Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Obnova po bouři

  1. #1
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví

    Obnova po bouři

    Vlákno pro reakce na nový scénář

    Pro přehlednost kopíruji ještě příspěvek z vlákna Otázky vývojářům, který mě donutil dobrodružství na vlastní kůži vyzkoušet.

    Quote Originally Posted by eLzyx View Post
    nový scénář stojí za starou bačkoru. Drahé hraní (900 fazolí, stovky prachu, stovky ledku), nesmyslné požadavky (550 malty?) a odměna? Výsměch. Možná padne 800 fazolí, jinak exodřevo. A to je tu ještě riziko, že se ukliknete v "bonusu" a scénář je nedohratelný, přičemž máte již "proinvestováno" 900 fazolek a asi 700 prachu.
    Jen doufám, že to je jen narychlo vygenerovaný loot a do ostré hry přijde něco lepšího. Při takové náročnosti by musely padat zlaté věže, průmyslové doly, nebo úžasné rezidence a to se 100% jistotou, že něco z toho padne.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  2. #2
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    [live feed ended at 20152807T141800]
    • Jak mám sebrat věci co leží vedle budov na první pokus? Dobře, je to jenom otravné, ale i tak.
    • 900 fazolí? Výsměch! Mám mokrou hlavu a přijde mi, že to není voda...
    • Čtvrt hodiny dělám bonusy. Nedokážu si představit, že bych třeba měl rozjetou výrobu něčeho. Nezačínat s prázdnými zásobárnami, raritka se určitě hodí.
    • Uvědomují si vývojáři, že ze střelného prachu se musí dělat také děla? Starý mazák má možná zásoby, ale nový hráč nemá šanci v rozumné době udělat všechny děla a ještě mít na rozhazování.
    • Chtělo by to nějak odlišit kameny, co se mají ničit od těch, co ne. Výběr bonusů funguje zajímavě.
    • Nemůžu najít poslední kámen. Naštvání: velké.
    • MALTA??? K dostání třikrát až čtyřikrát do roka, ale utrácet ji můžete po 550 každý den! Hranice mezi genialitou a šílenstvím...
    • ... je překročena. Do not use 1 whatever
    • Fail condition? To mě jako dobro může vyhodit domů?
    • Condition failed. A to jsem ty věci používal JEN tam, kde jsem neměl na výběr nic jiného. Suma sumárum, -550 malty, -900 fazolí, -střelný prach, zisk: 6, slovy šest hvězdiček. Kvůli lagu serveru? Chybě programátorů? Kdo ví...
    Myslím, že ta věc, kterou je potřeba udělat, zahrnuje vývojáře a pohrůžky násilím.
    Last edited by Ravise; 28.07.15 at 13:20. Reason: -live feed
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  3. #3

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Ježiš lidi, mějte alespoň vy zdravý rozum!!! Jak asi může dopadnout nový scénář, když už jeho uvedení na test server se neobešlo bez problémů! To jste si vážně mysleli, že vývojáře někdo konečně kopnul někam a oni dostali rozum? Že snad přestali vršit chyby na nesmysly a přidají do hry něco smysluplného a fungujícího? Ale no tak :-)))

  4. #4

    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    265
    Monde
    Kouzelnictví
    No já jsem na ten scénář po 30 minutách vykašlal se slovy "To nemyslí vážně...."

    Jsem skutečně zvědavý, co z toho bude za odměny.
    Každopádně pro 1/2 roku hrajícího, běžného hráče ten scénář není.

    PS: Kahsi se kdysi vyjádřil, že suroviny na plnění úkolů budou běžně sehnatelné. A pokud je tam malta znamená to jediné....
    Jedna z nových budov bude možná vyrábět MALTU !!!!!
    Last edited by LosAngel; 28.07.15 at 15:06.

  5. #5

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    V rámci momentálního pomatení smyslů a z důvodů dočasného masochismu jsem vlezl na test server. Dovolím si tedy sepsat pár osobních poznatků.

