Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Bonus pro přátele

  1. #1

    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Náměstí zlomených půlměsíců 1, Ankh-Morpork, Zeměplocha, Vesmír, Mnohovesmír
    Posts
    2
    Monde
    Kouzelnictví

    Bonus pro přátele

    Také si občas říkáte, že vaši přátelé hází na vás bonusy bezmyšlenkovitě a občas na hodně zbytečná místa? Pak navštívíte svého přítele a nevíte kam s bonusem? Pár základních pravidel mě napadá, prosím doplňte, co chybí, nebo co se vám zdá špatně.

    Chcete svému kamarádovi opravdu pomoci? To je dobře, čím lépe pomůžete, tím spíše se vám odvděčí. Ne vždy se trefíte do jeho vkusu, ne vždy máte chuť se všech ptát, kam jim máte hodit ryby, sendviče a jiné lahůdky. Někdy stačí šikovně odhadnout situaci.



    1) Nedávejte bonus na spící budovy. (To jsou ty budovy, u kterých jsou modrá "Zzz")

    2) Nedávejte bonus na budovy, kterým chybí osadník nebo materiál. (To jsou ty budovy u kterých se houpe červený vykřičník)

    3) Pokud váš přítel nemá vykácenou mýtinu na svém ostrově, nedávejte bonus ani na lesníky.

    4) Dávejte bonusy na budovy na vyšší úrovni (máte-li vedle sebe kameníka na úrovni jedna a na úrovni tři, dejte bonus kameníkovi na úrovni tři)

    5) Když dáte bonus na koncový produkt (například: nástroje, pekárna, zbraně) pravděpodobně neuděláte chybu.

    6) Naopak nedávejte bonus na doly a studny, kde je kolem pěti jednotek suroviny k dolování... zvláště to pak nedělejte s dárkovými koši, je to vyhazování bonusu.

    7) Pokud vidíte, že nějaké budově se nedostává dostatku surovin, dejte bonus na budovu (důl, studnu...) která tyto materiály produkuje.

    8) Nikdy se nespletete, když dáte příteli bonus na něco ze zlatého odvětví.

    9) Málokdy se spletete, když dáte příteli bonus na pilu tvrdého dřeva a na mramor.

    10) Nejlepší je se zeptat: "mám pro tebe přichystané čtyři bonusy, kam je chceš?"



    Jsou to jen mé dosavadní postřehy. Jsou věci, které třeba neovlivníte (bez bodu 10), např. dáte bonus na výrobu něčeho, čeho má váš přítel přetékající sklady.

  2. #2

    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    288
    Monde
    Kouzelnictví
    no dle myho je nejlepsi si nekomu rovnou rict co kam a dat mu potrebny kose

  3. #3
    Dalnar's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    249
    Monde
    Kouzelnictví
    Osobně si myslím, že když už někdo háže náhodně bonusy, tak by je měl házet spíš tam kde nejsou potřeba tj. farmy. Nic mě nenaštve víc, než nějaký aktivista co mi hodí sendvič na pekárnu nebo řezníka, těsně před tím než budu házet koše.

    Takže právě naopak, bez domluvy neházejte bonus na nic, co by dotyčný mohl pravidelně bonusovat koši. Bonusem na farmu nikdy nic nepokazíte.
    Velmistr Řádu Zlatého Klíče (ZK)

  4. #4
    SeFF's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Morava
    Posts
    379
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Dalnar View Post
    Osobně si myslím, že když už někdo háže náhodně bonusy, tak by je měl házet spíš tam kde nejsou potřeba tj. farmy. Nic mě nenaštve víc, než nějaký aktivista co mi hodí sendvič na pekárnu nebo řezníka, těsně před tím než budu házet koše.

    Takže právě naopak, bez domluvy neházejte bonus na nic, co by dotyčný mohl pravidelně bonusovat koši. Bonusem na farmu nikdy nic nepokazíte.
    Souhlasím, když bufnete farmy nic nezkazíte.

  5. #5

    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    9
    Monde
    Kouzelnictví
    Když se zeptáte, také nic nezkazíte..

  6. #6
    ex_MOD_Leonell's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    271
    Monde
    Kouzelnictví
    Quote Originally Posted by Mitrid View Post
    8) Nikdy se nespletete, když dáte příteli bonus na něco ze zlatého odvětví.
    10) Nejlepší je se zeptat: "mám pro tebe přichystané čtyři bonusy, kam je chceš?"
    8 - to by ses divil jak naštveš člověka s talířem (obecně s dvojákem) na zlatý důl, tavírnu nebo mincovnu ... určitě tam chce nějaký troják

    10 je nejlepší řešení

  7. #7

    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Náměstí zlomených půlměsíců 1, Ankh-Morpork, Zeměplocha, Vesmír, Mnohovesmír
    Posts
    2
    Monde
    Kouzelnictví
    Asi nemáte stejné přátele jako já: Půl hodiny z nich páčím, kam dát bonus a oni, že si ho mám šetřit, i když jsme jim předem psala "mám splnit úkol," takže ty rady kolem se mi nezdají úplně mimo, zvlášť, když by člověk musel čekat, až se kolega připojí, aby zjistil, co mu dát kam za bonus.
    Život je jako pohádka: v té fázi, kdy musíte zabít draka a žádná princezna není v dohledu.

  8. #8
    SipkovejRuza
    Guest
    pokud to mám na úkol --- tak farma

Reply to Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Společnost Ubisoft používá za účelem poskytnutí nejlepších zkušeností ze svých webových stránek soubory Ubisoft-Cookies. Pokračováním používání tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím souborů cookie. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany soukromí.