma? Tyto budovy jsou totální tragédie...... Vraťte hráčům DIA a zrušte je.
    • Co vymyslet upgrade úžasné rezidence? Je to šíleně velká, hodně špatně umístitelná budova, která zabírá neskutečně místa. Pokud bych měl zmrzlé panství, bez Váhání bych zmrzlíky vyměnil za úžasnou. Myslím, že by úžasná rezidence mohla mít v základu aspoň 800 pop.
    • Malá úžasná (byla by o 1 hrací pixel z každé strany menší a měla by 500 obyvatel - bez možnosti upgradu) Ta už se dá někam umístit. Na mém ostrově jsme našel několik míst, kam by se taková budova vešla (viz například S4 a S3)

    Ostatní
    • Bonus x2 na 48hod? Bombaaaaaaaaaaa.
      Pokud má být cena skutečně 9999 , tak by ten bonus měl být aspoň na týden, co na týden, ale na měsíc a navíc x3 !!! 9k DIA to si děláte fakt srandu....
    • To bonusování mi fakt leze krkem a bez toho to bohužel nejde (
    • Nebo co udělat budovu, která bude autobonusovat vyrobeným bonusem ostatní?
    • Odměny na následných dobrech - doufám, že to nebdue domršené jako je to teď. Nulová šance, že padne následné dobro a pak nulová šance, že něco dobrého padne i na tom následném.
    • SC - to byla pro me nejvetsi motivace dostat se na LVL 50. Jejich "odstranenim" hodne hracu nastvete. Osobne bych radeji misto par fazolek za XP z krejcika dostal SC. A co nechat alespon ze starých dober SC ??
    • Test pro Kahsiho, zda to vubec cte Kolik lidi % jezdi PVP?

    Z doslechu
    • Jelikož nemohu mít vyšší lvl, nedokážu otestovat, ale slyšel jsem, že 2k žuly bude stát postavit důl na titan s 300 jednotkama rudy. To si děláte srandu? To si raději odjedu jednoho Krejčíka a mám rudu 100% doma a bez investice 2k žuly navíc !!!
    • Jde těžit žula podobně jako MRAMOR? Fajne super....

    PS: casem neco doplnim.........
    Last edited by LosAngel; 16.08.15 at 09:40.

  8. #8

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    216
    Monde
    Kouzelnictví
    Já tedy za sebe musím říct, že jako naprosto fatální problém vidím odstranění možnosti získávat nové starcoiny, a tedy i bonusy v podobě 100 dia jednou týdně, jednodenní premium a šípy/vraha.

  9. #9

    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    11
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak važení tvorcovia hry, toto bude horší krok, ako zavedenie PvP, prečo by nemohla byť odmena voliteľná XP/hviezdne, alebo aspon rozdelená v určitom pomere, 50 lvl je predsa len dost veľký míľnik a mal by byť nejako odmienaný, myslím si, že úplne zobrať hviezdne je rovnaká chyba ako zrušiť predaj receptov ku raritke a podobne, alebo chce autor zámerne poslať časť hráčov OFF, lebo ich po zavedení PvP ešte stále dosť neodišlo?

  10. #10
    eda82's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    37
    Monde
    Kouzelnictví
    Ahoj , tak novinky se mi libi . jediny problem vidim v SC, ty budou spouste hracu opravdu chybet. reseni bych videl ze treba z byka+rytiru+severanu+atd. by padaly SC a z krejciku+ alibaba by padaly expy. a nebo by od lv 50 padalo oboji SC + XP.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.