    1. Logování na samotný server je úděsně zdlouhavé. Doporučuji se o to pokusit před obědem a při odpolední kávě si následně zahrát.
    2. Hned ze začátku scénáře vypláznout 900 fazolí ... tak tomu říkám odvaz :-). Řešení: doporučoval bych tu cifru snížit na 1/10. 90 fazolí už většinu hráčů nebude bolet.
    3. Chaos při odstraňování skal. Nejsem sice v angličtině nijak silný, ale když vidím, že mám v zadání úkolu zničit 4x big rocks a 3x small rocks pomocí dynamitů, dokážu si to přeložit. Jaké je potom při nakouknutí do zásobárny rozčarování, když tam naleznu rovnou tři dynamity a to na small, medium a large. Tady něco nesedí. Nicméně v rámci hesla "kdo nic neriskuje, nic nezíská" odvážně vyrábím 4x large a 3x small bonus a vracím se na scénář. Po drobném váhání používám vyrobené dynamity, abych v zápětí zjistil, že mě to nestačí a budu potřebovat další. Kde je problém? Za úkol totiž máte zničit 4+3 uskupení skal, které obsahují small, medium a large kameny. Dohromady tedy potřebujete 10x small, 6x medium a 5x large dynamit! Což je dohromady 900 střelného prachu!!! Řešení: Tak za prvé napsat rovnou do zadání úkolu, že máte zničit 7 uskupení skal pomocí tří druhů dynamitu. A za druhé snížit náklady střelného prachu na 1/10.
    4. V dalším kroku se zasekávám kvůli jakési mochomůrce co nikde nemohu najít. Pravda, hledal jsem ji pouho pouhých 5 minut, ale kdo mě zná, tak ví, že nalezení předmětů mi nedělá problém. Inu, asi bude dokonale schovaná a budu muset hledat déle. Tedy pokud se test server znovu rozjede a pokud mi rozjetý scénář nezkolabuje, neboť mé pátrání po mochomůrce bylo přerušeno pádem serveru a nemožností se znovu nalogovat.

    Shrnutí první části nového scénáře: Nedoporučuji zkoušet hráčům s nedostatkem trpělivosti a sebeovládání! Riziko poškození zdraví či vašeho hardwaru!!! Náklady: 900 fazolí, 900 střelného prachu, nějaká ta voda, pšenice, borové dřevo, tvrdé dřevo, exo dřevo, ... Časová náročnost: K čistému času výroby bonusů 38 minut ( v případě synchronního vyrábění i v raritní zásobárně lze snížit na polovinu) si přičtěte čas na hledání předmětů, čas na použití vyrobených bonusů, čas na načítání mapy scénáře/ostrova a nějaký ten čas kolem toho všeho.

    A vzkaz vývojářům? Žádný. Stejnak si dělají co chtějí, tak proč bych se namáhal s psaním? A nebo jeden krátký přece jen. Zahoďte to někam na dno šuplíku a jděte radši na pivo ... alespoň nic nezkazíte!!!

  6. #6

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak nakonec se mě podařilo scénář zdárně dokončit a "stálo" to za to :-). Sice jsem ho musel jet 3x, protože 2x jsem se zaseknul, ale co bych pro tu srandu neudělal :-).

    1. Na začátku musím poznamenat, že logování na test server už je v pořádku. Oběd si už mezi načítáním rozhodně dát nestihnete.
    2. Pokračuji v hledání poslední mochomůrky, ale marně. Ani po 30 minutách hledání, několikanásobném restartu ji nenalézám. Přičítám to chybě a scénář poprvé ukončuji. Zisk 3 hvězdné mince.
    3. V druhém pokusu se zdárně proklikávám k osudným mochomůrkám, abych vzápětí zjistil že vše je OK. 11 kousků je doma a hurá na výrobu bonusů. Malinko mě zaráží popis úkolu, že je mám vyrobit ale nepoužít, ale budiž. Výroba stojí 550 malty a nějakou vodu. Časově je to dalších 22 minut.
    4. S vyrobenými bonusy se vracím na scénář, kde automaticky úspěšně plním dílčí úkol. Následně zjišťuji, že musím zničit jakési trosky budov. K tomu budu potřebovat oněch 11+11 bonusů a nějaké další. S tužkou a papírem zjišťuji počet a vracím se je vyrobit.
    5. Výroba stojí 2000 ledku, 4000 vody, 1600 borodřeva a 320 železa. K tomu dalších 36 minut na výrobu.
    6. V troskách budov jsou různé "věci" co musíte pomocí bonusů zničit. POZOR! Je to podobné jako při fotbalových dobrech. Na některé věci platí někdy dva druhy bonusů a nesmíte si vyplácat ty drahocenně vyrobené z mochomůrek a jakýchsi bylinek! Jinak jste dohráli a můžete scénář zrušit!
    7. Pokud se vám to vše podaří zdárně vyčistit, získáte 10 stavebních parcel. Na ty musíte v následujícím kroku postavit budovy nové, opět vyrobené doma na ostrově v zásobárně. To stojí 300 žuly, 350 malty, 200 exoprken, 600 mramoru, 400 tvrdoprken, 300 kamenů a 200 boroprken. A samozřejmě nezbytných 9 minut výroby.
    8. A nyní další zádrhel, který vyústil v druhé zaseknutí a další zrušení scénáře pro nemožnost dohrání. Volné stavební parcely se sice tváří všechny stejně, ale NENÍ tomu tak!!! Nevěnoval jsem tomu pozornost a začal jsem je stavět jak mě napadlo, abych vzápětí zjistil, že poslední obyčejnou rezidenci nemohu ani na jedno ze zbývajících dvou volných parcel postavit! Takže jsem scénář opět zrušil a získal .... chvilka napětí ... 10 hvězdných mincí
    9. Zakupuji scénář znovu a zdárně se proklikávám až ke kritické stavbě budov.
    10. Nyní už si dávám pozor. Prvotní myšlenku, že budovy patří tak, jak původně stály, označuji za mylnou. Není tomu tak. On už totiž ani počet neseděl. Odstranit jste měli 4+3+2+1, ale postavit máte 4+1+2+2. Takže opět papír a tužku a pečlivě naplánovat a stavět!
    11. V závěrečné fázi už zbývá jen sebrat 2 kytky a v zásobárně z nich + 100 malty a 100 ledku udělat jakýsi další bonus. Další 1 minuta výroby. Ten na scénáři použijete na jediné možné místo a můžete si pogratulovat, máte scénář hotový. Zjevuje se ona tajemná budova a můžete jít domů.
    12. Ti co přežili až sem, čeká v poště tížená odměna za scénář. Doporučuji otevírat jen silným jedincům, jinak to s váma šlehne! Screen lootu připojím na závěr, nyní si dovolím zrekapitulovat náklady a časovou náročnost kompletního scénáře.

    Náklady:

    900 fazolí
    6000 vody
    1350 pšenice
    900 střelného prachu
    250 exodřeva
    2600 borodřeva
    600 tvrdodřeva
    1000 malty
    2100 ledku
    320 železa
    300 žuly
    200 exoprken
    400 tvrdých prken
    200 borových prken
    300 kamenů
    600 mramoru

    Časová náročnost:

    čistý čas výroby bonusů v jedné zásobárně = 107 minut. (Počítáno pro zásobárnu na 5. levelu)
    s použitím i raritní zásobárny tedy 53,5 minuty
    s použitím čokoládového zajíce ... pardon, chtěl bych vidět toho blázna který kvůli scénáři vyplácá nyní celkem vzácný bonus :-)
    k tomu samozřejmě nutno přičíst několikeré načítání mapy scénáře/ostrova, dále hledání potřebných předmětů, používání vyrobených bonusů atd.

    A zde je slíbený screen lootu:


    Takže celé to divadýlko kvůli tomuhle? Tedy klobouk dolů před vývojářema. Takováhle habaďůra na hráče by zasloužila snad Nobelovku!!!
    Co tímto scénářem vlastně zamýšleli? Původně jsem si myslel, že scénáře budou ideální varianta pro hráče, co nemají čas nebo armádu na splnění cechovního úkolu kde je dobro. Ale s časovou náročností někde ke dvoum hodinám je to blbost. Za tu dobu stihnou odehrát nějaké mini dobrodružství nebo je jiný hráč někam přizve.
    Jako varianta zisku zkušeností pro "pacifisty" co zásadně nebojují? Taky blbost. Kde by získali potřebné suroviny jako je ledek, střelný prach, fazole atd?
    Takže k čemu takový scénář? Nic dalšího mě nenapadá. Tedy když nevezmu v potaz možnost, že tím chtějí odradit další hráče od hraní.

    Na testu jsou i dvě nové alibaba dobrodružství. Až sesbírám novou várku odvahy, třeba na ně rovněž mrknu. Zatím jsem narazil na dvě "zvláštnosti" a to jsem je pouze omrknul ve hvězdě :-)
    1. Jsou pouze pro 1 hráče.
    2. Jsou označené popisem jako Epic (Černí rytíři, Temné bratrstvo, Řvoucí býk a Pokusy), ale mají symbol korunky jako pohádková dobra. Takže jak vážení soudruzi? Opět nějaký hybrid? Nebo jen další vaše nepozornost? Nu, možná vám křivdím. Je to přece jen na test serveru, tak co do toho vlastně rýpu. Jistě to stihnete dát do uvedení na ostré verzi do pořádku. Přece jste se poučili v případě Bohatým brát, Čarodějnice, atd., kde jste si rovněž šibovali s ikonkama a popiskama až v ostré verzi :-)
    Last edited by Roderik; 28.07.15 at 23:26.

  7. #7
    Nexal's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    213
    Monde
    Kouzelnictví
    Ja se priznam ze jsem ten scenar taky hral, casove jeste pred Ravisem. Vzhledem k tomu, ze jsem si precetl testforum jsem nemel jediny problem v celem scenari (asi 5 minut mi trvalo nez jsem zjistil jak vypada ta mrtva uroda), jediny co se mi moc nelibilo byly ty podminky na neuspech, ktere podle me nejsou vhodne konstruovane. Cekal bych spis neco na zpusob bonusu na fotbalu, kde se davaly prioritne levne/snadno dostupne a teprve pak drahe. Kdyz by to nekdo otocil tak by mohl scenar i tak dokoncit, jen by si za nej proste zaplatil vic nez nekdo kdo si precetl cely ukol. Nejasne byly reseny i budovy na konci scenare, ale opet protoze jsem vedel jak je umistovat, udelal jsem scenar na prvni pokus. Nedostal jsem hvezdne mince (ale XP), coz predpokladam opravi.

    Co se tyce potrebneho materialu a odmen, Pandur to tam napsala tolikrat, ze me to prestalo trapit. Pokud zustane scenar v tyhle podobe tak ho nikdo rozumnej nebude hrat (vic nez jednou na vyzkouseni) a skonci v supliku spolu s treba Divokou Marenou a nevidim duvod proc se rozcilovat, to je problem BB, ne muj. Pokud to zmeni, jak bylo oznameno, uvidime jestli to bude ekonomicky hratelny. Obecne vzato, scenar je jen zmena jednech surovin za jiny.

    Kazdopadne rikal jsem to uz predtim Ravisovi a ten se mnou souhlasil : je tam jeste jedna novinka, coz je nastaveni zvuku a grafickych moznosti - a jestli tohle prijde na live server ve stejnou dobu, nikdo si na nejakej scenar ani nevzpomene.
    Vážení osadníci,v úterý ráno neproběhne údržba serveru. Můžete bez obav hrát.

    Mnoho z vás žádalo dekorativní předměty z dobrodružství.
    Proto přijdou 3 červené stromy do hry, jde je koupit u Kupce, stejně jako školku.

  8. #8

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    307
    Monde
    Kouzelnictví
    Nevím, možná je to jen můj názor, ale abych se i na scénář musel dívat do návodu, se mi zdá přehnané. Velmi pravděpodobně sníží náklady použité na scénáři, ale silně pochybuji o tom, že na takovou míru, aby se to hráčům vyplatilo jezdit. Takže scénář skončí v propadlišti dějin. Ano, mohlo by mi to být jedno. Ale kladu si otázku, proč tedy scénář vůbec vymýšleli? Ten ztracený čas mohli věnovat na něco užitečnějšího :-(

    Nexal: Pokud nejsi na 50. levelu, tak jsi dostal XP správně, nebyla to chyba.

  9. #9
    Ravise's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    443
    Monde
    Kouzelnictví
    Tak tak, až budu chtít logické hlavolamy, koupím si knížku se sudoku. Jestli se má loot a ceny měnit, je velká otázka, co že to vlastně máme testovat?

    Nehledě na to, že mě scénář vyhodil poté, co jsem ty vzácnější bonusy použil jen na červy, u kterých jde použít jedině ten s nalezenými věcmi.
    Povídky z Globalu | Jak se správně ptát | Člen ex-[Sir]

    Odešel IRL dne 8. 10. 2015

  10. #10
    Nexal's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    213
    Monde
    Kouzelnictví
    Ne do navodu, ale vedet co chci vlastne delat. Pokud si dobre vzpominam, ani ty fail podminky tam puvodne nebyly, ty se tam daly az jako zpetna vazba na to, ze neslo logicky odvodit, co se po hraci vlastne chce. Vsechny ty pripominky co tu zaznely jsou legitimni, ja jsem jen poskytnul pohled kdy jsem se predem informoval v cem jsou problemy a scenar lze dokoncit bez problemu. To ze spousta hracu bude klikat nazdarbuh bez cteni byt jen zadani ukolu a pak se budou divit neni zadna novinka, tak to proste bude. Hlavni je aby to mohli dokoncit ti, co si precetli ukol, bez toho, aby museli resit sudoku.

    A co se tyce lvl50 a XP, to byl snad vtip. Kdyz si uvedomis jak funguje testserver a dany scenar, tak bys nic takovyho nenapsal.
    Last edited by Nexal; 29.07.15 at 10:01.
    Vážení osadníci,v úterý ráno neproběhne údržba serveru. Můžete bez obav hrát.

    Mnoho z vás žádalo dekorativní předměty z dobrodružství.
    Proto přijdou 3 červené stromy do hry, jde je koupit u Kupce, stejně jako školku.

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.